Docieranie silnika

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Docieranie silnika

Post autor: Blues Brothers »

Nie.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Docieranie silnika

Post autor: Krzemyczek »

Marcin_1976 pisze: 19 sty 2023, 19:39
Krzemyczek pisze: 19 sty 2023, 18:22 Zgadnijcie który bierze olej...
Ten z wyjazdu na Chorwację. ;)
Tak, ten po Chorwacji wozi litr oleju w bagażniku, a ten, który został nie ma potrzeb uzupełniania oleju między interwałami wymiany. Styl jazdy nie ma tu nic do rzeczy, bierze olej bo został źle dotarty.

Zapomniałem rozciąć filtr i zrobić zdjęcia, jutro to ogarnę.
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Docieranie silnika

Post autor: Marcin_1976 »

Znam przypadek Nissana Qashqai. Pojechał na docieraniu do Warszawy. Nie jechał szybko, ale niestety dłuższy czas ze stałą prędkością. Po wielu bojach udało mu się wymienić ślinik na gwarancji. Pomijając fakt że tam 1,2 większość bierze i tak olej.
Krzemyczek
Posty: 115
Rejestracja: 18 maja 2019, 19:02
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI > X-Ceed 1,6 T-GDI
Lokalizacja: Śląsk

Re: Docieranie silnika

Post autor: Krzemyczek »

Hey!
W końcu rozciąłem ten filtr oleju .
-pierwsza wymiana
-2500 tysiąca przebiegu
-rozcięte ostrym przecinakiem
-sprawdzone tylko 5 lamelek od środka

Może nie wygląda to profesjonalnie ale nie mam też ani mikroskopu ani laboratorium żeby robić jakieś ekstra badania:)
Jednak zdjęcia powinny wam uświadomić to, czy nowe silniki są aż takie sterylne jak twierdzą producenci, dealerzy i sprzedawcy.

Jak widać filtr spełnił swoją funkcję i to dobrze. Ale takich kwiatków jak ten skrawek (resztka po gwintowaniu?) w nowym silniku to się nie spodziewałem. Cisną się pytania. Opiłki są przed filtrem, a może za... może wpadną w panewki, a może polecą po cylindrze...

Sami zdecydujcie jak docierać auto i czy należy przeprowadzać ponad-programową wymianę oleju, np po 2 tysiącach przebiegu.
Mam ten filtr i kusi mnie, żeby rozciąć lamelki do końca i umyć to w nafcie, żeby wszystko wypłukać i sprawdzić czy tego jest więcej - ale babrać mi się nie chce ;)

Pozdrowienia ze Śląska!
Załączniki
Filtr z 2020 roku 2 lata przeleżał w woreczku, pudełko od nowego filtra z wymiany.
Filtr z 2020 roku 2 lata przeleżał w woreczku, pudełko od nowego filtra z wymiany.
Delikatnie rozciąłem filtr przecinakiem do skór.
Delikatnie rozciąłem filtr przecinakiem do skór.
Po rozcięciu filtr wygląda bardzo czysto, na pierwszy rzut oka - bynajmniej.
Po rozcięciu filtr wygląda bardzo czysto, na pierwszy rzut oka - bynajmniej.
Zestaw do połowów opiłków - magnes neodymowy.
Zestaw do połowów opiłków - magnes neodymowy.
Pierwsze przeciągnięcie magnesem i taki kwiatek...
Pierwsze przeciągnięcie magnesem i taki kwiatek...
Na powierzchni można zauważyć malutkie drobinki aluminium.
Na powierzchni można zauważyć malutkie drobinki aluminium.
Awatar użytkownika
Tolinek
Posty: 612
Rejestracja: 04 sie 2022, 14:54
model samochodu: Fiat 500, Xceed PHEV

Re: Docieranie silnika

Post autor: Tolinek »

Membrana sylikonowa czy gumiak?
Bodzio12
Posty: 1
Rejestracja: 01 lip 2023, 00:31
model samochodu: Kia Sportage

Re: Docieranie silnika

Post autor: Bodzio12 »

Pewna rzecz mnie zastanawia! Mój ojciec kupił nowego Yarisa w 2020, brat CRV również w 2020 a teść RAV4 w 2021 i nikt nic im nie mówił o wymianach oleju po 1500 km (różne serwisy). Wymieniali normalnie co roku i jest git. Skąd parcie w Kii co do tej wcześniejszej wymiany?
Cracus
Posty: 22
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46
model samochodu: kia xceed

Re: Docieranie silnika

Post autor: Cracus »

Oglądnij, wyciągnij wnioski https://www.youtube.com/watch?v=nhxYLPvTQOo Moim skromnym zdaniem, filtr oleju "po coś" jest i ma ten syf wyłapać, na początku eksploatacji będzie tego sporo, więc pomimo wiary w filtr, warto zrobić to po niewielkim przebiegu, przyjmijmy 5tys maximum.
Niko123
Posty: 519
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Docieranie silnika

Post autor: Niko123 »

Bodzio12 pisze: 01 lip 2023, 00:42 Pewna rzecz mnie zastanawia! Mój ojciec kupił nowego Yarisa w 2020, brat CRV również w 2020 a teść RAV4 w 2021 i nikt nic im nie mówił o wymianach oleju po 1500 km (różne serwisy). Wymieniali normalnie co roku i jest git. Skąd parcie w Kii co do tej wcześniejszej wymiany?
Ludzie na mazdach tez robia po 400 tys km bez remontu alr te wszystkie auta to Japonczyki a na sa najbardziej trwale, kia juz nie.
xuser
Posty: 161
Rejestracja: 11 cze 2021, 16:01
model samochodu: XCeed 1.6 T-GDI L+pakiety

Re: Docieranie silnika

Post autor: xuser »

Ciekawe dlaczego ludzie bez zielonego pojęcia o motoryzacji muszą się odezwać na forum o samochodach? Jak nie wie o benzyniakach 1.8 i dieslach 2.0 Toyoty to siedzi cicho...
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Docieranie silnika

Post autor: Lunar GT »

Tak to jest jak bajki wejdą zbyt głęboko w dzieciństwie i wierzy się w nie do końca życia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”