Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 20 lut 2023, 10:59 ... Już jest nowsze z lutego.
Ściągnąłem i zainstalowałem. Data 14.02.2023, poprzednie było z 13.01.2023. Czyli aktualizują na bieżąco, na razie przynajmniej. Informacja dla KoLoLoLo: czarna kropka nadal jest w prawym dolnym rogu ;) Oczywiście tylko czasami się tam pojawia jak np. coś klikamy na ekranie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

To tylko się cieszyć że jesteś zadowolony.
Z mojego egzemplarza nie jestem a wynisół mnie z przesyłkami z UK cłem itd prawie 1500zł.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

KoLoLoLo pisze: 20 lut 2023, 15:48 To tylko się cieszyć że jesteś zadowolony.
Z mojego egzemplarza nie jestem a wynisół mnie z przesyłkami z UK cłem itd prawie 1500zł.
Próbowałeś zmieniać soft?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

Nie ma nowszego niż ten z którym kupiłem BOXa, pewnie już producent zostawi go bez wsparcia.
Skusiłem się na niego tylko przez to że miał najnowszego Androida z dostępnych urządzeń wtedy na rynku.

A tak wyglądają aktualizacje dla różnych modeli WJAN. Mój jest na żółto:
Zrzut ekranu 2023-02-20 173003.png
#K#o#L#o#L#o#L#o#
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

O ile Carlinkit spełnia wszystkie moje oczekiwania, jeżeli chodzi o multimedia, to niestety ma pewne wady jeżeli o chodzi o obsługę telefonu. Problemem jest tutaj prawdopodobnie protokół łączenia urządzenia z samochodem, czyli Apple Car Play. Bo sądzę, że gdyby urządzenie łączyło się po porcie AA, to problemu by nie było. Ale do rzeczy i krótko. Po podłączeniu urządzenia nie można korzystać z telefonu po BT z fabrycznego systemu. Jak wspomniałem jest to prawdopodobnie wina protokołu komunikacji. Nawet jak na ekranie nie ma Carlinkita, jest np. radio, czy mapa, czyli "coś" fabrycznego, to w momencie próby uruchomienia telefonu po BT, czyli naciśnięcia słuchawki po lewej stronie kierownicy otrzymuje się komunikat, że telefon jest dostępny po Apple Car Play. No ale mój telefon to Android, więc nie ma takiej możliwości. Gdyby to był Iphone to pewnie możliwość by była. Nie wiem. Na szczęście sprawa nie jest całkiem przegrana, bo telefon można skonfigurować po BT z Carlinkitem. Ale tutaj też napotkamy na pewne niedogodności. Bo jak oglądamy coś z Carlinkita to jak ktoś dzwoni, to na ekranie pojawiają się słuchaweczki zielona i czerwona, wiadomo od czego. Odbieramy i rozmawiamy. Podobnie jak chcemy nawiązać połączenie to wchodzimy na ikonkę telefonu, szukamy lub wybieramy numer i też dzwonimy. Czyli normalne i prawidłowe działanie systemu. Problem, czy może niedogodność pojawia się w przypadku, gdy na ekranie jest np. fabryczne radio i zadzwoni telefon. Nie ma wtedy sygnału z systemu, tylko dzwoni telefon gdzieś w kieszeni czy w torbie. Na szczęście można go odebrać słuchawką po lewej stronie kierownicy, ale na ekranie nie ma nic, tzn. nie ma ani telefonu fabrycznego, ani z Carlinkita. Nie widzimy więc kto dzwoni, ale rozmawiać można, oczywiście działa mikrofon i głośnik samochodowy. Gorzej jak telefon w torbie jest gdzieś głęboko i go nie słychać.
Widać, że mankamenty są, ale jakoś można sobie z nimi radzić. Lepiej by było, żeby wszystko działało jak trzeba, no ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma ;)
A piszę to z dwóch powodów:
1. Może komuś się przyda przy ewentualnym wyborze urządzenia przed zakupem, bo tanie nie jest.
2. Może ktoś po prostu ma rozwiązania na powyższe bolączki z jakimiś ustawieniami, czy coś takiego.
Mile widziane wszelkie informacje.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 21 lut 2023, 09:31 Mile widziane wszelkie informacje.
Potestuj różne konfiguracje parowania bluetooth:
auto - telefon
telefon - Carlinkit
Ostatnio zmieniony 22 lut 2023, 15:24 przez Lunar GT, łącznie zmieniany 1 raz.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 22 lut 2023, 11:38
nagdob pisze: 21 lut 2023, 09:31 Mile widziane wszelkie informacje.
Potestuj różne konfiguracje parowania bluetooth:
auto - telefon
telefon - Carlinkit
auto - Carlinkit
auto - Carlinkit łączy się tylko po kablu. Resztę popróbuje, aczkolwiek nie powinno to nic zmienić.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 297
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

U mnie jak BOX się połączy z telefonem to automatycznie samochód jest rozłączany z telefonem po BT.
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 22 lut 2023, 12:07 auto - Carlinkit łączy się tylko po kablu. Resztę popróbuje, aczkolwiek nie powinno to nic zmienić.
No tak zapętliłem się( to tak jest jak się zbyt wiele grzebie). W każdym razie jak gra radio będące na 2/3 ekranu to sygnał telefonu słychać normalnie, nie tylko z telefonu. Ja i tak zawsze mam coś z Carlinkita na ekranie a radio ewentualnie na 1/3 więc jakoś na to nie zwracałem uwagi.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 22 lut 2023, 15:30
nagdob pisze: 22 lut 2023, 12:07 auto - Carlinkit łączy się tylko po kablu. Resztę popróbuje, aczkolwiek nie powinno to nic zmienić.
No tak zapętliłem się( to tak jest jak się zbyt wiele grzebie). W każdym razie jak gra radio będące na 2/3 ekranu to sygnał telefonu słychać normalnie, nie tylko z telefonu. Ja i tak zawsze mam coś z Carlinkita na ekranie a radio ewentualnie na 1/3 więc jakoś na to nie zwracałem uwagi.
Jak ekran jest podzielony to jest tak jak piszesz, ale w przeciwnym wypadku jest tak jak ja pisałem. Aczkolwiek jak ekran jest podzielony to i tak nie można wywołać słuchawką z lewej strony kierownicy telefonu systemowego, żeby np. zadzwonić. Odebrać owszem można.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”