Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Android Auto

Post autor: Zipeczek »

Takie małe odkrycia w Android Auto:
1. Można się pozbyć znaku AA po prawej stronie ekranu i w to miejsce wyświetlić to co dla innych ekranów np. pogodę - do ustawienia w samochodzie
2. Przytrzymując przez 3 sek przycisk komend głosowych na kierownicy uruchamia się ekran AA (jeżeli wcześniej go nie było) i asystent głosowy googla - komendy wydaje się przez mikrofon samochodu

Co jeszcze nie odkryłem:
1. Wydając AA komendę "Zadzwoń do ....", Google potwierdza przez głośniki "Teraz dzwonię do ..." i nic się nie dzieje. Jeżeli w AA uruchomię Telefon i wybiorę ręcznie to dzwoni bez problemu. Dotyczy tylko dzwonienia - inne komendy wydane asystentowi działają bez problemów.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Android Auto

Post autor: renegade »

Zipeczek pisze: 22 sie 2022, 22:50 Co jeszcze nie odkryłem:
1. Wydając AA komendę "Zadzwoń do ....", Google potwierdza przez głośniki "Teraz dzwonię do ..." i nic się nie dzieje. Jeżeli w AA uruchomię Telefon i wybiorę ręcznie to dzwoni bez problemu. Dotyczy tylko dzwonienia - inne komendy wydane asystentowi działają bez problemów.
Spróbuj wydać polecenie "Połącz z...." lub "Dzwoń do..."
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Re: Android Auto

Post autor: Zipeczek »

Niestety, ale to nic nie zmienia.
To samo jest przy próbie komend dotyczących wysłania SMS'ów - wygląda jakby wszystko działało, ale końcowe wykonanie komend w aplikacji Telefon na AA było zablokowane.
Może jest to zabezpieczenie przed dublowaniem się obsługi telefonu przez system fabryczny i AA ?
chemikalius
Posty: 49
Rejestracja: 15 lis 2021, 16:27
model samochodu: Ceed 3 SW 2022

Re: Android Auto

Post autor: chemikalius »

@zipeczek sprawdź czy gdzieś jakieś zezwolenia dostępu nie trzeba odblokować jak w aplikacjach :)
Ceed SW 1.5 7DCT Business Line + AEB Blue Flame zam.25.10.2021 anulowane przez kia.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Android Auto

Post autor: kon »

Zipeczek pisze: 23 sie 2022, 23:56 Niestety, ale to nic nie zmienia.
To samo jest przy próbie komend dotyczących wysłania SMS'ów - wygląda jakby wszystko działało, ale końcowe wykonanie komend w aplikacji Telefon na AA było zablokowane.
Może jest to zabezpieczenie przed dublowaniem się obsługi telefonu przez system fabryczny i AA ?
Masz telefon dual-sim?
Zipeczek
Posty: 27
Rejestracja: 21 sie 2022, 20:54
model samochodu: KIA SPORTAGE V HEV BL + prawie wszystkie dodatki

Re: Android Auto

Post autor: Zipeczek »

Przekopałem menu AA w samochodzie (dużo tego nie ma). To samo z menu AA w smartfonie.
Nic mi nie wpadło w oko. Mój smartfon to Galaxy S8 (nie jest to dual sim) z Android 10.
Po dokładnych próbach okazało się, że jednak poprzez komendy głosowe SMS'y wysyła (bez jakiegokolwiek potwierdzenia tego faktu dźwiękiem), natomiast na pewno nie dzwoni.

Dzisiaj miałem okazję też to samo spróbować na Galaxy S20 z Android 11 (dokładnie z tą samą wersją AA na smartfonie) i wszystko działało poprawnie. Komenda głosowa "Zadzwoń do ..." od razu przywołuje w AA aplikację Aparat i dzwoni tak jak w samodzielnym smartfonie. Czego brakuje w Android 10, a jest w Android 11 na tą chwilę nie jestem w stanie określić.

Wszystkie pozostałe aplikacje, które używam w AA śmigają aż miło.

Dzięki wszystkim za pomysły i porady.
Dziadek
Posty: 60
Rejestracja: 19 maja 2022, 19:17
model samochodu: Kia Sportage V BL HEV

Re: Android Auto

Post autor: Dziadek »

Witam

Jak wygląda sytuacja z bezprzewodowym połączeniem telefonu do ANDROID AUTO.
Natal działa to przewodowo ?

Czy ktoś zastosował jedną z wielu dostawek ?
Np.:
* Adapter Motorola MA1
* CPLAY2air
* CarlinKit
lub podobne

Wasze opinie ?
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Android Auto

Post autor: Lunar GT »

Ja używam ten model
https://allegro.pl/oferta/carlinkit-and ... 2108495334
Daje pełna niezależność, robi z wyświetlacza samochodu smartfon z wszystkimi jego możliwościami, mieści się swobodnie w schowku gdzie jest wpięty, żadnych kabli, uruchamia się już jak samochód wyczuje kluczyk więc działa praktycznie zaraz po usadowieniu się w samochodzie.
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

W jaki sposób to urządzenie działa jeśli chodzi o internet? Skąd go bierze z telefonu który musi być sparowany z urządzeniem czy urządzenie ma wbudowaną kartę SIM i samo w sobie ma internet?
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Klimton
Posty: 32
Rejestracja: 10 lut 2022, 07:53

Re: Android Auto

Post autor: Klimton »

Lunar GT pisze: 25 sie 2022, 16:03 Ja używam ten model
https://allegro.pl/oferta/carlinkit-and ... 2108495334
Daje pełna niezależność, robi z wyświetlacza samochodu smartfon z wszystkimi jego możliwościami, mieści się swobodnie w schowku gdzie jest wpięty, żadnych kabli, uruchamia się już jak samochód wyczuje kluczyk więc działa praktycznie zaraz po usadowieniu się w samochodzie.

Wszystkie aplikacje z telefonu są dostępne? Czy tylko niektóre?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”