Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Mltomek
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2022, 19:58
model samochodu: Kia sportage 2022 plugin

Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Mltomek »

Witam mam problem z ładowaniem z publicznych ładowarek, próbowałem różnymi apkami w tym kuacharage tak samo kablem 480v i 240v .Wygląda to w ten sposób że ładowarka uruchamia się z apki czas leci pokazuje że ładuje, ale w rzeczywistości ładowarka się nie uruchamia. W domu w garażu że zwykłej wtyczki idzie normalnie w ładowarce i w aucie ustawione na maxa i ładuje 2,4kw/h nie wiem co jest grane może ktoś spotkał się z taką sytuacją
PSy
Posty: 15
Rejestracja: 12 lip 2022, 12:04
model samochodu: KS V PHEV BL+LTH+HAR+PNS+AE+

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: PSy »

Nie próbowałem jeszcze z publicznych ładowarek, ładowanie w garażu do tej pory wystarcza mi na podróżowanie po mieście i krótkie trasy.
Dam znać jak kiedyś spróbuje.
Mltomek
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2022, 19:58
model samochodu: Kia sportage 2022 plugin

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Mltomek »

Mi też wystarcza co naładuje w garażu ale w centrum miasta mam darmowe ładowanie i do tego miejsce parkingowe
Rafalas
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 11:04
model samochodu: KIA Sportage V PHEV GT-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Rafalas »

Witam, mam ten sam problem. Jeżdżę Sportage PHEV dopiero trzeci dzień. W domu ładowanie bez problemu ale z ładowarką na mieście problem. Próbowałem kilku różnych z Elocity i Greenway. Wszystko się uruchamia, niby rusza ładowanie a potem błąd ładowania. W apce mam komunikat „check vehicle status” - sprawdzam a status jest OK i nic z tego nie wyinka.
Chyba muszę podjechać do serwisu i może na ich ładowarce spróbować.
Pozdrawiam, Rafalas
krzysztofer7
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:19
model samochodu: Sportage V PHEV Gt-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: krzysztofer7 »

Zaciągacie manualnie ręczny? Ogólnie z tymi ładowarkami publicznymi to loteria. Podjeżdżasz pod centrum handlowe i dopiero za 3-4 razem trafisz ładowarkę, która działa (mimo że w appce wszystkie są dostępne i działające), więc może być też kwestia ładowarki, ale u mnie za pierwszym razem to była akurat kwestia ręcznego. Wiem, że on się teoretycznie uruchamia sam przy wrzuceniu na P, czy tam zgaszeniu silnika, ale w instrukcji stoi że musi być zacięgnięty ręczny i u mnie to za pierwszym razem faktycznie pomogło.
Rafalas
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 11:04
model samochodu: KIA Sportage V PHEV GT-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Rafalas »

Tak, hamulec ręczny uruchomiony. Próbowałem tez przytrzymać przycisk przy gniazdku (natychmiastowe ładowanie z pominięciem harmonogramu) chociaż harmonogram nie jest ustawiony. Jeśli tak to działa to całe szczęście, że nie kupiłem elektryka :D
Jak otrzymam z KIA jakieś informacje to się podzielę oczywiście. Mam też chytry plan żeby podjechać do serwisu i poprosić o szkolenie.
krzysztofer7
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:19
model samochodu: Sportage V PHEV Gt-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: krzysztofer7 »

Przy odbiorze auta twierdzili, że to praktycznie bezobsługowe. "Panie, podłączasz pan i samo się robi" :lol: więc daj znać jeśli serwis podpowie coś ciekawego, bo próby ładowania stają się irytujące.
Rafalas
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 11:04
model samochodu: KIA Sportage V PHEV GT-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Rafalas »

Jestem umówiony w serwisie za tydzień. Nic się nie zmieniło, w domu ładowanie bezproblemowe a z publicznymi lipa. Dziwi mnie też to, że poziom naładowania podczas jazdy utrzymuje się na niskim poziomie 13-18%. Normalne hybrydy trzymają zdecydowanie wyższy poziom naładowania. Zastanawiam się jak to wytrzyma bateria. A może ten typ tak ma :?:
Rafalas
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2022, 11:04
model samochodu: KIA Sportage V PHEV GT-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: Rafalas »

Termin mojej wizyty w serwisie został przesunięty na przyszły tydzień.
krzysztofer7
Posty: 18
Rejestracja: 31 maja 2022, 13:19
model samochodu: Sportage V PHEV Gt-Line

Re: Sportage phev nie ładuje z publicznych ładowarek

Post autor: krzysztofer7 »

Rafalas pisze: 10 lis 2022, 16:18 Dziwi mnie też to, że poziom naładowania podczas jazdy utrzymuje się na niskim poziomie 13-18%.
Nie mam dużego doświadczenia z hybrydami, ale też mnie to dziwiło. Na trybie ECO praktycznie w ogóle nie doładowuje baterii. Tak naprawdę dopiero na sporcie widać że odzyskuje energię z toczenia i hamowania. Przy jeździe po mieście faktycznie najniżej udało mi się zejść do 12-13%. Myślałem że reszta to taki bufor bezpieczeństwa, żeby odpalić auto, działały systemy itp itd. Ale ostatnio jadąc w trasie spadło mi do 8%. Przestraszyłem się, że coś jest nie tak i zmieniłem na Sport żeby się podładowała :oops: :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”