Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

8. Nie zauważyłem takiej niedogodności, czy bez Tboxa Ci się ściemnia, przegrzeb menu samochodu i menu ustawień ekranu w Tbox
9. Z tego co zauważyłem to zawsze mam WiFi na ON póki nie wyłączę ręcznie.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

8. Tak bez Tboxa jasność działa poprawnie.
Może masz kartę SIM I z niej Ci pobiera godzinę i te jasności.
Bo u mnie też wraca do jakiejś strefy czasowej. Pomimo ustawienia Naszej godziny.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

8. Właśnie specjalnie byłem sprawdzić w garażu i normalnie reaguje na jasność otoczenia, w menu ekranu Tboxa mam ustawione motyw ciemny i zgodność z motywem tapety czy jakoś tak, musisz poklikać aż znajdziesz bo z kartą sim to bym tego nie łączył.
Jak mam zaznaczony czas z sieci to przez moment po odpaleniu też mi pokazuje kilka godzin do przodu i zaraz przeskakuje na właściwy, jak mam czas ręcznie ustawiony to pokazuje od razu nasz właściwy.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

No nic potestuje Twoje sugestie.
Może kilka problemow nie zaistnieje jak mu dorzucę kartę SIM.

Pewnie dobrałeś już jakiś fajny pakiet internetowy do urządzenia? Bo jestem na etapie poszukiwań czegoś co byłoby jak najmniej obsługowe, np że zasilę raz i mam konto ważne na rok.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Każdy nowy sprzęt trzeba czasem przeklikać kilka razy przez wszystkie opcje i podopcje żeby zauważyć pewne możliwości ustawień.
Ja korzystam z Play na kartę, tam jest opcja ważności konta na rok i bezterminowych pakietów.
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Android Auto

Post autor: PPPKRK »

KoLoLoLo pisze: 09 wrz 2022, 08:59 Nie masz takich bolączek jak ja opisuje powyżej?

Jaki wybrałeś nie limitowany internet? Od jakiego operatora i jaka ofertę?
Mam kartę w T Mobile w abonamencie do internetu bez limitu danych.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

9. Co do WiFi to sprawdź w ustawieniach/zaawansowane - jest tam do zaznaczenia automatyczne uruchamianie przy wykryciu znajomych sieci
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

Właśnie mam to zaznaczone i mimo to nie działa.
Jak dla mnie chyba za dużo rzeczy nie spełnia moich potrzeb.
Dam sobie jeszcze weekend na testy i jak się nie uporam z bolączkami to będzie zwrot urządzenia.
U Ciebie wszystko działa poprawnie, czy są jakieś niedogodności?
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Jedyną rzeczą jaka trochę mnie drażni to gdy jest włączona oryginalna navi a pojawi się ostrzeżenie Yanosika działającego w tle to przełącza to wyświetlacz do oryginalnych kafelek KIA, rozwiązaniem jest Yanosik jako główny obraz a oryginalna navi mniejsza po prawej.
Każda firma ma jakieś swoje specyficzne założenia co do sprzętu ( oraz do jego współdziałania z innymi urządzeniami) i do niektórych trzeba się przyzwyczaić jak nie można ich dostosować do swoich potrzeb o ile nie jest to rzecz istotna dla prawidłowego działania sprzętu.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

Podejrzewam że moje urządzenie na jakąś wadę. Za dużo tych "usterek". Z tego co widzę u Ciebie mi było takich problemów jak u mnie od samego początku.
Wolę je oddać póki mam jeszcze na to czas niż "kopać się z koniem" przez okres jego użytkowania.
Pozatym nie kosztuje ono 200zl żeby można było przymknąć na to oko.
Wielkie dzięki za pomoc.
Szukam jakiegoś innego modelu.

Po nocnych poszukiwania h takie coś udało mi się wygrzebać:
https://youtu.be/lMK7qlNlGYI
Całkiem inny ekran startowy, wybór AA a nie CarPlay. Tylko obawiam się że w Polsce ciężko go będzie kupić.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”