Carnival przegrzewa się... dziwnie

Pozostałe modele Kia - forum
Marcin Krupski
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2022, 05:50
model samochodu: Carnival 2

Carnival przegrzewa się... dziwnie

Post autor: Marcin Krupski »

Drodzy moi, pomóżcie!
W tej chwili Carnival z silnikiem 2,9CRDi jest naszym autem nr 2 ale to z braku czasu. Trzeba gonić za pieniądzem i nie ma kiedy nad nim się pochylić. A temat - przynajmniej dla mnie - ciężki i czasochłonny.
Auto kieyś w korku na autostradzie przegrzało się, a przynajmniej takie pokazało sygnały: wskazówka doszła do czerwonego pola i przestał reagować na pedał gazu. Nie było żadnych innych objawów (żadnej pary z nikąd, żadnego odczuwalnego gorąca ani syku gotującego się płynu). Po ostygnięciu auto odzyskało sprawność i jakoś dojechałem do domu. Wtedy było tak, że jadąc ponad 90 temperatura utrzymywała się w normie a tylko zwalniając widziałem, że zaczyna rosnąć.
Odstawiłem auto na bok. Odpoczął sobie miesiąc. Po tym mieliśmy zacisk w pracy i eksperymentalnie wziąłem go na kilka krótkich tras.
O dziwo żadnych objawów! Auto normalnie działa.
Po kilku trasach, gdzie auto praowało do 30 minut wszystko było OK. Po czym zaczęła się "huśtawka nastrojów": wsiada pracownik, auto szaleje: niezależnie od tempa jazdy wskazówka po 10 - 15 min pokazuje się w 3/4 zakresu i silnik przestaje reagować na gaz. Wsiadam ja - wszystko OK.
Pracownik jeździ (co najmniej) spokojnie - tak dla jasności :)
I pojechaliśmy w trasę ok. 100 km.
W 3/4 trasy wskazówka zaczyna wędrować do góry. Żadnego związku z tempem jazdy, bo jedziemy równo 110km/h autostradą. Czy z górki, czy pod górkę jest tak samo. Gdy auto przestało reagować na gaz (wszystko łącznie ok 30 - 40 s od pierwszego objawu) zjechałem na pas awaryjny. Podniosłem maskę i wsadziłem palec do zbiornika wyrównawczego: woda ledwie letnia!!!
Na chwilę obecną został wymieniony termostat.
Woda w układzie chłodzenia nie ma oleju. Olej ma prawidłowy kolor, tj. bez śladów wody.
Proszę o sugestie. Tylko jeśli mogę mieć jeszcze prośbę: nie jestem mechanikiem i sugestie "jak krowie na rowie" będą mile widziane. :D
Pozdrawiam serdecznie!
Marcin
carus
Posty: 6
Rejestracja: 10 gru 2016, 19:28
model samochodu: sportage/carnival

Re: Carnival przegrzewa się... dziwnie

Post autor: carus »

Witam
Ja też nie jestem mechanikiem ale moje przygody z carnivalami zaczely się bardo dawno bo mam już 3 generacje lub druga bo niuekturzy uważaja że byla pierwsza i pierwsza po lifcie. No to ogolnie moja 4 kia i pewnie kupił bym nowszą ale w polscse juz nie bylo. Na tyle samchodów miałem jeden przypadek przegrzania i jak też zgupiałem bo plyn ubywał a nic nie ciekło, W oleju też go nie było.W wardztacie kia też rece rozłozyli.Ale przyszedł jakiś majster i kazał mlodym sprawdzić nagrzewnice z tylu.I bingo co prawda samochód musiałem zprzedać bo miał klopoty z silnikiem po tym przegrzaniu ale i tak kupilem nastepny.Bo jest super wygodny a usterki zdarzają się zawsze. Wracajac do tematu poniewarz tobie plynu nie ubywa sprawdził bym tylne polączenia coś z tą nagrzewnicą możę jest tam jakiś czujnik.A jeszcze jedno czy wentylator się prawidłowo załącza .Ogónie ten samochód cieszko przegrzać a wentylator załacza sie dopiero w korkach.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe modele”