Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

forum użytkowników Kia Stinger
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Slyszalem i barwa dzwieku v8 z tego urządzenia wcale nie pasuje do stingera.
Szkoda ze dzwiek w kabinie jest tak slabo wzmocniony , niby 4 czy 3 poziomy ale i tak prawe bez roznicy jak wylaczony, jest to slabe ale chetnie bym potestowal mocniejsze podbicie z glosnikow.
Wydech cichy i z glosnikow podbicie tez zerowe.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

W ostatnim poscie pisalem ze v8 nie paduje to stingera ale ....
Na poczatek was przepraszam ze nie dalem video z ultera ale zaraz wyslalem ultera jako zwrot i mam kase spowrotem.
Na wolnych obrotach przy zamkniętych klapach bylo fajnie i nie za glosno ale w czasie jazdy juz od 1 tys obr bylo zbyt basowo i w kabinie byly drgania i rezonans.


Kupilem najnowszy zestaw w de w promocji Panthera 6.0 i to jest Rewelacja !!!!!!!! Cos pięknego, do tego stopnia ze jak male dziecko w nocy spac nie moglem :p
Instalowalem pod autem kolo zderzaka a nie w bagażniku.
Beda filmiki bo tego juz sie nie sprzedaje
Latwa instalacja ale nie do konca, wyjasnie popołudniu ale zalety
Mozna szybko wylaczyc to pilotem , bo na telefonie bedzie wolniej , ale na aplikacji telefonu jest wilele opcji.
Bardzo naturalny dźwięk ( nikt nie rozpozna ze to glosnik , nikt !!!)
Mamy regulacje na pilocie i telefonie
Nie wpływa na gwarancję auta - chyba ze to ze trzeba kabelek pobrac z skrzynki bezpieczników jako zasilanie
Jest do wynoru 11 dzwiekow silnika mi sie najbardziej podoba dzwiek R6 bo v8 zbyt basowy ale kto co lubi, samych v8 jest 4 do wyboru.
Jest regulacja głośności, zakres obrotów, strzaly z wydechu ale te cos slychac tylko przy dzwiekach od v8 do v12 ale raczej sa ciche.
Mozna ustawic cichy start silnika
Polecam wszystkim!!!
Do stingera to jest to, tego szukalem !!!!!! :)
Jestem zachwycony tym ze np przy dzwieku R6 w dolnych partiach jest basowo ale tak pozytywnie ale na wysokich obrotach jest rasowo, zmienia sie barwa dzwieku ale wyzsze tony wiec glosnik nie jest tylko jako basowy.
Jest możliwość dokupienia do zestawu glosnika wysokotonowego ale ja go nie mam .
Wczoraj kolega nie mogl uwierzyc ze to nie jest praedziwy wydech , tak prawdziwie to slychac wiec jak ktos bedzie pytac to powiem ze zmienilem uklad wydechowy , po co mowic prawde ze to glosnik :D
Załączniki
Screenshot_2023-04-22-07-28-34-527_de.panthera.connect.jpg
Screenshot_2023-04-22-07-28-43-737_de.panthera.connect.jpg
Screenshot_2023-04-22-07-28-50-512_de.panthera.connect.jpg
Screenshot_2023-04-22-07-28-57-072_de.panthera.connect.jpg
IMG_20230422_071556.jpg
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Moje zdjęcia ultera
Załączniki
IMG_20230422_090913.jpg
IMG_20230422_090931.jpg
saron22
Posty: 600
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: saron22 »

Zmieniłeś prawdziwy wydech na głośnik i jarasz się jak dziecko? I wmawiasz nam, że to też jest fajne?
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: ACextreme »

Właśnie tez nad tym się zastanawiałem.
Wychodzi na to ze żaden wydech nie jest zupełnie cichy jak fabryczny na niskich obrotach i w trasie, a jeśli jest kosztuje pewnie pod zamówienie fortunę małą.

To co piszesz brzmi sensownie.
A właśnie - jak brzmi w środku w aucie?
Jedyny problem to sama świadomość ze płacisz tez niemałe pieniądze za atrapę, rodzaj jednak oszukanego ustrojstwa, ale z drugiej strony - chodzi o frajdę prawda? Jeśli dobrze dla mnie brzmi na zewnątrz i w środku, spełnia oczekiwania to co za różnica czy głośnik czy blacha?

A opinia innych? Jeździłbym BMW gdybym się nią przejmował 😂
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

W środu brzmi to super i wazne ze nie ma burzenia i rezonansu auta, jest tyle ustawien brzmienia zwieku + regulacja glośnoścvi, obrotow, cichego startu że każdy znajdzie coś dla siebie, z tych 11 do wyboru mam 3 ulubione i nie wiem na jakim mam teraz jeździć".

Tu jest namiastka jak to brzmi i realu dżwiek jest jak prawdziwy silnik czy wydech.
Tu jest ta mona najnowsze wersja panthera 6.0
Ja mam teraz ustawiony dzwiek V6 nie ma tego na filmie to coś pomiedzy R6 a v8
https://www.youtube.com/watch?v=pFlQnmgZQHE
Jutro zrobie video z zewnatrz i z środka.
Tomash148
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2023, 11:15
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Tomash148 »

saron22 pisze: 22 kwie 2023, 15:50 Zmieniłeś prawdziwy wydech na głośnik i jarasz się jak dziecko? I wmawiasz nam, że to też jest fajne?
Widzisz, taki MG motorsport słabo poradził sobie, aby zrobić wydech cichy jak seria w trasie, a w razie potrzeby, aby był rasowy i głośny. Widać słabo tam ze specjalistami. Jechałem z kolegą jego Stingerem, gdzie ma właśnie zamontowany Mg i w trasie jest po prostu głośno i męcząco. Skoro faktycznie nie da się odróżnić dźwięku od oryginału, a do tego w trasie można mieć ciche i komfortowe auto, to po co nabijać kasę komuś, kto nie potrafi zrobić czegoś porządnego? Lepiej kupić taką Panthere i spokój.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Nagram wam jutro ale i tak to trzeba na żywo uslyszeć bo nagranie w telefonie to nie to sam ale zawsze coś.
Teraz mam ustawione na Dzwiek R6 - głośnośc 35 co daje dość slyszalny pomruk z wydechu na wolnych obrotasz i fajny delikatny pomruk w kabinie w czasie jazdy, jeszcze sie zastanawiam nad glosnoscia 40 a moze 45 a moze dżwiek v6 za miast r6 jest tyle ustawień że sam nie wiem jak chce teraz.
Rano nie chce meczyć sąsiadow wiec ustawilem w dodatkowej opcji że dzwiek wydechu po odpeleniu na zimnym silniku ma byc -10 ciszej jak glośnośc calkowita 35. - czyli jak wiemy na ssaniu stinger zawsze jest glosniejszy ze wzgledu na obroty to samo odpalanie ustawilem ciszej i jest to plynna regulacja, mozna to nazwac ciche odpalanie.
Dobra daje foto o co mi chodzi.
Załączniki
IMG_20230422_210404.jpg
IMG_20230422_210404.jpg (56.96 KiB) Przejrzano 1637 razy
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: GeRRaD »

W wydechu jest jeszcze kwestia poprawy osiągów - Panthera tego nie zapewni - nie wiem jak inni, ale ja słyszę różnicę - dźwięk z Panthery jest zbyt elektroniczny + minimalne opóźnienie w zmianie dźwięku po odpuszczeniu/dodaniu gazu w stosunku do tego co słychać spod maski:(
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Ulter na 100 nie podnosi mocy bo to koncowy.
Zmiana wydechu wplywa na gwarancję bo jest ingerencja a panthery nie .
Jesli pada silnik , serwis widzi ze jest uklad wydechowy nieoryginalny to moze byc walka ze wydechl mogl zmienic prace silnika lub cos podobnego , np zmiana prędkości wylotu spalin itp, oczywiście ze bzdura ale na 100 aso bedzie szukalo wymowki by nie wymieniać silnika, jesli jeszcze wydech jest vez homologacji to kaplica
Ja jestem generalnie za ukladem wydechowym ale te do stingera sa zbyt agresywne dlatego kupilem glosnik.
Na zywo nie da sie stwierdzic ze to elektroniczny glosnik, nagranie tego nie oddaje.
Po co mam kłamać ? Ktos kupi panthere i mnie tu na forum pojedzie ze klamalem , bez sensu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”