Docieranie silnika

forum użytkowników modelu Kia XCeed
dam9an
Posty: 363
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: Docieranie silnika

Post autor: dam9an »

xuser pisze: 25 gru 2022, 18:32
tomekjulia pisze: 25 gru 2022, 09:25 Przedstawicielka stowarzyszenia elektromobilnego ocenia, że rok 2021 był bardzo dobry pod względem sprzedaży aut elektrycznych w Norwegii, stanowiły one ponad 60 proc. wszystkich rejestrowanych pojazdów.Apr 20, 2022 Zamordyzm w tym demokratycznym kraju szaleje na całego . Normalnej rodzinie córkę zabiorą i dadzą do adopcji lesbijką . Dla kasy można tam na kilka lat pojechać . Na stałe nigdy ;)
Dokładnie tak, tępy oszołomie - na takich jak ty czeka Iran. I to na stałe. Aż strach sobie wyobrazić twoją "normalną rodzinę"...
Czemu kogos obrazasz? Masz ze soba problem? Bo ma inne poglady to gorszy?
Ostatnio zmieniony 25 gru 2022, 21:44 przez dam9an, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Docieranie silnika

Post autor: tomekjulia »

Od kiedy stwierdzenie faktu jest obrazą . Nie bardzo wiem o co chodzi . Jeśli o system adopcyjny i te restrykcje alkoholowe to potwierdzam że tam panuje zamordyzm . Nawet Norwegowie z dziećmi do Polski uciekają. No ale to nie to forum ;)
Marek3003
Posty: 606
Rejestracja: 06 paź 2020, 10:52
model samochodu: ProCeed GT 1.6 T-GDI 6MT 2020
Lokalizacja: POMORSKIE

Re: Docieranie silnika

Post autor: Marek3003 »

Tak się zastanawiam nad tematem. Niech ktoś mądry mi wytłumaczy. Kupuje nowy samochód ma te swoje kilkanaście km przebiegu, odpalam, tankuje i jeżdżę po mieście kilka godzin, robię jakieś 200 km i wymieniam olej. To czy po następnych np. 1000 km będą w oleju opiłki? Przecież silnik przez te pierwsze 200 km pracował, nagrzał się do swojej temperatury roboczej… co jeszcze potem może się pojawić? Bo może jeżdżenie 1500-2000 w zanieczyszczonym oleju nie jest takie dobre?
Jakiś czas temu znalazłem jakiś blog motoryzacyjny i tam człowiek udowadniał, żeby wymienić olej od razu po 100-200 km ponieważ olej w fabryce leją obecnie 0w20 lekko bieżny gesty jak woda by auto spełniało normy emisji spalin i jest to zabójcze dla większości silników. Taka sobie teoria spiskowa bo czy producentom zależy byśmy jeździli samochodem 300 tyś km? Nie wiem jakie teraz są resursy silników np. Kia. Kiedyś czytałem artykuł ze Vw 1.4 tsi to tylko 250 tys km, stare 2.4 z Audi z lat początku wieku było 650 tys nie mówiąc już o 1 mln diesla z „ beczki”
Żałosny, rozpaczający i niedouczony krytykant Proceeda :lol:
romanhoks
Posty: 319
Rejestracja: 04 cze 2021, 20:01
model samochodu: Sportage 2.0 CRDI 4x4

Re: Docieranie silnika

Post autor: romanhoks »

Jak ci restrykcje alkocholowe nie odpowiadaja to nie musisz tu przyjezdzac.No chyba ze wychodzisz z tego zalozenie ze polak nie wielblad napic sie musi. Co do zabierania dzieci to no jak tata z mama robia imprezy i alkohol leje sie bez ogrzniczen no to przykro ze uciekaja do kraju i krzycza ze dzieci zabieraja. Pamietaj ze ten medal ma 2 strony. Co do przedstawicielki ktora sie wypowiedziala; to jak potraktowal bys wlasciciela auta hybrydowego ktoremu starcza na dojazd do pracy bateria . Oczywiscie po przyjechaniu na parking dla pracownikow podepnie sobie auto do ladowarki i po pracy wraca na bateri. Jest to hybryda czy elektryk? Chcial bym abys mi to wytlumaczyl.Dla mnie osobiscie jest to elektryk . Hybryda tak ale jak jedzie w piatek w gory do domku i wraca w niedziele.
Przepraszam za pisownie.Posiadam klawiature norweska.
sparrow777
Posty: 119
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Docieranie silnika

Post autor: sparrow777 »

Czy ktoś z kolegów mógłby się odnieść do mojego wcześniejszego pytania o docieranie w automacie?Co, jeśli automat mi przerzuci sam powyżej 3tys..Czy to znaczy,że np absolutnie nie mogę używać trybu sport?Napiszcie proszę zamiast offtopicować o głupich zasadach politycznej poprawności🙂
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Docieranie silnika

Post autor: Lunar GT »

sparrow777 pisze: 26 gru 2022, 13:06 Czy ktoś z kolegów mógłby się odnieść do mojego wcześniejszego pytania o docieranie w automacie?Co, jeśli automat mi przerzuci sam powyżej 3tys..Czy to znaczy,że np absolutnie nie mogę używać trybu sport?Napiszcie proszę zamiast offtopicować o głupich zasadach politycznej poprawności🙂
To że przerzuci Ci powyżej 3000 na chwilę nic nie robi, na sporcie też możesz pojeździć(nawet wskazane), chodzi o to żeby nie pałować silnika i nie jechać przez dłuższy czas na wysokich obrotach, chodzi o to żeby generalnie jeździć z zmiennymi często obrotami a nie jednostajnie np. 2500/3000 czy 3500 całą drogę.
sparrow777
Posty: 119
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Docieranie silnika

Post autor: sparrow777 »

Dzięki koledze za merytoryczne odniesienie się do sprawy.Wszędzienpiszą o tych "mitycznych" wręcz 3 tys. Ale ja wiem, że za niskie obroty są chyba jeszcze gorsze od tych lekko "wysokich".
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Docieranie silnika

Post autor: Krzemyczek »

sparrow777 pisze: 26 gru 2022, 13:06 Czy ktoś z kolegów mógłby się odnieść do mojego wcześniejszego pytania o docieranie w automacie?Co, jeśli automat mi przerzuci sam powyżej 3tys..Czy to znaczy,że np absolutnie nie mogę używać trybu sport?Napiszcie proszę zamiast offtopicować o głupich zasadach politycznej poprawności🙂
Hey! Jak już ktoś tu napisał - łagodne traktowanie silnika (nie obciążać mocno silnika poniżej 2 tysięcy i nie kręcić wysoko powyżej 3 tysięcy) na pewno mu nie zaszkodzi. Nic się nie stanie jak automat Ci zrzuci bieg powyżej 3 tysięcy. Po prostu odpuść gaz i go nie forsuj. Ja do 2 tysięcy przebiegu parę razy docisnąłem na sporcie ale płynnie bez dociskania i nic się nie stało ale nigdy do dechy. Po protu nie katuj silnika. Zresztą do dziś może ze 3 razy wcisnąłem kicdown do dechy - po prostu nie ma potrzeby.

Obecnie zbliżam się do 70 tysięcy 1,6 turbo w automacie. Przez pierwsze 2 tysiące nie forsowałem silnika - i po tym przebiegu wymieniłem olej. Poprosiłem o zwrot filtra oleju. Mam go do dziś w woreczku - na potrzeby tego pytania jutro go rozetnę dłutem i sprawdzę czy są tam opiłki - zamieszczę zdjęcia. Już dawno miałem to zrobić ale jakoś silniczek pięknie pracuje, oleju praktycznie nie ubywa może jakieś 50g na 10k. A gonię go po autostradzie grubo. Jestem zdziwiony bo Sportage trochę łykał (jakieś 0,3-0,5l na 10k - przy podobnym przebiegu).

Mam świetne porównanie z zaprzyjaźnionej firmy. To co napiszę to fakt - 2 szt nowych pasatów, nówki, kupione u tego samego dealera, z tą samą konfiguracją, ten sam kod silnika. Jeden pasek po odbiorze od razu pojechał do Chorwacji. Drugi został w mieście. Obecnie mają podobne przebiegi - jeden bierze olej (i to sporo!) drugi nie. Zgadnijcie który bierze olej...
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Docieranie silnika

Post autor: Marcin_1976 »

Krzemyczek pisze: 19 sty 2023, 18:22 Zgadnijcie który bierze olej...
Ten z wyjazdu na Chorwację. ;)
sparrow777
Posty: 119
Rejestracja: 27 lip 2013, 17:21
model samochodu: Kia Pro_Cee'd 1.6 07. 2012-
Kia Xceed 1.5 BLP+ 01.23-10.23
Kia Xceed 1.6 BLP+ 10.23-

Re: Docieranie silnika

Post autor: sparrow777 »

Bracie,napisz konkretnie bo to ważne info,a nie jakieś zgadywanki.Jak się przegania po dalekich trasach to chyba zawsze szybciej weźmie niż na mieście,nie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”