Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Ogłoszenia usług i inne wątki ogłoszeniowe, niezwiązane z powyższymi działami.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Widerski »

Jeżeli chodzi o gwarancje na rynek USA to ma znaczenie jakim urządzeniem to robisz,
a dlatego że możesz ją stracić. Producent stworzył firmę GIT która dostarcza różne interface, do różnych potrzeb.
Np w rocznej kia poprzez dorobienia kluczyka urządzeniem km100 eliminuje gwarancję,
i jeżeli potem np. producent będzie wymieniał skrzynie we wszystkich autach(koszt tej skrzyni 60.000), wtedy jeżeli masz gwarancję warto posłać auto do USA (koszt 20.000) żeby wymienili ją w USA za darmo.
Posiadam urządzenie Firmy GIT i obsługuje 3 rynki Korea, USA, EU.
Zapraszam do siebie, dorobienie kluczyka nie jest skomplikowane, robi się to od ręki.wszyskie kluczyki są na nowo wpisywane więc nie ma sytuacji że kluczyk który był zgubiony będzie pasował.
Jeszcze dwa słowa o rynkach :)
EU- ma inne stawki niż Serwer w USA
w EU stawka jest jedna za wszystko a
w USA jest to podzielone osobno cena jest za diagnostykę, osobno za kluczyki, osobno za update, i osobno za dostęp do nomenklatury.
Jeżeli patrzeć ogólnie to tylko kia/hyundai, mazda ma takie podziały.
Resztę marek typu bmw, mercedes, grupa vag, itp mają jedne konto.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Tolinek »

Czy psiadasz dostęp do GSW? Pracowałeś z pluginami? Co możesz zrobić z HPCU w pluginach? Jakie rutyny możesz wywołać i kontrolować? Fajnie że piszesz jak sprawy wyglądają od kuchni. Dziękuję.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Widerski »

Tolinek pisze: 09 sty 2023, 19:48 Czy psiadasz dostęp do GSW? Pracowałeś z pluginami? Co możesz zrobić z HPCU w pluginach? Jakie rutyny możesz wywołać i kontrolować? Fajnie że piszesz jak sprawy wyglądają od kuchni. Dziękuję.
Tak posiadam dostęp do GSW, nie tylko bo też do KGIS
Jeżeli chodzi o pluginy to nie ma problemu od strony technicznej problem z dostępnoscią przeważnie wszystko aso.
Co do HPCU(MCU/GCU) np XCeed(ccd cuv /2021/G 1.6 gdi kappa)-pełna diagnostyka, jak i inicjowanie parametru diagnostycznego, czyli wymiana poszczególnych części takich jak np wymiana generatora hsg.
Pełna obsługa serwisowa PHEV, wszystkich modułów, ładowarka pokładowa posiada warianty kodowania potru ładowania(OBC).
Niestety jestem po operacji kręgosłupa i od pół roku tylko pc, więc można od kuchni trochę opowiedzieć ale na pracę urządzeniem trzeba poczekać. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Tolinek »

Super! Za wyjątkiem urazu krẹgosłupa oczywiscie. To mam jeszcze parę pytań :) Możesz się wbijać w papiery i robić przeglądy tak że gwarant nie będzie się pultał? Wychodzi źe np. maszyna elektryczna dostała przebicia na gwarancji . Czy Twoja diagnoza jest "autoryzowana" i możesz robić za bezgotòwkowy interfejs pomiędzy gwarantem a klientem? Pytam, bo w razie usterki wolę poprosić o lawetę do sensownego elektromechanika diagnosty z papierami niż do lokalnego aso gdzie może być różnie.

Apropos gsw, ze 3 lata temu hundaj corp zabrał możliwość łączenia się do gsw leszczom z ulicy więc już nie mam jak się doinformować a chcę. Chciałem zapłacić za dostęp ale mam wrażenie że jak się łączę z Polski to mnie z automatu wywala z serwera lub wogòle nie autoryzuje. Pomyślałem sobie że spróbuję z USA przez vpn bo tam takie prawo że chyba muszą to udostępniać. Niestety jest to samo. Czy też korzystasz z tego linka:
https://www.kia-hotline.com/euro5/login.tiles ?

Dzięki za poświęcony czas :) Naprawdę doceniam bo poza https://www.kniro.net/ i filmòw Hybrid Solution Diagnostics na YT nie znalazłem niczego ciekawego.

Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Widerski »

Tolinek pisze: 09 sty 2023, 21:59 Super! Za wyjątkiem urazu krẹgosłupa oczywiscie. To mam jeszcze parę pytań :) Możesz się wbijać w papiery i robić przeglądy tak że gwarant nie będzie się pultał? Wychodzi źe np. maszyna elektryczna dostała przebicia na gwarancji . Czy Twoja diagnoza jest "autoryzowana" i możesz robić za bezgotòwkowy interfejs pomiędzy gwarantem a klientem? Pytam, bo w razie usterki wolę poprosić o lawetę do sensownego elektromechanika diagnosty z papierami niż do lokalnego aso gdzie może być różnie.

Apropos gsw, ze 3 lata temu hundaj corp zabrał możliwość łączenia się do gsw leszczom z ulicy więc już nie mam jak się doinformować a chcę. Chciałem zapłacić za dostęp ale mam wrażenie że jak się łączę z Polski to mnie z automatu wywala z serwera lub wogòle nie autoryzuje. Pomyślałem sobie że spróbuję z USA przez vpn bo tam takie prawo że chyba muszą to udostępniać. Niestety jest to samo. Czy też korzystasz z tego linka:
https://www.kia-hotline.com/euro5/login.tiles ?

Dzięki za poświęcony czas :) Naprawdę doceniam bo poza https://www.kniro.net/ i filmòw Hybrid Solution Diagnostics na YT nie znalazłem niczego ciekawego.

Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Mam z gsw ten sam link i bez problemu wchodzę. Jezeli chcesz jakieś info o aucie to moge pomóc, bo mam dostęp.
Tak mogę wykonywać, np pierwszy przegląd dostajesz fv, raport z przeglądu i jest on autoryzowany przez firme GIT, i gwarancja jest zachowana, ale jeżeli pytasz o naprawy gwarancyjne to nie mogę ich wykonywać może to tylko aso.
Jest wyjątek w naprawach gwarancyjnych
jeżeli chodzi o update-to mogę go wykonać.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Tolinek »

c
Widerski pisze: 10 sty 2023, 00:03 Mam z gsw ten sam link i bez problemu wchodzę. Jezeli chcesz jakieś info o aucie to moge pomóc, bo mam dostęp.
Tak mogę wykonywać, np pierwszy przegląd dostajesz fv, raport z przeglądu i jest on autoryzowany przez firme GIT, i gwarancja jest zachowana, ale jeżeli pytasz o naprawy gwarancyjne to nie mogę ich wykonywać może to tylko aso.
Jest wyjątek w naprawach gwarancyjnych
jeżeli chodzi o update-to mogę go wykonać.
To jeszcze jedno pytanie tym razem odnośnie update ecu. W hundaju mówili że nie mogę się zalogować "na sucho" bez pojazdu żeby zobaczyć
czy jakiś update jest czy nie ma i nie dawali sobie popatrzeć przez ramię. Czy to tak naprawdę jest? (nie zamierzam dzwonić do Ciebie z VINem co miesiąc ;) ). Wystawiają Ci fakturę za takiego "checka"? To są jakieś mikropłatności per logowanie na pojazd czy opłacasz "ryczałtem" za miesiąc/rok za wszystkie pojazdy podłączone?

Dziękuję za propozycję udostępnienia wiedzy.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Widerski »

Jeżeli chodzi o update, to trochę racji mieli. Podłaczają kds,gds i wtedy urządzenie sprawdza co jest, jeżeli jest stara wersja dogrywa nową. Ale po vinie aso może sprawdzić czy wyszedł update pod konkretny vin.
Jeżeli chodzi o płatności to tak za każdym razem kiedy płace za ''coś'' kia/hyundai jest wystawiana faktura.
Jeżeli chodzi o kia EU to okres za dostęp do wszystkich danych: nomenklatury jak i update(protokuł J2534) jest do wyboru w opcjach:
-godzina
-24 godziny
-tydzień
-30 dni
-rok
Jeżeli chodzi o hyundai to okres jest troche inny:
-24 godziny
-tydzień
-30dni
-rok
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Tolinek »

No to jeszcze jedno pytanie skarbnico wiedzy Ty Moja. Musiałem sobie zamówić samochód w wersji L bo nie chcieli mi sprzedać wersji XL na kołach 16" w rozsądnej cenie. Już pies ganiał te fotele grzane, ale żal choćby kierownicy grzanej czy kia connect który sobie chciałem kiedyś zintegrować z chałupą. No i pytanie właściwe:
Czym jest kia Connect? Czy to jest jeden moduł który wymaga zasilania oraz 1 czy 2 sieci CAN i synchronizacji IMSI/SIM z systemami centralnymi KIA czy może coś więcej? Czy jesteś w stanie zaprogramować taki moduł i sprawić żeby działał w pojeździe który z takim ustrojstwem z fabryki nie wyjechał?

To już będzie naprawdę ostatnie pytanie. Dzisiaj :)
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 605
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Tolinek »

Udało mi się w końcu dostać na portal. Nie będę już zawracał d**y. Dzięki za cierpliwość i poświęcony mi czas.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Aeb+islw+scc zapraszam na diagnostykę w celu możliwości skonfigurowania sterownika silnika

Post autor: Widerski »

Tolinek pisze: 10 sty 2023, 15:40 No to jeszcze jedno pytanie skarbnico wiedzy Ty Moja. Musiałem sobie zamówić samochód w wersji L bo nie chcieli mi sprzedać wersji XL na kołach 16" w rozsądnej cenie. Już pies ganiał te fotele grzane, ale żal choćby kierownicy grzanej czy kia connect który sobie chciałem kiedyś zintegrować z chałupą. No i pytanie właściwe:
Czym jest kia Connect? Czy to jest jeden moduł który wymaga zasilania oraz 1 czy 2 sieci CAN i synchronizacji IMSI/SIM z systemami centralnymi KIA czy może coś więcej? Czy jesteś w stanie zaprogramować taki moduł i sprawić żeby działał w pojeździe który z takim ustrojstwem z fabryki nie wyjechał?

To już będzie naprawdę ostatnie pytanie. Dzisiaj :)
Nie zauważyłem tych 2 ostatnich postów
dowiedziałeś się odpowiedzi na twoje pytania?
Jeżeli nie to w streszczeniu
System connect chodzi ci o system "pozycjoniowania" E-call?
w E-Call mogę zresetować system, ściągnąć parametry, usuniecie lub zapis dziennika w MSD.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Usługi / Inne”