Aku umarł po 2 tygodniach

forum użytkowników modelu Sorento
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: galloper »

Dzis w nocy wróciłem z wakacji. Podchodze do samochodu na parkingu a ten głuchy i ciemny. 0 prądu. Wezwana pomoc drogowa z assistance stwierdziła, że po dwóch tygodniach akumulator miał prawo się rozładować. Ciężko mi przyjąć takie wyjaśnienie. Aku miał 2,8V.
Przejadę się do serwisu i zobaczymy co oni na to.
Tak czy tak bardzo niemiła niespodzianka.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: kon »

Umiem sobie wyobrazić, że akumulator po 2 tygodniach postoju może nie uruchomić samochodu.
Ale napięcie 2,8V to nie jest rozładowany akumulator, tylko zajechany trup. Albo uszkodzony akumulator, albo coś nie tak z pojazdem.
Akumulator może uda się uratować (ale trzeba go wyjąć i powalczyc porządnym sprzętem), ale jest prawdopodobieństwo że ma wadę i wtedy tylko śmietnik.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: inquis »

Nie ma opcji, żeby aku w nowym aucie rozładował się przez 2 tygodnie. W starszym też. Musi być jakieś "ekstra pobór", bo uszkodzenie fabtycznego akumulatora tez jest mało prawdopodobne.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: galloper »

Mam podpieta kamerę do gniazda USB. Ta sama co w poprzednim samochodzie przez 5 lat nie generowała tego typu incydentów.
Jestem ciekaw co serwis wykoncypuje. Dam znać.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: Soplus »

Jeśli usb stale daje prąd to nic dziwnego.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: galloper »

Soplus pisze: 24 lip 2022, 20:14 Jeśli usb stale daje prąd to nic dziwnego.
Kamera wyłącza się zaraz po wyłączeniu silnika. Tryb parkingowy jest wyłączony.
Soplus
Posty: 324
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: Soplus »

W moim poprzednim aucie też myślałem, że zapalniczka usypia po chwili od wyłączenia zapłonu. Okazało się, że jednak nie i po 4 dniach miałem problem z rozruchem. Skoro jesteś jednak pewien, że Twój samochód odcina no to przyczyna jest inna.
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Re: Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: Manieczek »

Mogę się odnieść do problemu, bo też mnie spotkała podobną sytuacją a właściwie małżonkę. Różnica była taka ze u nas Aku. Rozładował się w ciągu jednego dnia :( trafił assistance do serwisu naładowali i nie stwierdzili żadnych problemów. Powiedzieli żeby obserwować albo że coś zostało podłączone czy coś, ale nic takiego nie miało miejsca.

Może zaaktualizowali soft i nie chcą się przyznać bo od tego serwisu jest ok.

Ogólnie auto fajne, ale sądzę że programowo ma dużo błędów i nie potrafią sobie z tym poradzić...
U mnie na dodatek często gęsto gubi ustawienia fotela oraz pamięć klimatyzacji itp.
galloper
Posty: 398
Rejestracja: 04 mar 2021, 14:21
model samochodu: Sorento PHEV 2021

Re: Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: galloper »

U mnie też umarł wczesniej. Od czasu do czasu sprawdzałem w aplikacji czy wciąż stoi w miejscu gdzie go zostawiłem. I w pewnym momencie (gdzieś w drugim tygodniu) pojawił się komunikat ze.w.zwiazku z tym, że samochód był dłuższy czas nieużytkowany nie można podać lokalizacji. Wydawało mnie się dziwne a teraz wiem, ze to z braku prądu.
Na 18.08 jestem umówiony w serwisie. Btw teraz do serwisu to jak do NFZ. Dwa tygodnie minimum!!! Będę walczył o jakiś konkret a nie tekst "sprawdziliśmy i wszystko jest OK i trzeba obserwować". Następny dłuższy postój za rok i nie chciałbym caly urlop myśleć czy odpali czy nie...
EDIT sprawdzałem miernikiem gniazda USB. Po wyłączeniu zapłonu nie ma tam napięcia. Również jak zostawisz włączana lampę jest ona wyłączana.
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Aku umarł po 2 tygodniach

Post autor: inquis »

Czy przedwczesne zgony akumulatorów to przypadłość PHEVów, czy w HEVach też się zdarzają?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”