dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

forum użytkowników modelu Optima
MariuszS
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2020, 11:48
model samochodu: Kia optima gt line 1.6

dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

Post autor: MariuszS »

cześć
w mojej Optimie 1,6 TGDI 2019 przy skręcaniu kierownicą słychać z kolumny kierownicy dochodzący dźwięk szumu-obcierania. Dźwięk z miesiąca na miesiąc jest delikatnie głośniejszy. Podejrzewam że to obciera listwa airbaga w kierownicy, obawiam się że listwa się przetrze i będzie problem. Czy ktoś z was już z tym się spotkał? Można to naprawić czy należy wymienić moduł?
pozdrawiam, Mariusz
krzyhu
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2022, 00:05
model samochodu: Kia optima SW 2019

Re: dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

Post autor: krzyhu »

Mialem podobne objawy. Zglosilem w ASO podczas przegladu i zostalo mi wymienione łożysko w kierownicy.
Endi501
Posty: 121
Rejestracja: 28 lut 2019, 10:28
model samochodu: KIA OPTIMA SW,,L" 2.0 DOHC MY19
KIA CEED III 1.4 MPI MY19

Re: dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

Post autor: Endi501 »

Taki sam problem mają niektóre ceedy szuranie kierownicy i pomaga wymiana łożyska na kolumnie
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

Post autor: Sid »

Właśnie w moim Ceedzie to wymienili. Dwie godziny roboty. Tylko, że nie wszystkie serwisy to robią. Trzeba dzwonić do swojego serwisu i tam powiedzą, które serwisy to łożysko wymieniają.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
MariuszS
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2020, 11:48
model samochodu: Kia optima gt line 1.6

Re: dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

Post autor: MariuszS »

Panowie ale mnie zaskoczyliście z tym łożyskiem, i to trzykrotnie podrząd :shock:
Nie mam gwarancji, robię sam, więc powiem w moim warsztacie, aby zamówili też to łożysko, bo niedługo będę rozbierał kolumnę kierownicy.
dziękuję za pomoc
Sid
Posty: 368
Rejestracja: 01 sty 2021, 15:25
model samochodu: Ceed
Lokalizacja: Polska

Re: dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

Post autor: Sid »

A podzwoń po serwisach i dowiedz się, czy na Twoje auto nie ma akcji serwisowej. Mimo, że gwarancji już nie ma.
:D Ceed 1.4 t-gdi. :D
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

Post autor: perlak88 »

Dzisiaj byłem na wymianie oleju na 105 tys. Też miałem tak jak auto postu - przy parkowaniu zwłaszcza, zawracaniu, ogólnie szybkim kręceniu kierownicą było słychać szuranie, obcieranie. Zaczęło się jakoś przy 80 tys. Gadałem wtedy przy przeglądzie o tym, ale jakoś wyszło, że nie zrobili. Jak się umawiałem na dzisiejszy przegląd to zgłosiłem to szuranie po raz kolejny i dzisiaj przy przeglądzie zostało to gwarancyjnie naprawione. Całość z przeglądem trwała 1h40min. Pan mówił, że to znany problem, że kiedyś wymontowywali całe kolumny kierownicze, ale teraz mają zestaw naprawczy do tego, Niby jakieś łożysko wymienili. Tak czy inaczej teraz cisza przy kręceniu. 😛
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
MariuszS
Posty: 42
Rejestracja: 16 sie 2020, 11:48
model samochodu: Kia optima gt line 1.6

Re: dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

Post autor: MariuszS »

perlak88 dzięki za info, czy możesz dowiedzieć się jaki nr części ma to łożysko?
Ja sprawdziłem i rzeczywiście nie jest to listwa poduszki. Ciekawe ile czasu mogę jeździć z tym felernym łożyskiem?
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: dźwięk obcierania przy skręcaniu kierownicą, listwa poduszki?

Post autor: perlak88 »

Niestety nie mam jak. Nie dostałem żadnego potwierdzenia wykonania naprawy - Makarewicz Bydgoszcz. A osobiście jeździłem z tym około 30 tys. km. Oprócz denerwowania ucha chyba nie ma negatywnego wpływu na prowadzenie itp.
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”