Słabe radio

forum użytkowników modelu Optima
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

No te linki co podałeś to jeden sprzedaż zakończona a drugi to nie ten typ anteny, inne złącze. Poza tym nie chcę używki co ma ponad 5 lat bo pewnie będzie w takim samym stanie jak moja. Ze stingera znalazłem młody egzemplarz, wygląda tak samo, złącza takie same. Pytanie jak bebechy...
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Słabe radio

Post autor: renegade »

Bebechy nie mają znaczenia antena to antena skoro końcówki masz takie same i jest też gps to możesz zakładać.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

Nowa antena do Optimy to koszt ok 1000 zł. Nie wiem jak nowe modele, ale stare rozpadały się w miejscach skręcania podstawy z obudową. Więc ryzyko że nadal tak jest w nowych antenach występuje. Nie chcąc wywalać tyle kasy spróbowałem z anteną z modelu Stinger. Antena używana koszt 250 zł. Wiadomość mam dobrą dla tych którzy zastanawiają się dlaczego radio słabo zbiera, ze Stingera odbiera świetnie. Jedyne co trzeba zrobić to podmienić kostkę ze starej anteny do tej ze Stingera. Ale odbiór bajka, ostatnio jechałem 20 km w głąb Czech i radio bez żadnych szumów. Także polecam.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Słabe radio

Post autor: renegade »

Pokaż jak się prezentuje antena ze stingera na Optimie :D, swoją droga ja mam na C1FL antenę z ix35 śmiga jak przecinak, kwestia przelutowania kabla, ale ten to odciąłem ze starej anteny.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

Niczym wizualnie się nie różnią. Tylko ta ze Stingera ma kostkę na cztery piny a z Optimy ma na trzy piny. Ale przewodów i tu i tu jest trzy, więc wystarczy przełożyć kostki.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

artic82 pisze: 22 wrz 2022, 10:22 Niczym wizualnie się nie różnią. Tylko ta ze Stingera ma kostkę na cztery piny a z Optimy ma na trzy piny. Ale przewodów i tu i tu jest trzy, więc wystarczy przełożyć kostki.
Czy to wymaga jakiś mega cudów czy to szybka akcja ? :P
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

Samo przełożenie kostki to pięć minut. Oczywiście demontaż anteny to chwila zabawy. Ale w kombi to kwestia cierpliwości i uwagi. Ściągasz od góry uszczelkę, odpinasz plastikowe boczki na słupkach i to też nie całe, wystarczy żeby luz się przy podsufitce zrobił. Podsufitka jest na trzech kolkach, jeden na środku i dwa po bokach. Delikatnie podważasz czymś płaskim i szerokim i już jesteś w domu. Potem delikatnie ją odginasz uważając by nie zrobiło ci się zagiecie. Zablokuj sobie jakimś klinem żeby nie krępowała ruchów jak będziesz majstrował przy odkręcaniu anteny. Jak masz chude łapy to wymacasz mocowanie anteny na śrubę, klucz nasadowy chyba 17 albo 18, krótki. I tyle, jeden kabelek jedna kostka i gotowe.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

artic82 pisze: 25 wrz 2022, 13:49 Samo przełożenie kostki to pięć minut. Oczywiście demontaż anteny to chwila zabawy. Ale w kombi to kwestia cierpliwości i uwagi. Ściągasz od góry uszczelkę, odpinasz plastikowe boczki na słupkach i to też nie całe, wystarczy żeby luz się przy podsufitce zrobił. Podsufitka jest na trzech kolkach, jeden na środku i dwa po bokach. Delikatnie podważasz czymś płaskim i szerokim i już jesteś w domu. Potem delikatnie ją odginasz uważając by nie zrobiło ci się zagiecie. Zablokuj sobie jakimś klinem żeby nie krępowała ruchów jak będziesz majstrował przy odkręcaniu anteny. Jak masz chude łapy to wymacasz mocowanie anteny na śrubę, klucz nasadowy chyba 17 albo 18, krótki. I tyle, jeden kabelek jedna kostka i gotowe.
Dzięki :!: ;)
Antenę już ściągałem w kombi kilka razy, faktycznie, trzeba mieć małe zwinne rączki :D U mnie te kołki tak trzymały tak, że prawie łomem tam wjechałem. OK, to kupuje od Stingera i przekładam kostkę, pełno tego na allegro i to pod kolor.
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

Dokładnie, ofert dużo. Tylko patrz za świeżym egzemplarzem bo te plastiki to długo nie wytrzymują. Ja znalazłem z 2018 ale dwa lata leżała na półce, więc słońca nie widziała :D
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

Kupiłem, przełożyłem, nic to nie dało. Dalej takie samo gówno jak było. RMF MAX to już w ogóle prawie nie odbiera, jeszcze gorzej jak było. Ehh...jeszcze rok leasingu i do żyda z tym gruzem. :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”