Docieranie silnika

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Niko123
Posty: 520
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Docieranie silnika

Post autor: Niko123 »

Kazdy producent ma jakies wpadki ale aktualnie i ostatnie 10 lat najmniej awaryjne silniki benzynowe to 90% japinia.
Sa to konkterne silniki w mazdy 2.0 i 2,5, hondy , w toyocie yaris czy pewne silniki.
To samo automaty, nawet w najnowszym numerze motor pisali o mazdzie 6 10 letniej 2,5l bezyna z przebiegiem 330 tus km, silnik bez remontu nie pije ani kropli oleju a automat bez bez awari, na otomoto mazda 6 byla z przebiegiem 600 tys km.
3 cylindry kia 1.0 po 5 remontach automatu i silnika tyle nie zrobi.
Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Docieranie silnika

Post autor: Cracus »

Przechodziłem ostatnio obok takiej pięknej, solidnej, w miarę nowej, japońskiej mazdy 6. Akurat ładowali ją na lawetę. :lol: jakaś awaria i nie była w stanie dalej jechać. Także ten tego... Trochę mnie to "zabolało" bo jestem fanem japońskiej motoryzacji. Lexus/toyota, mazda, honda...
Cocosh
Posty: 261
Rejestracja: 10 gru 2022, 18:54

Re: Docieranie silnika

Post autor: Cocosh »

Cracus pisze: 03 lip 2023, 07:42 Przechodziłem ostatnio obok takiej pięknej, solidnej, w miarę nowej, japońskiej mazdy 6. Akurat ładowali ją na lawetę. :lol: jakaś awaria i nie była w stanie dalej jechać. Także ten tego... Trochę mnie to "zabolało" bo jestem fanem japońskiej motoryzacji. Lexus/toyota, mazda, honda...
A to nowe auta nie maja prawa się psuć?
Pytam poważnie. Chętnie takie kupię za +30% ceny jaki gwarancje bezawaryjności.
Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Docieranie silnika

Post autor: Cracus »

No za ceną, marką powinna iść niezawodność... szkoda, że tak się nie dzieje. Są dziedziny gdzie, płaci się więcej i otrzymujemy produkt ciężki do zajechania. Prosty przykład, profesjonalne narzędzia w mechanice a te tzw marketowe. W ogrodnictwie sprzęty firm hultafors, felco. Narzędzia profesjonalne spalinowe firm np stihl wg roboczogodzin żywotności to przepaść między nimi a "marketowymi" markami czy też "firmowymi" ale klasy hobby. Kwestia ewentualnych remontów po osiągnięciu limitu roboczogodzin to też inna bajka. Duży serwis i dalej ileś lat można pracować. W innych przypadkach do awarii i śmietnik
Trudny to temat, bo czasami zawini dostawca jakiejś części i mówi się, że mazda się zepsuła... tymczasem to np denso zawaliło... W czasach gdy auta coraz bardziej złożone, składające się z coraz większej ilości elementów, prawdopodobieństwo wpadki niestety zwiększa się.
ProCee_d56
Posty: 528
Rejestracja: 07 maja 2023, 11:14
model samochodu: ProCeed 1.6 T-GDI

Re: Docieranie silnika

Post autor: ProCee_d56 »

Bodzio12 pisze: 01 lip 2023, 00:42 Pewna rzecz mnie zastanawia! Mój ojciec kupił nowego Yarisa w 2020, brat CRV również w 2020 a teść RAV4 w 2021 i nikt nic im nie mówił o wymianach oleju po 1500 km (różne serwisy). Wymieniali normalnie co roku i jest git. Skąd parcie w Kii co do tej wcześniejszej wymiany?
Jakie parcie w KIA do wymiany oleju silnika po 2000 km? Ty powtarzasz ploty czy wiesz?
Nie ma w książce gwarancyjnej takiej pozycji.
Pierwsza wymiana oleju po 15000 kilometrów. Wymiana po 2000 to życzenie uzytkownika. Tak jak i wymiana w skrzyni biegów.
Natomiast ,,japończyki" nie przewyższają KIA lub Hyundai ani jakością, ani bezawaryjnością.
Wystarczy przeszukać internet, poczytać, sprawdzić testy i porównania.
Dlaczego to coś jest białe, przecież powinno być czarne..., ale lepsze by było szare. :)
Niko123
Posty: 520
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Docieranie silnika

Post autor: Niko123 »

Kia to nie bmw bo maja solidniejsze silniki ale takie video daje do myslenia.
Jak masz auto na 3 lata i wymieniasz to ok ale jak auto na lata to lepiej wymienić olej.
https://youtu.be/nhxYLPvTQOo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”