Android Auto

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 26 lut 2023, 19:06
nagdob pisze: 26 lut 2023, 19:02 Ciekawe, czy jest jakaś apka na Netflixa.
Przecież masz wszystko co chcesz w Carlinkit.
Tak, tak. Carlinkita nie pobije nic. Przede wszystkim to jest cały system działający jak, czy mający możliwości telefonu i jeszcze więcej. Chodziło mi tylko o możliwości tej apki. Tak z ciekawości zainstalowałem na telefonie i popatrzyłem co to jest. Netflixa nie ma, aczkolwiek sądząc po menu tej apki, pewnie autor mógłby dodać Netflixa i nie tylko. Także dla tych, co chcą mieć możliwość oglądania YT bezprzewodowo muszą sobie kupić urządzenie, które zapewni taką możliwość z samochodem, a później zainstalować tą apkę w telefonie. Ale wg mnie lepiej wydać trochę więcej i mieć to co trzeba, bez koniecznych wynalazków w telefonie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Android Auto

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 26 lut 2023, 19:06 ...
Przecież masz wszystko co chcesz w Carlinkit.
Słucham muzyki ze Spotify i jest cacy. Ustawiam nawigację i jadę i nagle dźwięk się zmienia i jakby słychać go od środka, jest taki nijaki. Jak przejdzie się z powrotem na Spotify to dźwięk znów się "rozszerza", słychać go normalnie. Ale wtedy nie widzimy mapy, chociaż przed manewrem pojawiają się komunikaty głosowe. Jak przejdzie się na widok mapy, to znów dźwięk się zmienia. Jak z powrotem na Spotify to dźwięk staje się normalny. Czy można to jakoś poustawiać, żeby pomimo widoku mapy dźwięk był normalny? I czy można mieć mapę w większym oknie, a Spotify po prawej w mniejszym? Oczywiście chodzi mi tylko o Carlinkita na niepodzielonym systemowo ekranie.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Android Auto

Post autor: shider »

nagdob pisze: 03 mar 2023, 09:32 Oczywiście chodzi mi tylko o Carlinkita na niepodzielonym systemowo ekranie.
Nie ten wątek. To wątek o Android Auto a nie Carlinkit.
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Android Auto

Post autor: dario37 »

Mają jakąś obsesję na punkcie CL.
robertj1992
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2023, 13:56
model samochodu: Sportage V 1.6 M+SMT

Re: Android Auto - problem z łączeniem po kablu

Post autor: robertj1992 »

Witam. Jestem posiadaczem Spartage 2022 1.6 M+SMT od maja 2022. Generalnie auto mega mi odpowiada ale irytuje mnie strasznie jedna rzecz. Mianowicie od zakupu auta bez problemu łączył się po kablu z AA. Wpinałem kabel oczywiście za 1 razem były zgody do wyrażenia i jakieś parowanie i wszystko się łączylo i bluetooth się włączał wifi również a telefon się ładował. Przy każdym kolejnym wpięciu auto pytało czy tylko ładowanie czy AA. Od niedawna się to skończyło wpinam telefon a włącza się tylko ładowanie resztę muszę robić bezprzewodowo czyli sam włączam wifi internet i bluetooth a telefon łaczy się bezprzewodowo. Próbowałem wszystkiego zmiany kabla, usunięcia aktualnizacji patrzyłem w ustawienia i nic nie daje. Próbowałem podpiąć telefon żony i jest to samo. Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Myślę o opcji atomowej i przywróceniu ustawień fabrycznych w telefonie i aucie ale nie chce mi się tego robić bo ten telefon żony dał mi do myślenia że to chyba jednak problem auta. Zmieniałem już wszystkie możliwe kombinacje w samochodzie jak to ma działać i niestety nic :(
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Android Auto

Post autor: kukuku2 »

Ja trochę z innej beczki po małych bojach udało mi się odpalić po kablu bez żadnego Carlinkita na ekranie YouTube, tv przez internet mam C+ i działa nawet w trakcie jazdy
Załączniki
IMG_20230409_164829.jpg
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
Żyraf
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2023, 16:46
model samochodu: KIA Sportage V 2022 1.6T 230 (HEV) L FWD

Re: Android Auto - problem z łączeniem po kablu

Post autor: Żyraf »

robertj1992 pisze: 09 kwie 2023, 14:08 Witam. Jestem posiadaczem Spartage 2022 1.6 M+SMT od maja 2022. Generalnie auto mega mi odpowiada ale irytuje mnie strasznie jedna rzecz. Mianowicie od zakupu auta bez problemu łączył się po kablu z AA. Wpinałem kabel oczywiście za 1 razem były zgody do wyrażenia i jakieś parowanie i wszystko się łączylo i bluetooth się włączał wifi również a telefon się ładował. Przy każdym kolejnym wpięciu auto pytało czy tylko ładowanie czy AA. Od niedawna się to skończyło wpinam telefon a włącza się tylko ładowanie resztę muszę robić bezprzewodowo czyli sam włączam wifi internet i bluetooth a telefon łaczy się bezprzewodowo. Próbowałem wszystkiego zmiany kabla, usunięcia aktualnizacji patrzyłem w ustawienia i nic nie daje. Próbowałem podpiąć telefon żony i jest to samo. Może ktoś miał podobny problem i wie jak go rozwiązać. Myślę o opcji atomowej i przywróceniu ustawień fabrycznych w telefonie i aucie ale nie chce mi się tego robić bo ten telefon żony dał mi do myślenia że to chyba jednak problem auta. Zmieniałem już wszystkie możliwe kombinacje w samochodzie jak to ma działać i niestety nic :(
Spróbuj zresetować radio i wszystkie ustawienia do ustawień fabrycznych.
robertj1992
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2023, 13:56
model samochodu: Sportage V 1.6 M+SMT

Re: Android Auto

Post autor: robertj1992 »

Chyba będę zmuszony tak zrobić finalnie ale jeszcze mam pomysł bo w maju mam 1 obligatoryjny przegląd to może wtedy powiem w serwisie żeby sprawdzili może mają takie sytuacje albo chociaż wiedzą co robić. Jak nie - reset :(
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Android Auto

Post autor: KoLoLoLo »

kukuku2 pisze: 09 kwie 2023, 16:51 udało mi się odpalić po kablu bez żadnego Carlinkita
Zrobiłeś to za pomocą Fermata Media Player i zrootowanego telefonu, czy w jakiś inny sposób?

https://forum.xda-developers.com/t/ferm ... o.4079519/
#K#o#L#o#L#o#L#o#
kukuku2
Posty: 126
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:30
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame

Re: Android Auto

Post autor: kukuku2 »

Tak Fermata ale telefon bez roota , posiadam telefon Xiaomi i robiłem to według tego filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=C27n5z5jCPQ
Sportage V BL 180km MHEV DCT AEB Blue Flame
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”