Raport spalania Kia Sportage V.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Lunar GT »

davidpolski pisze: 24 sty 2024, 06:54 Użyj kalkulator spalania do sporządzenia raportu spalania dla Kia Sportage V.
I po to się zarejestrowałeś na forum.
15latVW
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2024, 21:18
model samochodu: Kia Sportage HEV, 4x4, 230km

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: 15latVW »

Witam,

z zainteresowaniem czytam jakie średnie spalanie podają właściciele Kia Sportage V i zaczynam się zastanawiać, czy z moją Kią jest coś nie tak.
Samochód odebrałem trzy tygodnie temu, w tym czasie przejechałem ok 700km i mam średnie spalanie 8,7 .
Mówimy o pełnej hybrydzie HEV z napędem 4x4 i 230 km.
Staram się jeździć delikatnie i jak tylko to możliwe korzystać z napędu elektrycznego.
W tych 700km jest wyjazd zimowy w góry po S1. 200km tam i z powrotem i jakieś 100km po górach, a reszta to jeżdżenie po Chorzowie i Katowicach.
Przedtem jeździłem Tiguanem e-hybrid 245km plugin z napędem na przód i średnia była o 2l na 100km niższa przy podobnym używaniu samochodu.
Czy tak wysokie zużycie mozna zwalać na zimowe opony i napęd 4x4 ? Wskaźnik niemal cały czas pokazuje, że jeżdżę w trybie eko.
Nocą samochód stoi w garażu w temperaturze powyżej zera.
Może macie jakieś wskazówki, co można by sprawdzić, albo jak tym autem jeździć, żeby chociaż zejść poniżej ósemki ?

pozdro z Chorzowa
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: inquis »

15latVW pisze: 28 sty 2024, 21:32 Witam,

z zainteresowaniem czytam jakie średnie spalanie podają właściciele Kia Sportage V i zaczynam się zastanawiać, czy z moją Kią jest coś nie tak.
Samochód odebrałem trzy tygodnie temu, w tym czasie przejechałem ok 700km i mam średnie spalanie 8,7 .
Mówimy o pełnej hybrydzie HEV z napędem 4x4 i 230 km.
Staram się jeździć delikatnie i jak tylko to możliwe korzystać z napędu elektrycznego.
W tych 700km jest wyjazd zimowy w góry po S1. 200km tam i z powrotem i jakieś 100km po górach, a reszta to jeżdżenie po Chorzowie i Katowicach.
Przedtem jeździłem Tiguanem e-hybrid 245km plugin z napędem na przód i średnia była o 2l na 100km niższa przy podobnym używaniu samochodu.
Czy tak wysokie zużycie mozna zwalać na zimowe opony i napęd 4x4 ? Wskaźnik niemal cały czas pokazuje, że jeżdżę w trybie eko.
Nocą samochód stoi w garażu w temperaturze powyżej zera.
Może macie jakieś wskazówki, co można by sprawdzić, albo jak tym autem jeździć, żeby chociaż zejść poniżej ósemki ?

pozdro z Chorzowa
Spokojnie; jeżdzisz zimą autem na dotarciu. Za kilka miesięcy i za kilka tysięcy km będzie lepiej. Możliwości hybrydy też trzeba nauczyc się w pełni wykorzystywać w jeździe miejskiej, bo w szybkiej trasie autostradowej HEV 230 pali niemało...
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: nagdob »

Zgadzam się z kolegą inquis. Po pierwsze samochód na dotarciu, po drugie zimowe opony, po trzecie napęd 4x4 też nie ujmuje paliwa podczas jazdy, zwłaszcza w górach. A co do jazdy autostradowej, to jeżdżąc przepisowo (na zimówkach) nie jest tak źle, bo 8,5 litra na 100 km to dobry wynik. Kolega pisze, że jeździł Tiguanem. Może i mniej mu palił, ale trzeba oddać wagę hybrydy, co robi jednak swoje.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
15latVW
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2024, 21:18
model samochodu: Kia Sportage HEV, 4x4, 230km

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: 15latVW »

Dzięki za opinie.
Jeśli chodzi o Tiguana to był plug-in z silnikiem 1,5 TFSI . Cięższy o 200kg od Sportage. Palił wyraźnie mniej.
Zużycie paliwa nie jest dla mnie najważniejszym parametrem, bo rocznie nie robię więcej niż 15k km.
Skuteczność 4x4 wynagradza to wysokie zużycie. Ale jednak fajnie by było mieć średnią wyraźnie poniżej 8l .
Mam nadzieję, że faktycznie auto się jeszcze "rozjeździ" tym bardziej, że 80% przebiegu będzie w mieście.

pozdr.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: Lunar GT »

Jak na plugina to i tak miałeś dość wysokie spalanie. Sportage w Twoich warunkach ogólnie powinno mieć poniżej 7 a jak bardzo to już zależeć będzie od twojej nogi. Po Śląsku można mieć poniżej 5 jak się postarasz.
15latVW
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2024, 21:18
model samochodu: Kia Sportage HEV, 4x4, 230km

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: 15latVW »

Tiguana miałem plug-in, ale w ciągu dwóch lat tylko kilka razy mu ładowałem akumulator.
Na codzień był używany jak zwykła hybryda.
To był samochód służbowy. Wziąłem go, żeby się zorientować, czy plug-in ma sens. Wnioski pozostawię dla siebie.
Ten Tiguan -e-hybrid używany jak klasyczna hybryba, czyli bez doładowania z gniazdka, palił jakieś 2l mniej na setkę.
Mam nadzieję, że tak jak sugerują koledzy powyżej to spalanie Sportage'a zacznie spadać wraz z przejechanymi kilometrami.

pozdr.
MARCO46
Posty: 292
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: MARCO46 »

Taka potwierdzona obserwacja z dziś.
Miałem wrażenie , że na E10 auto mi więcej pali.

Fakt zacząłem jeździć na klimie ale stylu jazdy nie zmieniłem. Trasy podobne.
Dziś tankowałem.
Wracałem z synem z turnieju; z Poznania na obrzeża. Na dworze jakieś 8-10 stopni na plusie.
Zasadniczo powinien w trybie eco + żeglowanie spalić koło 6l na danym odcinku.
Dziś pokazał 7,8. Żeglował nie wyłączając silnika - nie wiem od czego to zależy.

Ot takie spostrzeżenie.
nagdob
Posty: 1123
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: nagdob »

Nie chodzi tu może o raport spalania, chociaż widać spalanie od zatankowania, ale bardziej chodzi o stan licznika z dzisiaj ;)
Załączniki
Stan licznika.jpg
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
inquis
Posty: 1260
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Raport spalania Kia Sportage V.

Post autor: inquis »

nagdob pisze: 05 lut 2024, 11:00 Nie chodzi tu może o raport spalania, chociaż widać spalanie od zatankowania, ale bardziej chodzi o stan licznika z dzisiaj ;)
Ziemia objechana :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”