Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

forum użytkowników Kia Stinger
Niko123
Posty: 509
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

To prawda, taka kia pro creed ma jakis tam wydech i delikatny pomruk a stinger zero.
To nie musi byc jak dzwiek 150 decybeli jak w mustang v8 ale kompletnie nic ? jak seryjny stinger to bida.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: ACextreme »

To fakt - ProCeedGT ma całkiem fajny wydech - coś tam słychać, ale nie przeszkadza.
Lunar GT
Posty: 1132
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Lunar GT »

ACextreme pisze: 29 mar 2023, 22:46 To fakt - ProCeedGT ma całkiem fajny wydech - coś tam słychać, ale nie przeszkadza.
To czy przeszkadza czy nie to kwestia dyskusyjna
Marek3003 pisze: 26 mar 2023, 23:52 Brzmi jak normalne auto? Czyli jakie? Daj przykład? Jak go rano o 6 odpalam w garażu w bliźniaku to słychać go 2 domy dalej. Mazdy cx5 nie słychać. Bmw e60 nie słychać. Nissana Juke nie słychać. Nowej Insigni nie słychać. Toyota Awensis nie słychać. Wszystko samochody benzynowe. To jakie normalne auto jest tak głośne? Nawet t-cross w wersji R jest cichszy podobnie Formentor 310 kM też spory wydech.
marlew8707 pisze: 27 mar 2023, 17:45 wg mnie pierdzi niepotrzbenie nawet przy umiarkowanym przyspieszaniu
viewtopic.php?p=81115#p81115
Niko123
Posty: 509
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Co do wydechu w procreed to wydaje mi sie ze cos podobnego w 3.3 by brzmialo wiele lepiej jak w silniku procreed 1.6. z samej pojemnosci i tego ze sa 4 rury malym kosztem mogli zrobic cos fajnego.
Prawda jest taka ze gdyby mustang nie mial tego dzwieku to 50% by tego auta nie kupila i teraz pytanie jak by sie stinger sprzedawal a jakims fabrycznym fajnym wydechem , wiem ze to gt na trasy ale mogli zrobic tez klapy .

Kto w temacie to wie ze wiele ludzi zmienia wydech tez w cichej seryjnej alfie Giulia 280 ps , wymieniaja na ultera z jedna klapa.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2023, 06:42 przez Niko123, łącznie zmieniany 1 raz.
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: saron22 »

Niko123 pisze: 29 mar 2023, 23:48 Co do wydechu w procreed to wydaje mi sie ze cos podobnego w 3.3 by brzmialo wiele lepiej jak w silniku procreed 1.6. z samej pojemnosci i tego ze sa 4 rury malym kosztem mogli zrobic cos fajnego.
Prawda jest taka ze gdyby mustang nie mial tego dzwieku to 50% by tego auta nie kupila i teraz pytanie jak by sie stinger sprzedawal a jakims fabrycznym fajnym wydechem , wiem ze to gt na trasy ale mogli zrobic tez klapy .
Tym tokiem myslenia ktos napisze ze opcionalnie aso montowalo za 10 kola wydech , ok ale to nie to samo co fabrycznie, i wiele ludzi nawet tego nie wie, w de na stronie kia nie ma takiej informacji.
Tiaaa… i może jeszcze frytki do tego?
Stinger ma mieć wszystko co najlepsze - bogate wyposażenie, mocny silnik, zajebisty wygląd i w dodatku ma być najtańszym na rynku mocnym autem klasy GT.
Orientujesz się ile kosztują podobne auta u innych producentów? Nawet z tym akcesoryjnym wydechem za 10 tys ten samochód był za pół darmo.
Jakie to ma znaczenie, że to nie jest fabryka? Dobry markowy wydech (np. nasz polski MG) i nie ustępuje niczym fabrycznym wydechom. Co za różnica czy to fabryczny czy nie?
Niko123
Posty: 509
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Tyle ze w wielu panstwach takie wydechy sa niedostrpne wcale i moze to tez mialo wpływ na sprzedaz globalna.
Lunar GT
Posty: 1132
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Lunar GT »

Niko123 pisze: 30 mar 2023, 06:03 Tyle ze w wielu panstwach takie wydechy sa niedostrpne wcale i moze to tez mialo wpływ na sprzedaz globalna.
Bo są nielegalne.
Awatar użytkownika
GeRRaD
Posty: 460
Rejestracja: 07 cze 2018, 14:26
model samochodu: STINGER 3.3 GT 370 V6 K&N Intake

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: GeRRaD »

Lunar GT pisze: 29 mar 2023, 20:48 Wszelkie głośniejsze niż oryginalne wydechy to dla mnie objaw kretynizmu właściciela, a co do motocyklistów to już w ogóle uważam że należy takich eliminować z dróg i to na stałe, nie napiszę jak bo to byłoby zbyt drastyczne.
GeRRaD pisze: 29 mar 2023, 19:46 tylko że w motocyklu - być słyszanym to jeszcze sprawa bezpieczeństwa.
Jeżeli motocyklista na tym opiera swoje bezpieczeństwo to niech lepiej nie wsiada na dwa kółka.
Jeżeli kretyni w puszkach zajeżdżają drogę - ignorując wszystkie pojazdy które są mniejsze, gorzej widzialne - to jak uważasz że trzeba się zachowywać - nie jeździć ? według twoich słów tak - bo moto to zło - a lepiej stać w korkach i to w pewnie w SUVIE bo wtedy jest bezpiecznej - dalsza dyskusja OT :!: a co do wydechów - każdy robi jak uważa - są plusy i minusy.
Niko123
Posty: 509
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Filmiki zrobie niebawem ale mam taka sugestie.
Jak rozmawialem z kims z ultera to wszystko mi opisywali więc jest dobry kontakt z nimi, moze warto zapytac czy moga zrobic wersje nie taka glosna,
Oni nie maja ich gotowych, produkuja dopiero po kupnie wiec pewnie mozna sie z nimi dogadac aby zrobili wersje tylko troszke glosniejsza od seri.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: ACextreme »

Ciekawe czy to co jest na ich filmach na YT jest tym
Samym co kupiłeś?
Na ich filmach to najcichszy wydech z opcjonalnych do Stingera 😀
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”