Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Rafalas
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 11:04
model samochodu: KIA Sportage V PHEV GT-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Rafalas »

W czasie wizyty w serwisie samochód ładował się prawidłowo, nie stwierdzono żadnych błędów. Niestety z ładowarek publicznych w dalszym ciągu ładowanie się nie udało. Dziś próbowałem się ładować z ładowarki Greenway i Nexity bezskutecznie. Nic się nie zmieniło niestety.
Jeśli chodzi o utrzymaniu stanu naładowania akumulatora to przypakiem odkryłem, że są trzy tryby jazdy: auto, elektryczny i hybrydowy. Wystarczy przełączyć na hybrydowy i trzyma akumulator na mniej więcej na takim poziomie jak po ładowaniu. Wystrczy po uruchomieniu silnika przełączyć na hybrydę i to za każdym razem, bo wraca do trybu auto. Czyli można włączyć tryb Eco pokrętłem i nacisnąć przycisk pod pokrętłem aż pojawi się tryb hybrydowy. W trybie auto samochód jak tylko się da korzysta z trybu elektrycznego EV. Gdy jechałem autostradą w trybie Auto to naładowanie spadło mi nawet do 5%.
Szukam dalej rozwiązania problemu z ładowanium.
Rafalas
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 11:04
model samochodu: KIA Sportage V PHEV GT-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Rafalas »

Nareszcie serwis Marvel KIA w Łodzi pomógł mi rozwiązać problem z ładowaniem. Okazało się, że ładowanie jest możliwe z ładowarki bez kabla jak się ma własny właściwy przewód. Działa w ładowarkach Greenway oraz Elocity. Ciekawe czy te ładowarki z kablem mają jakieś niekompatybilne kable? Wcześniej ładowarka Greenway, która nie chciala ladować mojego samochodu bez problemu ładowała Kię eNiro czyli elektryka. A jak u Was? Podzielcie się doświadczeniem. :D :D :D
Ponoć cały problem w tym, że kabel ma być 3-fazowy.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: inquis »

Ciekawy wątek. Sam jeżdżę Sorento PHEVEm i ładuję z gniazdka garażowego. W miejscu publicznym jeszcze nie ładowałem. Jeśli dobrze rozumiem, to żeby naładować baterię z publicznej ładowarki mam wziąć swój kabel i szukać takiej, do której mogę go podpiąć? :roll: Co do poziomu baterii, to jazda na prądzie kończy się przy 15%, kiedy auto przechodzi w tryb HEV. Domyślnie jest w trybie EV.
Rafalas
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 11:04
model samochodu: KIA Sportage V PHEV GT-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Rafalas »

Tak, powinien to być kabel 3 fazowy. Trzeba jeszcze znaleźć ładowarkę bez kabla. Wcześniej ładowałem w domu dołączoną do samochodu ładowarką z gniazdka 230V. Kabel do ładowarki wygląda tak jak na zdjęciu.
Zaletą publicznej jest dużo krótszy czas ładowania i możliwość otrzymania faktury.
Z trybem jazdy mam tak samo, gdy jadę poza miasto przełączam w tryb hybrydowy i utrzymuję wyższy stan naładowania, w trybie auto bateria rozładowała mi się na autostradzie do 5%. Pozdrawiam, R
Obrazek
Załączniki
Kabel do ładowarki
Kabel do ładowarki
krzysztofer7
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:19
model samochodu: Sportage V PHEV Gt-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: krzysztofer7 »

To jeszcze ja odkopię temat, w sprawie tych ładowarek publicznych które mają już swój kabel, bo to z nimi miałem najwięcej problemów. Od jakiegoś czasu praktykuję przytrzymywanie kabla i lekkie dopychanie go do góry w momencie inicjowania ładowania w aplikacji. Wtedy zawsze słychać jak ten kabel się "zakleszcza" w gnieździe i ładowanie się bezproblemowo rozpoczyna. Od tej pory nie mam już problemów z ładowaniem z publicznych ładowarek (pomijając problemy z dostępnością :D )
Rafalas
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 11:04
model samochodu: KIA Sportage V PHEV GT-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Rafalas »

Ooooo, to muszę spróbować bo jeszcze nigdy nie udało mi się ładowanie ładowarką z kablem. Dzięki na podpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”