1 przegląd/ wymiana oleju HEV

forum użytkowników modelu Sorento
MARKETING WROBUD
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2023, 11:29

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: MARKETING WROBUD »

Szanowny Panie,

Z przykrością czytamy Pana obiekcje, które opisuje Pan na tym forum. Podczas osobistych wizyt w naszym ASO dał się Pan poznać jako osoba kulturalna, elokwentna i merytoryczna dlatego forma i kąśliwość jaką prezentuje Pan tutaj zaskakują nas.

Serwis wykonał usługę zgodnie ze sztuką i procedurami KIA POLSKA. Insynuowanie użycia zużytego oleju lub uzupełnienia starej zawartości mija się z prawdą i godzi w dobre imię naszego ASO. Przypominamy, że mając na względzie nasze dotychczas pozytywne relacje zaprosiliśmy Pana na drugą nieodpłatną wymianę oleju wraz z filtrem, celem rozwiania wszelkich wątpliwości. Skorzystał Pan z tej usługi, był Pan obecny przy wymianie oleju, zabezpieczyliśmy próbki do ewentualnej analizy i nie zgłaszał Pan żadnych zastrzeżeń.

Chcielibyśmy zauważyć, że prezentowane na tym forum zdjęcia za każdym razem pokazują zmienną ilość i kolor „opisywanego oleju”, co poddaje w wątpliwość Pana zdanie i umyślnie wprowadza w błąd Użytkowników.

W imieniu Spółki Wrobud zapraszamy Pana do kontaktu mailowego lub osobistego, celem wyjaśnienia sytuacji, bo czytając Pana wypowiedzi odmienne od faktów i prezentowanej postawy w naszym ASO rozumiemy, że sytuacja wymaga dalszych rozmów i wyjaśnień.

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół KIA WROBUD
inquis pisze: 02 mar 2023, 17:39 Taka odpowiedź z KIA Polska ws. wymiany oleju:

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że w Instrukcji Obsługi samochodu podane są szczegółowe informacje na temat klasyfikacji olejów dopuszczonych do stosowania w danym modelu pojazdu.
Wymagania są określone w odniesieniu do parametrów jakościowych i lepkościowych oleju.
Z informacji przekazanej nam przez ASO KIA Wrobud wynika, że w dniu 21.02.2023 został wymieniony olej a zlany został przekazany do analizy. Prosimy o bezpośredni kontakt w przedmiotowej sprawie z Dealerem".
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: colins »

Fajnie, że druga strona czyli ASO też zabrała w tej sprawie głos.
Żeby od razu nie było, że bronię serwisu, ale dla mnie osobiście wrzucanie na różne fora zdjęć rzekomo przepracowanego w chwilę po wymianie oleju, jest trochę śmieszne.
No bo tak się składa, że barwa oleju to nie jest żaden wyznacznik jego zużycia.
Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że olej który robi się szybko ciemny, ma po prostu dobre właściwości myjące, bo przecież jedno z jego zadań jest właśnie takie.
Ponadto w dobie silników z wtryskiem bezpośrednim również nie możemy oczekiwać tego, że olej od wymiany do wymiany zachowa piękną, słomkową barwę. Owszem, tak zdarzało się często w silnikach z pośrednim wtryskiem. Natomiast o tych z bezpośrednim można w uproszczeniu napisać, że generują dużo sadzy, bo to wynika ze specyficznego procesu spalania jaki w nich zachodzi (praca na ubogich mieszankach itd.). O dieslu nawet nie wspomnę, bo w takich silnikach olej robi się czarny zaraz po wymianie (zresztą z podobnego powodu jak w benzyniakach z bezpośrednim wtryskiem).
W każdym razie ja nigdy nie sugerowałbym się barwą oleju, bo o niczym ona nie świadczy.
Natomiast dziękuję ASO, że nie chowało głowy w piasek i zabrało głos w tej sprawie tutaj na forum.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

MARKETING WROBUD pisze: 16 mar 2023, 11:35 Szanowny Panie,

Z przykrością czytamy Pana obiekcje, które opisuje Pan na tym forum. Podczas osobistych wizyt w naszym ASO dał się Pan poznać jako osoba kulturalna, elokwentna i merytoryczna dlatego forma i kąśliwość jaką prezentuje Pan tutaj zaskakują nas.

Serwis wykonał usługę zgodnie ze sztuką i procedurami KIA POLSKA. Insynuowanie użycia zużytego oleju lub uzupełnienia starej zawartości mija się z prawdą i godzi w dobre imię naszego ASO. Przypominamy, że mając na względzie nasze dotychczas pozytywne relacje zaprosiliśmy Pana na drugą nieodpłatną wymianę oleju wraz z filtrem, celem rozwiania wszelkich wątpliwości. Skorzystał Pan z tej usługi, był Pan obecny przy wymianie oleju, zabezpieczyliśmy próbki do ewentualnej analizy i nie zgłaszał Pan żadnych zastrzeżeń.

Chcielibyśmy zauważyć, że prezentowane na tym forum zdjęcia za każdym razem pokazują zmienną ilość i kolor „opisywanego oleju”, co poddaje w wątpliwość Pana zdanie i umyślnie wprowadza w błąd Użytkowników.

W imieniu Spółki Wrobud zapraszamy Pana do kontaktu mailowego lub osobistego, celem wyjaśnienia sytuacji, bo czytając Pana wypowiedzi odmienne od faktów i prezentowanej postawy w naszym ASO rozumiemy, że sytuacja wymaga dalszych rozmów i wyjaśnień.

Serdecznie pozdrawiamy,
Zespół KIA WROBUD
inquis pisze: 02 mar 2023, 17:39 Taka odpowiedź z KIA Polska ws. wymiany oleju:

"Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że w Instrukcji Obsługi samochodu podane są szczegółowe informacje na temat klasyfikacji olejów dopuszczonych do stosowania w danym modelu pojazdu.
Wymagania są określone w odniesieniu do parametrów jakościowych i lepkościowych oleju.
Z informacji przekazanej nam przez ASO KIA Wrobud wynika, że w dniu 21.02.2023 został wymieniony olej a zlany został przekazany do analizy. Prosimy o bezpośredni kontakt w przedmiotowej sprawie z Dealerem".
Uderz w stół, a ASO się odezwie:)
I to jak - włącznie z oceną kultury osobistej, elokwencji oraz merytoryczności...
A tak na poważnie, to w całym tym wątku olejowym oraz w innych nigdy nie miałem zastrzeżeń do Wrobudu jako ASO. Zastrzeżenia miałem tylko do pojedynczego przypadku wymiany, w której użyty olej moim zdaniem pozostawiał wiele do życzenia. Wszystkim zwolennikom tezy, że nowy olej w nowym silniku po przejechaniu 20 kilometrów (nie tysięcy) powinien być czarny oraz pozostawiać biały osad na dnie pojemnika polecam nalać sobie zużyty olej z diesla - efekt będzie podobny. Zwracam uwagę, że w oleju, który przywiozłem i w którego wymianie uczestniczyłem, takie zjawisko nie występuje - jest niemal jasny i nie ma osadu. Auto też reaguje na gaz i zużywa przyzwoite ilości paliwa, czego nie było na oleju wymienionym "zgodnie ze sztuką i procedurami KIA POLSKA". Do dziś nie mam pewności, czy silnik nie został w jakiś sposób uszkodzony, bo przejechałem na tym "totalu" ok. 130 KM.
KIA Polska pisze, że "zlany olej został przekazany do analizy", a Państwo, że "zabezpieczyliście próbki do ewentualnej analizy". To w końcu został wysłany? Na moje zastrzeżenia przy wymianie, że zlewany "olej jest ciemny", pracownik odpowiedział "olej jest jasny". I tak możemy się przekonywać w nieskończoność. Badanie próbki rozstrzygnęłoby ten dylemat, ale nie została pobrana protokolarnie, więc można jej wynik poddać w wątpliwość, tak jak zapewne Państwo uczynicie, kiedy zbadam na swój koszt swoją próbkę.

Państwo atakując mnie na forum wystawiacie moją dobrą opinię o Was na próbę. Nie pierwszy raz. Przypominam, że zaraz po odbiorze auta wyświetlił się błąd ładowania i samochód już następnego dnia po wyjeździe z salonu potrzebował dwutygodniowej naprawy.
Trochę dużo tych "przygód" jak na nowe auto za prawie ćwierć miliona.
Wzywanie mnie przez forum do "dalszych rozmów i wyjaśnień", pomijając "profesjonalizm" takiego dzialania, wskazuje, że nie dobro klienta macie na uwadze, tylko swoje dobre imię, co oczywiście rozumiem, choć nie przeze mnie zostało naruszone.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: BrzydkiWacek »

colins pisze: 16 mar 2023, 12:17 Fajnie, że druga strona czyli ASO też zabrała w tej sprawie głos.
Żeby od razu nie było, że bronię serwisu, ale dla mnie osobiście wrzucanie na różne fora zdjęć rzekomo przepracowanego w chwilę po wymianie oleju, jest trochę śmieszne.
No bo tak się składa, że barwa oleju to nie jest żaden wyznacznik jego zużycia.
Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że olej który robi się szybko ciemny, ma po prostu dobre właściwości myjące, bo przecież jedno z jego zadań jest właśnie takie.
Ponadto w dobie silników z wtryskiem bezpośrednim również nie możemy oczekiwać tego, że olej od wymiany do wymiany zachowa piękną, słomkową barwę. Owszem, tak zdarzało się często w silnikach z pośrednim wtryskiem. Natomiast o tych z bezpośrednim można w uproszczeniu napisać, że generują dużo sadzy, bo to wynika ze specyficznego procesu spalania jaki w nich zachodzi (praca na ubogich mieszankach itd.). O dieslu nawet nie wspomnę, bo w takich silnikach olej robi się czarny zaraz po wymianie (zresztą z podobnego powodu jak w benzyniakach z bezpośrednim wtryskiem).
W każdym razie ja nigdy nie sugerowałbym się barwą oleju, bo o niczym ona nie świadczy.
Natomiast dziękuję ASO, że nie chowało głowy w piasek i zabrało głos w tej sprawie tutaj na forum.
Hmm olej w mazdzinie mojej Małżony jest słomkowy po 15kkm… niewiele ciemniejszy od tego jaki był kiedy go wlewano… także tego ciemna breja(al’a Diesel) zamiast ładnego miodku lipowego ;) nie świadczy o dobrych właściwościach myjących a raczej o kiepskim stanie silnika i przedmuchach na pierścieniach, uszczelnieniach czy jak tam jeszcze to nazwać można. W dieslu masz ogromną ilość cząstek stałych(sadzy) w przeciwieństwie do spalania benzynki… i właśnie ta sadza barwi olej na czarno… a skąd w silniku benzynowym sadzy tle? A może zatankowałeś olej napędowy zamiast benzyny? :P
Awatar użytkownika
colins
Posty: 221
Rejestracja: 25 wrz 2022, 14:38
model samochodu: KIA Niro II HEV Business Line 2023 Mineral Blue
Lokalizacja: Słubice

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: colins »

A może doczytaj najpierw zamiast ironizować. :P
Nadal twierdzę, że kolor oleju nie musi od razu świadczyć o jego degradacji.
Szczególnie zaś szybko robi się ciemny w silnikach z bezpośrednim wtryskiem, które wbrew pozorom generują również mnóstwo sadzy (jak diesle) i powie Tobie o tym każdy mechanik. Nie bez powodu te niby nowoczesne silniki są obecnie wyposażane w filtry cząstek stałych (GPF) i daleko nie szukać, bo wystarczy zajrzeć do sąsiedniego działu Sportage, by przekonać się, że coś jest na rzeczy z tą sadzą skoro temat o wypalaniu GPF robi się coraz dłuższy. :)
A żeby nie być gołosłownym wrzucam pierwszy z brzegu link...
https://bestdrive.pl/blog/olej/olej-cza ... -normalne/
Nelan
Posty: 27
Rejestracja: 01 paź 2020, 10:05
model samochodu: Kia Rio IV 1.4

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Nelan »

Podczas osobistych wizyt w naszym ASO dał się Pan poznać jako osoba kulturalna, elokwentna i merytoryczna dlatego forma i kąśliwość jaką prezentuje Pan tutaj zaskakują nas.
Chyba kogoś zdrowo pogrzało, że coś takiego wypuścił w oficjalnej korespondencji. To jest tekst firmy typu januszex, a nie dilera marki dużego koncernu. Swoją drogą ciekawy case study na szkolenia z korespondencji z klientem. Oczywiście niczego nie sugeruję :D
Peron
Posty: 70
Rejestracja: 15 kwie 2022, 07:50
model samochodu: Ex Sportage

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: Peron »

Pozwolę sobie napisać kilka zdań na temat wyglądu zużytego oleju. Mam kilkanaście pojazdów mechanicznych rożnego przeznaczenia i z różnych lat produkcji i gdybym na ogół sam nie wymieniał oleju w odpowiednich interwałach lub ewentualnie nie był przy wymianie oleju, to mógłbym mieć wątpliwości. Najczystszy olej jest w wózku widłowym zasilanym tylko LPG, na bagnecie wygląda zawsze na świeżo wymieniony. Na kolejnej pozycji jest będący w mojej rodzinie od nowości VW Golf z silnikiem benzynowym 1.6 16v. W maszynach i samochodach z silnikami diesla jest już słabiej, chociaż w tych zupełnie nowych z silnikami 6 cylindrowym, adblue i dpf olej na bagnecie wyglada świeżo przez długi czas. W starszych maszynach zależy to również od pojemności układu. W jednej maszynie pojemność układu wynosi 14 litrów i olej po jednym dniu pracy jest już ciemny, a w drugiej, o pojemności ukladu 23 litrów oleju wyglada on po takim samym czasie pracy znacznie lepiej.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: BrzydkiWacek »

colins pisze: 16 mar 2023, 19:57 A może doczytaj najpierw zamiast ironizować. :P
Nadal twierdzę, że kolor oleju nie musi od razu świadczyć o jego degradacji.
Szczególnie zaś szybko robi się ciemny w silnikach z bezpośrednim wtryskiem, które wbrew pozorom generują również mnóstwo sadzy (jak diesle) i powie Tobie o tym każdy mechanik. Nie bez powodu te niby nowoczesne silniki są obecnie wyposażane w filtry cząstek stałych (GPF) i daleko nie szukać, bo wystarczy zajrzeć do sąsiedniego działu Sportage, by przekonać się, że coś jest na rzeczy z tą sadzą skoro temat o wypalaniu GPF robi się coraz dłuższy. :)
A żeby nie być gołosłownym wrzucam pierwszy z brzegu link...
https://bestdrive.pl/blog/olej/olej-cza ... -normalne/
Oj tam oj tam ;)
W pazdzinie tez jest wtrysk bezpośredni i inne takie dziwne cuda ze z 150KM pali 6 literkow na 100km into bez HEV’a:P I pomimo tego olej miodny a nie czarny. Ale ja tam się nue znam:)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: inquis »

Kolega BW miał podrzucić namiar na firmę we Wroc., gdzie mogę zrobić analizę oleju "zmienionego zgodnie ze sztuką i procedurami KIA Polska". ASO się do tego nie kwapi, więc będę musiał zrobić na własny koszt dla własnej wiedzy, bo wartości dowodowej to mieć nie będzie.
Znalazłem coś takiego: https://badania-olejow.pl/kontakt/ za jedyne 300-350 zł.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: 1 przegląd/ wymiana oleju HEV

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 18 mar 2023, 14:58 Kolega BW miał podrzucić namiar na firmę we Wroc., gdzie mogę zrobić analizę oleju "zmienionego zgodnie ze sztuką i procedurami KIA Polska". ASO się do tego nie kwapi, więc będę musiał zrobić na własny koszt dla własnej wiedzy, bo wartości dowodowej to mieć nie będzie.
Znalazłem coś takiego: https://badania-olejow.pl/kontakt/ za jedyne 300-350 zł.
Zapomniałem… ale ok - poszedł priv co by kryptoreklamy nie robić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”