ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
DaG
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2023, 15:32
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI MHEV 7DCT AWD GT Line

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: DaG »

MARCO46 pisze: 26 lip 2022, 12:58
bartek9880 pisze: 24 lip 2022, 09:04 Może tak być np. gdy z nawigacji z czyta 40 a na znaku było 20 lub odwrotnie.
Informowałem ich, że stojąc np. w korku gdzie nie zmieniła się odległość do sąsiadujących aut lub gdy parkowałem pod budynkiem nagle zaczyna działać czujnik parkowania. Za moment przestaje po czym znowu zaczyna - zaznaczam nic w położeniach aut się nie zmienia.
Pytanie, czy serwis rozwiązał ten problem u Ciebie MARCO46 a może ktoś też miał taki problem i powie jak rozwiązany został ?
MARCO46
Posty: 292
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: MARCO46 »

Dla nich to była nowość ; nie mieli takich przypadków.
Nic nie zrobili....., a ja obserwowałem ważniejsze dla mnie kwestie.

Dla mnie logicznym by było aby wyświetlał się ostatni odczytany znak; ktoś wcześniej pisał, że nie wyświetlaczu nie ma miejsca na 2 znaki - chyba, że przełączymy się na inny widok ekranu - stąd moje stwierdzenie.
Tylko pewnie komp ma zakodowane , że trzeba zapiąć pasy, jechać min.47,5 km/h , nie puszczać bąków i koniecznie mieć zamknięte okna. Jak tego nie spełnisz dokłada kolejny znak.

Odnoszę takie wrażenie, że kia aspiruje do rangi uznanego producenta. Wizualnie; choć to rzecz gustu nie wygląda to źle. Ale cała reszta to jeszcze jest do poprawienia. Jakość materiałów, wykonania, serwis, kia Polska jako centrala - to dramat.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: Lunar GT »

MARCO46 pisze: 17 wrz 2023, 09:55 Odnoszę takie wrażenie, że kia aspiruje do rangi uznanego producenta. Wizualnie; choć to rzecz gustu nie wygląda to źle. Ale cała reszta to jeszcze jest do poprawienia. Jakość materiałów, wykonania, serwis, kia Polska jako centrala - to dramat.
Patrząc na to co opisujesz może to tak wyglądać ale powiadam Ci, nie masz bladego pojęcia co się dzieje w innych markach i to nawet tych "prestiżowych"
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: Lunar GT »

DaG pisze: 17 wrz 2023, 08:08 Pytanie, czy serwis rozwiązał ten problem u Ciebie MARCO46 a może ktoś też miał taki problem i powie jak rozwiązany został ?
Tu nie ma żadnego problemu, jest to zwykłe zachowanie czujników gdy wykrywana przeszkoda jest na granicy wykrycia, wystarczy mocniejszy powiew wiatru czy inne zakłócenie i tak się zachowują.
DaG
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2023, 15:32
model samochodu: Sportage 1,6 T-GDI MHEV 7DCT AWD GT Line

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: DaG »

Lunar GT pisze: 17 wrz 2023, 12:34 [quote=DaG post_id=88437 time=<a href="tel:1694930938">1694930938</a> user_id=12797]
Pytanie, czy serwis rozwiązał ten problem u Ciebie MARCO46 a może ktoś też miał taki problem i powie jak rozwiązany został ?
Tu nie ma żadnego problemu, jest to zwykłe zachowanie czujników gdy wykrywana przeszkoda jest na granicy wykrycia, wystarczy mocniejszy powiew wiatru czy inne zakłócenie i tak się zachowują.
[/quote]

Dzięki za odpowiedź, ale nie masz racji. Serwis po moim zgłoszeniu i przedstawieniu filmu, poinformował że tak nie powinno być.
W moim przypadku okazało się że dwa przednie czujniki są uszkodzone mimo że nie wykazywał tego komputer. Wymienione zostaną na gwarancji, czekamy na nowe.
hary6
Posty: 46
Rejestracja: 23 wrz 2023, 22:44
model samochodu: Kia Sportage HEV, BL, Lunar Silver

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: hary6 »

Jakie wrażenia po wczorajszej aktualizacji map :?:
Bo u mnie problem nakładania się znaków zniknął, wyświetlają się teraz jeden pod drugi jeśli na przykład na jednym słupku mamy znak ograniczenia 100km/h dla osobówek i 60 km/h dla ciężarowych. Doszło też pewne rondo w mojej okolicy, ale inne które jest od ponad roku nadal nie naniesione :?
Z wyświetlacza navi zniknął napis anuluj trasę a na jego miejsce wstawili takie coś.
navi.jpg

No i jeszcze takie pytanie do forumowiczów, jak wygląda u Was sprawa sczytywania znaków D-42 i D-43.
Bo u mnie do wczoraj wyglądało to że tak powiem średnio, a po aktualizacji to zeszło poniżej średniej że tak powiem prawie "dno" :(
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: Lunar GT »

hary6 pisze: 27 sty 2024, 20:59 Jakie wrażenia po wczorajszej aktualizacji map :?:
Ostatnia aktualizacja map jest z 11.2023 a wczoraj to może OTA dopiero Ci wskoczyła.
hary6
Posty: 46
Rejestracja: 23 wrz 2023, 22:44
model samochodu: Kia Sportage HEV, BL, Lunar Silver

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: hary6 »

Lunar GT pisze: 27 sty 2024, 21:11
hary6 pisze: 27 sty 2024, 20:59 Jakie wrażenia po wczorajszej aktualizacji map :?:
Ostatnia aktualizacja map jest z 11.2023 a wczoraj to może OTA dopiero Ci wskoczyła.
Aaaa to może i tak że dopiero przez OTA mi teraz dopiero wskoczyło :roll:
Ale bardzo mi się nie podoba ta reakcja na odczyt znaku D-42 i D-43 bo było żle a teraz jest jeszcze gorzej.
Tak jest u mnie, może innym forumowiczom kamery lepiej sczytują.
Jedno poprawili a z drugim się nie popisali :?
draxterix
Posty: 99
Rejestracja: 13 sty 2024, 15:43
model samochodu: Sportage V BL 180km MHEV

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: draxterix »

Ja mam pytanie z „innej bajki” czy jak pobiorę aktualizacje poprzez Nawigation Updater to zaktualizuje się sama Navi czy też soft radia też?

Widziałem na zagranicznym forum że jest już update ze stycznia. U nas pewnie pojawi się na początku lutego :) ciekawe co zmienili.
Lunar GT
Posty: 1136
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: ROZPOZNANIE ZNAKÓW - NAKŁDANIE SIĘ ZNAKÓW

Post autor: Lunar GT »

draxterix pisze: 28 sty 2024, 13:12 czy jak pobiorę aktualizacje poprzez Nawigation Updater to zaktualizuje się sama Navi czy też soft radia też?
Zaktualizuje się to co jest zawarte w danej aktualizacji.
W tym temacie coś o tym poczytasz
viewtopic.php?t=5983&start=260
Tu jest zwykle podane co zawiera dana aktualizacja
https://update.kia.com/EU/PL/updateNoticeList
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”