Słabe radio

forum użytkowników modelu Optima
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Słabe radio

Post autor: MarcinIKS »

Zgodnie z moim VIN to są tam dwie anteny - zaznaczyłem na rysunku. U mnie update softu absolutnie niczego nie popsuł. Sprawdź, czy nie masz przypadkiem w menu radia włączonej opcji „wyciszanie szumów FM”. Jak to jest włączone, to będzie wyciszało nawet dość mocny sygnał z radia.
Załączniki
F753DCA8-DB05-4492-A1B1-95BD8B093172.jpeg
Ostatnio zmieniony 16 lip 2022, 21:58 przez MarcinIKS, łącznie zmieniany 1 raz.
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

Według mnie antena jest tylko jedna w rekinie na dachu a ten drugi numer to jest tylko kabel łączący antenę z główna wiązką 96230G.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Słabe radio

Post autor: Widerski »

Nie wiem czy w twoim modelu, ale w nowych rocznikach radio jest w pełnej komunikacji z sterownikiem silnika i jest możliwa diagnostyka dtc, podjedź do kogoś na diagnostykę może zaoszczędzisz sciągania sufitu.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Słabe radio

Post autor: renegade »

MarcinIKS pisze: 16 lip 2022, 17:45 Zgodnie z moim VIN to są tam dwie anteny - zaznaczyłem na rysunku.
Akurat to co zaznaczyłeś wedle tłumaczenia to "Przedłużacz kabla zasilającego nr 2".

https://www.kiapartsnow.com/genuine/kia ... d5000.html
SnajperGT pisze: 16 lip 2022, 19:54 Według mnie antena jest tylko jedna w rekinie na dachu...
W sedanie antena jest też w tylnej szybie u góry, nie wiem jak w kombiku.
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Słabe radio

Post autor: MarcinIKS »

SnajperGT pisze: 16 lip 2022, 19:54 Według mnie antena jest tylko jedna w rekinie na dachu a ten drugi numer to jest tylko kabel łączący antenę z główna wiązką 96230G.
Fakt, źle spojrzałem na opis, dziwnie to jest opisane, jest tam o antenie 1 i 2 :)
SnajperGT
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2021, 17:19
model samochodu: OPTIMA SPORTSWAGON GT

Re: Słabe radio

Post autor: SnajperGT »

Dobra, Panowie. Tu jest jakaś kukuła czy nie? Te luty coś gównianie wyglądają. Obrazek Nie chce utopić ponad 1000zł za antenę jeśli nic to nie zmieni.
Awatar użytkownika
renegade
Posty: 159
Rejestracja: 03 lis 2021, 20:31
model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Słabe radio

Post autor: renegade »

Odkręć ją i zobacz jak wyglądają ścieżki od spodu ogólnie te anteny były podatne na wilgoć, dziwne są te białawe naloty u Ciebie, choć mogą one być skutkiem lutowania kalafonii bo na innych lutach tez tak masz, a to właśnie tak wygląda.

Ile masz auto nie łapiesz się na gwarancję ?
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM FL OPTIMUM - AA1 (infra red) '09
artic82
Posty: 93
Rejestracja: 06 lip 2022, 10:38
model samochodu: Optima GT Line 1.7 CRDI

Re: Słabe radio

Post autor: artic82 »

Ja rozebrałem swoją i już wszystko jasne. Niestety garaż mam na odludziu i zapomniałem zabrać telefonu. Ogólnie ścieżki i podzespoły od spodu płytki drukowanej posniedziale. Zarówno luty jak i niektóre małe elementy elektroniczne pokryte grubą warstwą niebieskiej sniedzi. Po wyczyszczeniu i osuszeniu całości, zmontowałem całość i była poprawa. Ale największą poprawę udało mi się uzyskać przypadkiem. Załączyłem radio i zacząłem poruszać tą kostką z trzema pinami i gdy była zapięta do połowy to sygnał czysciutki, dopialem mocniej i już charczy. Rozebrałem te kostki i w antenie i w przewodach pod dachem i tam też pin kabla niebieskiego też cały zasniedzialy. Wyczyszczone i poskladane, działa. Problem tylko w obudowie płetwy, widać że to słaby materiał. Po sześciu latach na słońcu i mrozie popękały plastikowe gwinty mocujące płetwę do podstawy. Przykleiłem na czarny silikon, pewnie za niedługo odpadnie i tak czy siak wydatek na antenkę się szykuje.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Słabe radio

Post autor: Seb »

Z tą płetwą to prawda. U mnie po 5 latach na przeglądzie zauważyli zaciek na podsufitce. Okazało się, że płetwa trzyma się na słowo honoru i puszcza wodę do środka. 650zl za część i montaż gratis. Dotychczas myślałem, że ktoś próbował mi ja nieudolnie ukraść a tu wychodzi na to, że materiał jest słaby. U mnie radio grało bez uwag i gdyby nie ten przeciek to bym się nie zorientował.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
ufoshi
Posty: 9
Rejestracja: 20 sty 2021, 19:15
model samochodu: Kia Optima GT-LINE 1.7 CRDi

Re: Słabe radio

Post autor: ufoshi »

U mnie też zaczęło się od radia ale po rozebraniu i złożeniu nie skalibrował się gps. Nie widzi satelit. Więc antena zamówiona - czekam. Co do tych plastikowych mocowań śrub w płetwie to żenada po prostu prawie wszystkie się urwały przy odkręcaniu. No nic trzeba będzie podkleić. Zauważyłem tez że płetwa od stingera jest chyba taka sama aczkolwiek różni się końcówką na oznaczeniu więc może pasuje, ale to tylko hipoteza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”