Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

forum użytkowników Kia Stinger
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Mam juz wszystko, jutro musze rozdzielaczem pobrac prad od tylnej skrzynki bezpieczników w bagażniku 10A i przedostac sie gdzieś kolo akumulatora chyba na zewnątrz kolo wydechu.
Montaz ultera w przyszłym tygodniu
mariuszzar
Posty: 30
Rejestracja: 07 gru 2022, 12:07
model samochodu: Sportage MY22 HEV 230KM + w oczekiwaniu na "żądło"

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: mariuszzar »

Czekamy na pierwsze wrażenia :)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Juz mam
Sam produkt , jesli chodzi o jakosc jest bardzo dobry
Wszystko idealnie spasowane pod ogyrinal, mechanik wymienil to w 40 min, instalacje z kablami do klap zrobilem sam wczesniej.

Nagram video bo dzis dopiero montowałem wydech.
Generalnie z otwartymi klapami jest bardzo basowo przy 2 tys , jest mega glosno , na codzien z otwartymi klapami to nie ma szans, tylko okazjinalnie, jak sie wszystko nagrzeje przy otwartych klapach slychac delikatne szczelanie/ popkorn jak schodzi z obrotow.
Na zamknietych klapach zrobilem tylko 8 km, na autostradzie jest troszke glosniej jak seria, a ruszajac z pod swiatel mruczy bas.

To do otwartych klap to jest grubo, jest tak glosno ze pewnie mozna wlaczyc auto alarm sasiadom jesli zrobie przygazowanie.

Od 1,5 do 2,5 tys jest basowo a na wysokich obtorach zmienia sie dzwiek z badu na wyzsze tony i na wysokich obrotach dzwiek jest piekny, fajny ryk delikatny, troszke bardziej jak seria.
Na razie otwarte klapy mnie wcisly w fotel ze tak glosno, najpierw bede jezdzil na zamknietych, zrobie wam video jak jest na otwartych i zamknietych.

Generalnie calosc za 4 tys zl jest super niska cene, konkurencja ma za 9-12 tys zl z tym ze miom zdaniem ulter daje na otwartych klapach przy 2 tys obr przy dodaniu gazu za duzo basu z wydechu.
Pozytywne zaskoczenie to delikatny popkorn i nie trzrba tunelu by to uslyszec.
Kto nastepny ? Cena dobra, zawsze mozecie sie pobawić widechem 2 lata i to sprzedac potem.
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: koblant »

Prawdziwy wydech sportowy jak np MG motorSport składa się minimum z trzech części. Dwa tłumiki oraz środkowy. A tu są tylko dwa końcowe i stąd też taka niska cena... W mg Motorsport jest również opcja na sportowy gpf oraz nawet bezpośrednio od cylindrów. Dodatkowo końcowe tłumiki z MG motorSport są owinięte blacha termoizolacyjną, a w ulter sport goła blacha kwasowa.
Czekamy na filmik z użytkowania :D
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Fajne jest to ze sa dwa piloty , jeden zapadowy i nie liczac on/ off klap jest jeszcz plynna regulacja polozenia klap na 3 i 4 przycisku pilota.
Filmik postaram sie nagrac w tym tygodniu.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: ACextreme »

Super feedback!
Lecz jestem nieco zawiedziony - miałem nadzieję, że to będzie właśnie ta cicha opcja, takie sprawiała wrażenie na filmach od Ulter.
Myślałem że na zamkniętych będzie szczególnie na autostradzie identycznie jak na seryjnym wydechu (nie chcę głośniej), lecz to widać jest chyba nie do zrobienia, gdyż każdy customowy wydech będzie głośniejszy i tyle.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

W mazdzie 6 silnik 2,5l i dwie rury , mialem tak wlasnie ze powyzej 2,5 obr byla seria a delikatny pomruk z wydechu w miescie na niskich obrotach.

To pewnie inna budowa ale roznica tez jest taka ze w ulteze w mazdzie 2,5 bas byl jak na niskich obrotach zdjolrm noge z gazu czyli hamowanie silnikiem a w stinger jezt tak ze bas jest jak dodaje gaz na niskich obrotach a nie jak odpuszczam , jak odpuszczam to delikatnie slychac strzelanie ale jest cicho.

Czytalem ze niekiedy wydech musi sie dopalic i zmieni sie dzwiek, ale na to trzeba troche km przejechać.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: GeRRaD »

Jak się dopali będzie jeszcze głośniej :lol: Z wydechami jest tak że wszystko fajnie - super poszpanować - tylko z czasem w trasie zaczyna to przeszkadzać, a i każdy przegląd w SKP to dreszczyk emocji. ;) Ja tam w aucie nie ruszam - wystarczy mi komin w moto i ww. problemy - tylko że w motocyklu - być słyszanym to jeszcze sprawa bezpieczeństwa.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Lunar GT »

Wszelkie głośniejsze niż oryginalne wydechy to dla mnie objaw kretynizmu właściciela, a co do motocyklistów to już w ogóle uważam że należy takich eliminować z dróg i to na stałe, nie napiszę jak bo to byłoby zbyt drastyczne.
GeRRaD pisze: 29 mar 2023, 19:46 tylko że w motocyklu - być słyszanym to jeszcze sprawa bezpieczeństwa.
Jeżeli motocyklista na tym opiera swoje bezpieczeństwo to niech lepiej nie wsiada na dwa kółka.
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: koblant »

Lunar GT pisze: 29 mar 2023, 20:48 Wszelkie głośniejsze niż oryginalne wydechy to dla mnie objaw kretynizmu właściciela, a co do motocyklistów to już w ogóle uważam że należy takich eliminować z dróg i to na stałe, nie napiszę jak bo to byłoby zbyt drastyczne.
GeRRaD pisze: 29 mar 2023, 19:46 tylko że w motocyklu - być słyszanym to jeszcze sprawa bezpieczeństwa.
Jeżeli motocyklista na tym opiera swoje bezpieczeństwo to niech lepiej nie wsiada na dwa kółka.
Prawda jest taka że Stinger ma bryłę sportowa, i wypadało by, aby producent to chociaż trochę podkręcił w układzie wydechowym. Bo fabrycznie jest dno !!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”