Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 25 lut 2023, 12:27
nagdob pisze: 25 lut 2023, 11:32 To jest obrazek rozumiem z Carlinkita. A co to jest KIA? Samochód może?
Obrazek z telefonu. KIA to samochód.
A ja nie mogę sparować Carlinkit T-Box Plus z telefonem (u mnie jest już Plus). Urządzenie niby się paruje, choć w telefonie ma status zapisano. Jak próbuję parować Carlinki T-box Plus z telefonem to mam różne kody cyfrowe na urządzeniach i nie wiem jak to zrobić, żeby były jednakowe. Daję kilka fotek, może to coś nasunie?
Załączniki
3.jpg
2 sparowane urzadzenie.jpg
1 - telefon.jpg
4.jpg
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Nie rób tego z menu telefonu Carlinkita ani apki AutoKit, przywróć ustawienia fabryczne w apce AutoKit i jej nie ruszaj.
Usuń parowania z telefonu, wejdź w menu bluetooth Carlinkita te które jest w ustawieniach Carlinkita a nie w menu telefonu Carlinkita czy menu apki AutoKit i tam usuń sparowane urządzenia. Uruchom ponownie telefon oraz Carlinkit i wykonaj parowanie z menu telefonu po włączeniu bluetooth w Carlinkit w którym korzystaj też z menu systemowego a nie menu telefonu czy apki AutoKit.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 25 lut 2023, 15:43 Nie rób tego z menu telefonu Carlinkita ani apki AutoKit, przywróć ustawienia fabryczne w apce AutoKit i jej nie ruszaj.
Usuń parowania z telefonu, wejdź w menu bluetooth Carlinkita te które jest w ustawieniach Carlinkita a nie w menu telefonu Carlinkita czy menu apki AutoKit i tam usuń sparowane urządzenia. Uruchom ponownie telefon oraz Carlinkit i wykonaj parowanie z menu telefonu po włączeniu bluetooth w Carlinkit w którym korzystaj też z menu systemowego a nie menu telefonu czy apki AutoKit.
Ja w apce AutoKit nic nie robię (czy to ta niebieska słuchawka?). Która to jest apka? To jest może to menu z fotek? Jak przywrócić ustawienia fabryczne w apce AutoKit? Wszelkie ustawienia w tym parowanie robię z menu setting (systemowego). I tam też usuwam (zapominam) urządzenia. Ale spróbuję zrobić parowanie z poziomu telefonu. I teraz pytanie. Czy wystarczy zrobić tylko parowanie telefonu i urządzenia, bez parowania Carlinkit T-Box Plus? Bo się już pogubiłem. Czy te dwa parowania są konieczne do działania telefonu w Carlinkicie?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Apka AutoKit to ta apka do łączenia z AA, tam masz mozliwość ustawienia z jakiej apki ma się uruchamiać Carlinkit i tam możesz też zresetować ustawienia. Carlinkit T-box Plus to jakby zestaw głośnomówiący a drugie połączenie to ogólnie urządzenie które ja np. nazwałem KIA Tbox i jak tego pierwszego nie połączysz to raczej nie pogadasz z Twojego telefonu, tak mi się to widzi, ikona bluetooth staje się niebieska właśnie po połączeniu telefonu z Carlinkit T-box a jak mam połączenie np.z V-link(iCar3) to ikona pozostaje szara bo to jest połączenie z KIA Tbox.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 25 lut 2023, 16:08 Apka AutoKit to ta apka do łączenia z AA, tam masz mozliwość ustawienia z jakiej apki ma się uruchamiać Carlinkit i tam możesz też zresetować ustawienia. Carlinkit T-box Plus to jakby zestaw głośnomówiący a drugie połączenie to ogólnie urządzenie które ja np. nazwałem KIA Tbox i jak tego pierwszego nie połączysz to raczej nie pogadasz z Twojego telefonu, tak mi się to widzi, ikona bluetooth staje się niebieska właśnie po połączeniu telefonu z Carlinkit T-box a jak mam połączenie np.z V-link(iCar3) to ikona pozostaje szara bo to jest połączenie z KIA Tbox.
Nie wiem na prawdę o jaką apkę AutoKit chodzi. Możesz dać fotkę jej ikonki? Carlinkit po włożeniu kabla do usb uruchamia się ekranem, gdzie po lewej jest mapa, w środku jakieś ikonki, po prawej prędkościomierz. Po skrajnej lewej jest pionowy pasek i też ikonki ostatnio używane np. Spotify, Setting, Telefon, chyba cztery ikonki. Nie rozumiem za tem w jaki sposób ustawić jaką apką ma się uruchamiać Carlinkit. Dzisiaj już nie dam rady nic zrobić, ale dzięki za pomoc. Napisz jeszcze z jakiego telefonu korzystasz, tzn. z jakiej apki. Tej niebieskiej słuchawki, czy zielonej? Dziwi mnie jeszcze fakt, że pomimo, że nie nie mam sparowanego z telefonem Carlinkit T-box Plus, to ikonka BT świeci na niebiesko. Wydaje mi się, że jakby udało się sparować Carlinkita po BT z telefonem, to i Carlinkit T-box Plus też by się sparował. Ale to tylko takie moje mrzonki, bo nie widzę tutaj logiki.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Przejrzyj te filmiki jest w nich coś o AutoKit, jest coś o bootowaniu(uruchamianiu) z wybranej apki
https://www.youtube.com/watch?v=Wbt7PAxOur0
https://www.youtube.com/watch?v=l-lcwfqCdSI
tak na marginesie to ja korzystam z "stylu(launchera)1" jakoś bardziej mi pasuje, daje więcej ikon dostępnych na pierwszej stronie.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 25 lut 2023, 21:10 Przejrzyj te filmiki jest w nich coś o AutoKit, jest coś o bootowaniu(uruchamianiu) z wybranej apki
https://www.youtube.com/watch?v=Wbt7PAxOur0
https://www.youtube.com/watch?v=l-lcwfqCdSI
tak na marginesie to ja korzystam z "stylu(launchera)1" jakoś bardziej mi pasuje, daje więcej ikon dostępnych na pierwszej stronie.
Dzięki LunarGT za pomoc. Obejrzałem filmiki i zrobiłem jak mi też wcześniej sugerowałeś. Dzisiaj wszystko poszło od strzała. Może dlatego, że auto wystygło :?: ;) Niby wszystko robiłem wcześniej tak samo. Ale dzięki jeszcze raz.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 26 lut 2023, 15:55 Coś związanego z tematem
https://www.youtube.com/watch?v=ql8RTCbT2Xk
No ale gość tutaj ma podpięty telefon po kablu, tylko ta apka umożliwia oglądanie ruchomego obrazu na YT. No ale jakieś wyjście jest. Ciekawe, czy jest jakaś apka na Netflixa.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 26 lut 2023, 19:02 Ciekawe, czy jest jakaś apka na Netflixa.
Przecież masz wszystko co chcesz w Carlinkit.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”