1 przegląd/ wymiana oleju HEV

forum użytkowników modelu Sorento
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

BrzydkiWacek pisze: 21 lut 2023, 21:18
inquis pisze: 21 lut 2023, 17:44 Zbesztano Wacławie, bo mówiłeś, że zostawią stary olej, a przeciez wymienili i w dodatku na luxusowy :lol:
Co do korka, to jest to zwykla śruba, tylko podczas wymiany zmieniają podkładkę uszczelniającą.
:lol: nic nie mówię już, nie znam się to się wypowiem :P (swoją drogą dzisiaj zlewałem olej z grilla, bo w weekend młodzież zażyczyła sobie grilla odpalić, i ten tłuszcz mięsny wyglądał lepiej id tego Twojego nowego/serwisowego oleju :P ;) )
A na poważnie, to sprawdź ten olej po 100km bo może faktycznie ten silnik tak się zużywa, że z oleju robi koktajl :P
Voila! Millers po ponad 100 km przebiegu...
Załączniki
20230222_094233.jpg
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 603
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Tolinek »

Zdjęcie bez flesza. Poprosimy z fleszem :P :) Jak będzie różnica to się zdziwię.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

Tolinek pisze: 22 lut 2023, 09:46 Zdjęcie bez flesza. Poprosimy z fleszem :P :) Jak będzie różnica to się zdziwię.
To masz...
Załączniki
20230222_102438.jpg
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: nagdob »

W sumie nie wiem. Też chyba nie wygląda za dobrze, ale lepiej niż ten fabryczny. A jakiego koloru jest olej świeży Millersa?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

Wierzcie lub nie, ale wygląda znacznie lepiej. Auto też jeździ znacznie lepiej. Wolę nawet nie myśleć jak dla silnika zakończyłaby się ta historia gdyby chłopaki nie zalali za dużo tej brei i nie trzeba by było jej nadmiaru odessać... Nie twierdzę też, że każda wymiana na serwisowym Totalu kończy się podobnymi skutkami. Widziałem wczoraj ten olej, który zalewano z beczki i wyglądał normalnie - jasny i rzadki. W moim przypadku miała zapewne miejsce sytuacja jednostkowa, np. mechanik obiecał szwagrowi, że mu załatwi olej, więc coś musiał zalać "frajerowi" - to coś to według mnie zużyty olej. We Wrocławiu badanie parametrów oleju kosztuje jakieś 100-200 zł, więc nie będę się bawił w udowadnianie czegokolwiek ASO, bo już wczoraj usłyszałem - "a skąd mamy mieć pewność, że to, co pan przywiózł to olej, który wlaliśmy?"...
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Lunar GT »

inquis pisze: 22 lut 2023, 11:13 bo już wczoraj usłyszałem - "a skąd mamy mieć pewność, że to, co pan przywiózł to olej, który wlaliśmy?"...
Mogłeś uczestniczyć w wymianie i byście wspólnie zobaczyli to co Ci zlali przed tą druga wymianą (a tak potraktowali Cię jak oszusta)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 603
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Tolinek »

No lipa z tą wcześniejszą próbką. Zdziwiłem się. Tamten olej wyglądał źle. Dzięki Inquis.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

Lunar GT pisze: 22 lut 2023, 11:31
inquis pisze: 22 lut 2023, 11:13 bo już wczoraj usłyszałem - "a skąd mamy mieć pewność, że to, co pan przywiózł to olej, który wlaliśmy?"...
Mogłeś uczestniczyć w wymianie i byście wspólnie zobaczyli to co Ci zlali przed tą druga wymianą (a tak potraktowali Cię jak oszusta)
Uczestniczyłem wczoraj w wymianie i co z tego? Zlali z auta breję i powiedzieli - widzi Pan jaki ładny olej. Na zasadzie "nie mam płaszcza...". Żeby cokolwiek udowodnić musiałbym protokolarnie pobrać próbkę i zapłacić za badanie. Nie mam czasu na takie zabawy. Oszusta? Raczej awanturującego się upierdliwca...
Ostatnio zmieniony 22 lut 2023, 12:02 przez inquis, łącznie zmieniany 1 raz.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 22 lut 2023, 11:43
Lunar GT pisze: 22 lut 2023, 11:31
inquis pisze: 22 lut 2023, 11:13 bo już wczoraj usłyszałem - "a skąd mamy mieć pewność, że to, co pan przywiózł to olej, który wlaliśmy?"...
Mogłeś uczestniczyć w wymianie i byście wspólnie zobaczyli to co Ci zlali przed tą druga wymianą (a tak potraktowali Cię jak oszusta)
Uczestniczyłem wczoraj w wymianie i co z tego? Zlali z auta breję i powiedzieli - widzi Pan jaki ładny olej. Żeby cokolwiek udowodnić musiałbym protokolarnie pobrać próbkę i zapłacić za badanie. Nie mam czasu na takie zabawy.
Haha a nie mówiłem? :P
Teraz wygląda ten olej jak olej - jak dla mnie trochę za ciemny jak na 100km ale czymś musiało tamto coś wypłukać z silnika więc masz miks 5% starego / 94% nowego / 1% benzynki :P
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Lunar GT »

inquis pisze: 22 lut 2023, 11:13 "a skąd mamy mieć pewność, że to, co pan przywiózł to olej, który wlaliśmy?"
To jest zarzut oszustwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”