1 przegląd/ wymiana oleju HEV

forum użytkowników modelu Sorento
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: benio »

BMC pisze: 16 sie 2022, 21:59 właśnie nad tym myślalem - np:MILLERS EE Performance 0w20
co o tym myślicie ?
The best olej.

Ja leje od kilku lat ten olej do optimy i jest super. Wielu userow na forum też potwierdza że motor pracuje ciszej.

Wczeniej było inne opakowanie a potem zmienili na EE Perf. Generalnie leje do RIO , Optimy i wszystko gra. POLECAM.
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: renegade »

benio pisze: 12 paź 2022, 08:28 Ja leje od kilku lat ten olej do optimy....
A Instrukcja twojej Optimy dopuszcza taki olej ? bo patrzyłem u siebie i 0W20 nie ma, jest 5w30 najniżej.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: benio »

renegade pisze: 12 paź 2022, 22:19
benio pisze: 12 paź 2022, 08:28 Ja leje od kilku lat ten olej do optimy....
A Instrukcja twojej Optimy dopuszcza taki olej ? bo patrzyłem u siebie i 0W20 nie ma, jest 5w30 najniżej.
Tak leje EE Performacne ale 5w30 C3.

Pozdrowienia
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
Robertos
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:43
model samochodu: KIA Sorento IV

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Robertos »

Cześć,
próbowałem się umówić na pierwszy przegląd, poprosiłem o specyfikację oleju silnikowego, podano mi C5 0w30, jak wspomniałem, że w instrukcji jest C5 0w20, zaczęła gdzieś szperać i powiedziała, że w jednym miejscu mają napisane 0w30, a w innym 0w20 :o .
Druga kwestia - na koniec rozmowy powiedziała, że mają polecenie z KIA (odkąd KIA ma własny olej) żeby każdy przypadek gdzie klient przyjeżdża z własnym olejem odnotowywać w książce serwisowej z zastrzeżeniem, że nigdy nie miało to wpływu na późniejsze naprawy w ramach gwarancji, ale różnie może być :x . Jak to wyglądało u Was?
Ostatni wątek to zakres pierwszego przeglądu, podobno jest to wymiana wspomnianego oleju razem z filtrem, ogólne oględziny stanu auta i dodatkowo płatny przegląd karoserii w kwocie bodajże 94zł. W Warszawie koszt takiego przeglądu razem z karoserią i ich olejem to 800-900zł (z własnym olejem około 500zł). Chyba im sufit na łeb upadł.
bocianll
Posty: 44
Rejestracja: 29 paź 2021, 10:30

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: bocianll »

Tutaj jest ciekawa dyskusja w tej podobnym temacie prowadzona z pracownikiem ASO KIA: http://www.mojasportage.pl/viewtopic.php?t=8115

Mam podobne obawy.
Kupuje sam olej, wymienia mi go ASO, mam adnotacje w książce o własnym oleju. Pada coś poważnego w silniku. Serwis oddaje olej na ekspertyzę wychodzi ze niby nie spełnia norm, odmawia naprawy i nagle moje 200-300 zł oszczędności staję kilku tysięcznym wydatkiem i niepotrzebnymi nerwami.

Wiadomo, że jeśli nie bedzie tej adnotacji a oleje będzie "ich" to nie będą bawić się w oddawanie do ekspertyzy a nawet jeśli by zrobili taką ekspertyzę i wyszło, że coś się nie zgadza to już tylko ich problem. Więc ja mam poważne obawy czy ta zabawa z własnym olejem jest warta świeczki tym bardziej przy podejściu KIA Polska gdzie przy każdej poważnej naprawie jest szukanie dziury w całym.
A to czy ten ich olej jest lepszy czy gorszy nie ma znaczenia jeśli ktoś chce serwisować samochód u nich w ASO i korzystać z gwarancji.
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

W Kia Wrobud miła pani, z którą umawiałem wymianę oleju powiedziała, że mogę przywieźć swój jak najbardziej, że oni używają Total, że info o tym, że klient przyjechał z olejem jest tylko na zleceniu, a nie w książce serv., a nawet jakby było to nie ma żadnego znaczenia dla przyszłych napraw. Ich interesuje tylko, że ma być 0W20 C5 4,8 litra. Koszt robocizna plus filtr to ok. 320 zł, z ich olejem ok. 750. Teraz pytanie Total czy Millers; kiedyś używałem tylko Millersa, ale trochę popsuł sią wraz z rebrandingiem...
Robertos
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:43
model samochodu: KIA Sorento IV

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Robertos »

Szkoda, że do Wrocka mam daleko ;-)
Zobaczę jak to finalnie u mnie będzie wyglądało. Ostatecznie przegląd będę robił w Mitcarze i ze swoim olejem. Teoretycznie mam zapłacić około 500zł.
inquis
Posty: 1256
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

Robertos pisze: 07 sty 2023, 18:49 Szkoda, że do Wrocka mam daleko ;-)
Zobaczę jak to finalnie u mnie będzie wyglądało. Ostatecznie przegląd będę robił w Mitcarze i ze swoim olejem. Teoretycznie mam zapłacić około 500zł.
Podzwoń po innych serwisach. W Warszawie masz ich z 10:)
Robertos
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2022, 12:43
model samochodu: KIA Sorento IV

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Robertos »

No i po przeglądzie, informację o dostarczeniu własnego oleju mam na zleceniu. W książce serwisowej, papierowej, nie ma nawet adnotacji o przeglądzie - pewnie jest tylko w wersji elektronicznej, także w sumie nie wiem co tam o oleju napisali.
Zgłosiłem przy okazji odstającą klapkę wlewu paliwa - nie jakoś bardzo, ale jednak (sposób kolegi "raku" z wątku "pierwsze opinie" niestety nie pomagał), stwierdzili, że faktycznie odstaje ale delikatnie i w granicach standardu.
Kosztowo (brutto): 369zł - robocizna
70,9zł - filtr oleju
128,69zł - filtr kabinowy (który na pewno następnym razem kupię i wymienię we własnym zakresie)
5,88zł - dolewka płynu do chłodnicy
207zł - olej Millers Oils XF Premium C5 5 l 0W-20 zakupiony we własnym zakresie

W kilku serwisach warszawskich po których dzwoniłem, ceny bardzo zbliżone.
raku
Posty: 232
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: raku »

Potwierdzam...

Klapka cały czas delikatnie odstaje :/
Wcześniej nie zauważyłem takiego problemu, dopiero teraz, po roku użytkowania.

Patent z odwróceniem korka wlewu pomógł chyba tylko przypadkiem.
Potestowałem też z odkręconym korkiem wlewu i widać, że klapka zachowuje się ciut inaczej, ale też nie jest wzorowo.
Jakaś pierdoła to musi być, ale mimo wszystko delikatnie wkurzająca :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”