Koszt przeglądu w ASO Kia

forum użytkowników modelu Optima
Krycha00
Posty: 46
Rejestracja: 19 paź 2021, 14:52
model samochodu: C5

Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Krycha00 »

Dzień dobry,
Czeka mnie przegląd po 90tys km w optimie 2.0cvvl (19r). Auto kupiłem niedawno. Do tej pory wszystkie przeglądy miała robione w ASO. Za przeglad ASO chce 1400zl brutto (w tym filtry, olej, płyn hamulcowy). Jeśli przyjadę z własnymi częściami to 680zl za robociznę. Czy w ogóle jest sens jechać do ASO czy wystarczy zwykły warsztaty który wystawi fakturę na części i robotę?
Trzeba wtedy jechać do ASO i zgłosić że auto miało przegląd poza ASO?
Awatar użytkownika
KoLoLoLo
Posty: 293
Rejestracja: 03 mar 2020, 10:38
model samochodu: KIA OPTIMA 2017 1.7 CRDI 141KM 6MT ON
Lokalizacja: Niebocko

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: KoLoLoLo »

A to nie tak że aby utrzymać gwarancję należy robić w ASO przeglądy?
#K#o#L#o#L#o#L#o#
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Pazdzioch »

Trzeba
Krycha00
Posty: 46
Rejestracja: 19 paź 2021, 14:52
model samochodu: C5

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Krycha00 »

Od 2004 właśnie już nie trzeba :
https://www.google.com/amp/s/www.autoce ... -poza-aso/

Serwis poza ASO nie oznacza utraty gwarancji - Unia na to pozwoliła. Jak jest z respektowaniem tego to już inna kwestia, stąd moje pytanie.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Seb »

Ale i tak musisz podjechać do ASO na przejrzenie blach bo stracisz gwarancję na perforację. Ktoś o tym już pisał.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Widerski »

Nie musisz można wykonać cały przegląd w warsztacie niezależnym, jedynie czego warsztat niezależny nie może robić to napraw gwarancyjnych i na te naprawy trzeba jechać do ASO.
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: MarcinIKS »

Ale zgodnie z dyrektywą unijną ten warsztat musi gwarantować spełnienie norm producenta i zrobić przegląd zgodnie ze standardem producenta auta, w tym m.in. diagnostykę komputerową z podłączeniem do serwerów producenta online (np. w celu weryfikacji akcji serwisowych), udokumentować wszystkie czynności serwisowe wymagane przy danym przeglądzie itp.
Ja nie słyszałem o niezależnym serwisie, który by spełniał takie wymagania dla KIA, a nawet jeśli taki istnieje, to nie będzie istotnie tańszy od ASO.
Może lepiej poszukać ASO z niższymi stawkami za RG?
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Widerski »

Ja prowadzę taki warsztat spełniam wszystkie warunki które wymieniłeś, jak i wszystkie które określa producent Kia/Hyundai. To zależy od danego aso jakie ma ceny, różnie to bywa. Co do różnic między warsztatem a aso to między innymi np wymienione "połączenie do serwerów kia online" Dla aso jest stabilne z poziomu dysku a dla warsztatów niezależnych nie koniecznie. Teraz miałem przerwę w połączeniu 3 dni, w warunkach producent określa możliwość przerwy technicznej konserwacji, itp efekt brak połączenia brak pewnych procedur, nie tylko do przeglądu jest potrzebne połączenie np do kodowania kluczyków od pewnego roku, itp
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: MarcinIKS »

Dobrze wiedzieć :)
Przy czym ciekaw jestem, czy robiąc taki przegląd zgodnie z listą czynności przy przebiegu 90 tyś km (chyba poza standardem jest płyn hamulcowy) dużo z tych 640zł da się urwać? Jakby nie patrzeć ze dwie roboczogodziny to będą.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Koszt przeglądu w ASO Kia

Post autor: Piotrek »

Powiem CI że drogo. Byłem na przeglądzie w zeszłą sobotę - w kasie za przegląd i czynności z nim związane po 120k km (przegląd, olej, płyn hamulcowy) zostawiłem w zaokrągleniu 550zł.
Kwestią pozostaje rabat jakiego w ASO Ci udzielą. Przedział waha się w przedziale 0-15%.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”