Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

forum użytkowników Kia Stinger
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: ACextreme »

Kiedyś myślałem, aby zmienić wydech fabryczny na coś lepszego, co by jakkolwiek brzmiało, ale nie darło się, strzelało, pierdziało bez sensu. Po długich poszukiwaniach wychodziło na to, że nie ma opcji - albo się drze, albo buczy w trasie, albo rezonuje itp.

Ja chciałbym, aby był jakiś w miarę niski dźwięk z wydechu, ale bez przesady - komfort przede wszystkim. Dlatego odpuściłem temat ponad dwa lata temu, aż tu dziś mi przypadkiem wpadł w oko film na YT z wydechem ULTER:

https://www.youtube.com/watch?v=M3FRq7oqkSo

Tu link do oferty:
https://ulter.com.pl/pl/offer/dedicated ... m/840/3182

To pierwszy film z niefabrycznym wydechem, który mi się podoba - tylko nie mam pojęcia jak jest na żywo? Czy ktoś może ma coś takiego zamontowane, albo testował / sprawdzał? Chodzi głownie o to czy w trasie, przy stałych prędkościach rzędu 90-150 nie buczy/ nie drze się / nie rezonuje gdzieś bezsensownie.

To jedynie końcowa część, więc i cena jest całkiem znośna, montaż powinien zająć fachowcom chwilę, może gra warta świeczki?

I przy okazji pytanie do tych z Was, którzy zmieniali wydech na jakikolwiek inny poza salonem - jak się taka zmiana ma do gwarancji?
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Ten ulter to nowosc, jest klika filmikow .
Załączniki
Screenshot_2022-07-12-09-51-06-385_com.opera.browser.jpg
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: ACextreme »

Widziałem właśnie - na filmach wygląda... brzmi to zacnie!
Tylko chciałbym uniknąć sytuacji, w której pojadę, zamontuję, wlecę na ekspresówkę i stwierdzę: "No nie, buczy!" 😆
A że dość często będę robił trasy w granicach 200-600km, to jednak ma znaczenie.

Przyjedzie mój Stinger, zgłoszę się do nich, może jakoś da radę załatwić przejechanie się którymś Stingerem, w którym to montowali i jak będzie ok to założę i u siebie, wtedy zdam obszerną relację.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Wydaje mi sie ze nikt ci nie pomoze, to nowosc i nikt tego nie ma, nie liczac tych stingerow z filmiku.
Ja bym to kupul ale musze miec pewnosc ze w trasie jest jak seryjny.
Wiem ze te drogie wydechy nawet z zamkniętymi klapami sa uciazliwe w trasie, szukam czegos co bedzie mruczyc w miescie i bedzie cichy na autostradzie.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: ACextreme »

No to mamy identyczne potrzeby :)
Trzeba jakoś dorwać któregoś z tych Stingerów, które są na filmach :D
A finalnie cena nie jest zaporowa - to jednak ok. 5tyś, a nie 10tyś, więc w razie czego może i łatwiej odsprzedać gdyby się nie sprawdzał.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

To po lewej to silnik do klap ? Ciekawe gdzie to sie mocuje.
Prad jeszcze , mam nadzieje ze to nie wymaga wielkich zmian, chodzi mi o gwarancje auta.
Załączniki
Screenshot_2022-07-12-11-13-05-666_com.opera.browser.jpg
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Genocider »

Niko123 pisze: 12 lip 2022, 09:59 Wydaje mi sie ze nikt ci nie pomoze, to nowosc i nikt tego nie ma, nie liczac tych stingerow z filmiku.
Ja bym to kupul ale musze miec pewnosc ze w trasie jest jak seryjny.
Wiem ze te drogie wydechy nawet z zamkniętymi klapami sa uciazliwe w trasie, szukam czegos co bedzie mruczyc w miescie i bedzie cichy na autostradzie.
Nie prawda, miałem najgłośniejszą 350z w PL na przepustnicach.
Na otwartych klapach darło mordę ze uszy krwawiły, a na zamkniętych cichszy od serii.

Polecam Pawła ze Sporttiga koło Warszawy - robiłem u niego już 3 samochody i zawsze wszystko PROFI.
Przerobił już dziesiątki Stingerów, więc na pewno Wam coś dobierze :)
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Kusisz kolego :D
Rozum mi mowi nie zakladaj wydechu,dodatkowe wydatki i zona mowi po co ci to nie masz 18 lat, ale serce chce to zrobic :lol: .
Dziwi mnie ze fabryczny jest taki cichy, juz kia procreed ma glosniejszy nawet po wylaczeniu glosnika co wspomaga dzwiek wydechu.
Grunthor
Posty: 132
Rejestracja: 06 kwie 2021, 13:33

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Grunthor »

Niko123 pisze: 13 lip 2022, 21:26 Kusisz kolego :D
Rozum mi mowi nie zakladaj wydechu,dodatkowe wydatki i zona mowi po co ci to nie masz 18 lat, ale serce chce to zrobic :lol: .
Dziwi mnie ze fabryczny jest taki cichy, juz kia procreed ma glosniejszy nawet po wylaczeniu glosnika co wspomaga dzwiek wydechu.
Z żoną mam ten sam problem :lol:
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

Ma juz ktos tego ultera z klapami ?
Ceny sa juz za 4300 zł allegro i darmowa wysyłka, w tym pilot do klap i silniczki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”