Raport spalania Kia Sportage V.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Lunar GT »

nagdob pisze: 24 lis 2022, 12:28 Oczywiście, że zaraz po jeździe.
To następnym razem sprawdź po kolejnym odpaleniu samochodu czy Ci się średnia od tankowania nie zmieni, bo coś mi to nie pasuje. Gdyby to była różnica 0,1 to może się nie zmienić bo coś tam jeszcze jest co wie tylko samochód ale 0,4 musi zmienić średnią.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 24 lis 2022, 13:00
nagdob pisze: 24 lis 2022, 12:28 Oczywiście, że zaraz po jeździe.
To następnym razem sprawdź po kolejnym odpaleniu samochodu czy Ci się średnia od tankowania nie zmieni, bo coś mi to nie pasuje. Gdyby to była różnica 0,1 to może się nie zmienić bo coś tam jeszcze jest co wie tylko samochód ale 0,4 musi zmienić średnią.
Dlatego poruszyłem ten temat. W sumie można sobie włączyć wyświetlacz na bieżące parametry jazdy i na bieżąco obserwować, czy np. jak zadziała start/stop, to czy się nie wykasuje? Ale też kasowały by się lub powinny wtedy kasować inne parametry jak czas i odległość, a te się nie kasują na pewno w takiej sytuacji. Dziwne to, ale tak to wygląda, przynajmniej u mnie. Niezależnie od tego jak podjeżdżam pod dystrybutor wszystko jest ok. Średnie, wyliczone spalanie nie odbiega dużo od komputerowego. Przeważnie to obliczone jest trochę wyższe, sądzę, że w granicy błędu, a po ostatnim tankowaniu nawet było równe i wyniosło 5,9 l/100 km ;) . I tak jak ktoś wcześniej pisał jak zrobiło się mroźniej, to spalanie ewidentnie wzrosło. Jak było 5,9 tak jest 6,4. Czyli około pół litra. Sądzę, że przy większych mrozach dojdzie do 7l. Ale to i tak bardzo dobry wynik uważam.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Krych86
Posty: 83
Rejestracja: 12 cze 2022, 09:48
model samochodu: KIA Sportage V HEV BL AWD

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Krych86 »

To ja doprecyzuje swoje dane:
- jakie auto - Sportage V BL HEV AWD
- jakie systemy włączone / wyłączone - wszystko włączone, klima/ogrzewanie stale na 20 stopni, sporadycznie ogrzewanie foteli, dodatkowo asystent martwego pola - włączony zawsze.
- styl jazdy - umiarkowany/dynamiczny
- wielkość aglomeracji np. Poznań Centrum - duże korki
- pokonywany dystans np. dom-praca (ujęcie % ile trasy , ile miasta, czy są korki) - dom praca tylko w mieście w godzinach szczytu (około 10 km) - spalanie około 8,5 l - 9 l.
- prędkość jazdy - średnia prędkość całego przejazdu 15 - 20 km/h.
- czy dużo wyprzedzeń / redukcji - raczej nie, brak miejsca
- warunki na drodze np. z wiatrem, pod wiatr, deszcz - różnie
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: nagdob »

Krych86 pisze: 24 lis 2022, 20:05 To ja doprecyzuje swoje dane:
- jakie auto - Sportage V BL HEV AWD
...
Jakie auto to każdy powinien mieć w opisie po prawej stronie. To jest postawa, żeby nie domyślać się, a w zasadzie dopytywać za każdym razem: a jaki model?, a jakie wyposażenie?, a jaki napęd? itd. itp. Jak nie ma tych danych w opisie, to dla mnie mega irytujące i szczerze mówiąc olewam takie posty.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: nagdob »

Uważam, że niewątpliwie na zużycie paliwa w zimie wpływają oprócz niskich temperatur zimowe opony. Różnica jeżdżąc na letnich w okolicy zera, a na zimowych też w okolicy zera jest przynajmniej 0,5 l/100km większa na rzecz zimowych oczywiście.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: nagdob »

Kolejny raport spalania już w warunkach około zera:
Przejechany odcinek ponad 700 km. Spalanie komputer - 6,4 l/100km. Spalanie wyliczone: 6,61 l/100km. Przekłamuje niby nie dużo, ale jednak zawsze w górę. Poza tym, jak wcześniej pisałem, wzrost przy niskich temperaturach 0,6 l/100km.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: PPPKRK »

Czołem wszystkim
Od sierpnia stuknęło już jedno zero więcej na desce.... szkoda :(
Auto w opisie, hev full z panoramą, 4x4.
70% autostrada. 30% Miasto / Kraków... korki korki
Opony Blizaki zima, lato to co z salonu
Jazda na tempomacie
Raporty wpisywane od pierwszego tankowania po wyjechaniu z salonu.
Powoli widać na wykresach jak wychodzi zima + zimówki / wymiana opon czerwona linia
Tankowania zawsze od rezerwy do pełna.
U mnie o dziwo komputer 1:1 z aplikacją...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lunar GT
Posty: 1139
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Lunar GT »

Ja tam się w tabelki nie bawię ale dziś tankowanie z jazdy na zimowych w niższych temperaturach 6,9 tak z kompa jak i z dystrybutora, więc widać coś ok. 0,5 l więcej.
Awatar użytkownika
PPPKRK
Posty: 64
Rejestracja: 06 maja 2022, 14:58
model samochodu: Sportage V, 230 KM 6AT 4WD HEV, GT LINE, 2TR/AE+/HAR/LTH/PNS/SUS/HAK

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: PPPKRK »

Lunar GT pisze: 06 gru 2022, 18:45 Ja tam się w tabelki nie bawię ale dziś tankowanie z jazdy na zimowych w niższych temperaturach 6,9 tak z kompa jak i z dystrybutora, więc widać coś ok. 0,5 l więcej.
Spoko, ja sie bawie bo zajmuje to 30 sek przy tankowaniu.
Porównuje to ze starą IV i spalanie to samo. Z tym ze mam tutaj mocniejszy napęd baterie i 4x4 wiec jest in plus.
PSy
Posty: 16
Rejestracja: 12 lip 2022, 12:04
model samochodu: KS V PHEV BL+LTH+HAR+PNS+AE+

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: PSy »

Właśnie przekroczyłem 8000km i mam dokładnie 2.0l/100km co pokrywa się z FUELIO co do 0.05l/100km co uważam za sukces komputera, do tego dochodzi 15kWh/100km.
Około: 25% trasa, 75% miasto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”