Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

forum użytkowników Kia Stinger
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: koblant »

Cena = jakość, kupuje się znana sprawdzona markę jaka jest w Polsce MG Motorsport. Zobacz sam na YouTube kia stinger mg Motorsport
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Lunar GT »

GeRRaD pisze: 30 mar 2023, 21:15 Jeżeli kretyni w puszkach zajeżdżają drogę - ignorując wszystkie pojazdy które są mniejsze, gorzej widzialne - to jak uważasz że trzeba się zachowywać - nie jeździć ? według twoich słów tak - bo moto to zło - a lepiej stać w korkach i to w pewnie w SUVIE bo wtedy jest bezpiecznej - dalsza dyskusja OT a co do wydechów - każdy robi jak uważa - są plusy i minusy.
Nie MOTO nie jest zło. Może mi wytłumaczysz dlaczego jak jeżdżę to 1/10 samochodów coś robi nie tak a wśród MOTO to 9/10 odwalają manianę.
Masz rację nie ma co dyskutować bo nie zrozumiesz.
Tomash148
Posty: 14
Rejestracja: 01 lut 2023, 11:15
model samochodu: Kia Stinger 3.3

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Tomash148 »

koblant pisze: 30 mar 2023, 21:38 Cena = jakość, kupuje się znana sprawdzona markę jaka jest w Polsce MG Motorsport. Zobacz sam na YouTube kia stinger mg Motorsport
Skoro są tacy wspaniali, to może niech zrobią wydech, który z zamkniętymi klapami brzmi jak seria, a otwartymi rasowo i sportowo? A najlepiej, aby klapy jak w ulterze, miały kilka stopni otwarcia.
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: ACextreme »

O! Właśnie tego bym oczekiwał wydając na wydech 10tys.
I powiem szczerze mnie jako użytkownika nie interesuje zbytnio czy taki customowy wydech to końcówki czy cały, techniczne aspekty. Nie znam się i nie chce być specem od wydechów - kupując dobry produkt, wierze w wiedzę i doświadczenie producenta… znaczy się tak powinno być.

Myśle ze sporo osób dokładnie tego oczekuje i byłaby skłonna zapłacić tą dychę czy nawet więcej ze świadomością pełnego komfortu w trasie, na zamkniętych klapach i lepszej zabawy na otwartych i to nie musi się od razu drzeć nie wiadomo jak.

Ale widać ciężki temat do ogarnięcia - kiedyś dzwoniłem w trzy różne miejsca i niby ok, by się dało ale nie ma pewności czy nie będzie buczało / rezonowało przy prędkościach autostradowych.
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Niko123 »

To ciekawe ze jak jest homologacha to maga byc ograniczenia konstrukcji ale jak robia bez to wolna droga, a jednak nie umia tego zrobic.
Jest jeden wydech w DE z homologacja za 3200 euro i juz na forum widzialem ze paly sie dowalily i zakwestionowaly homologavje wydechu, sprawa u adkowata, grneralnie firma wydajaca homologacje teraz sie tlumaczy.
Jak to jest ze fabryczny mustang v8 ryczy glosno a wszystko zgodne z przepisami, te pomiary db wydechu chyba robia jak testy spalania WLTP, nic nie ma zwiazku z prawda.
Jest wiele kontrowersji....
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: Lunar GT »

Homologacja to tylko papierek który jak wszystko można zwyczajnie załatwić/kupić , a jak wydech przekracza poziom dopuszczalny hałasu to żadna homologacja nie pomoże.
DrA
Posty: 83
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:41
model samochodu: Arteon R

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: DrA »

Ja mam w AMG wydech El-Tec. Komplet z katalizatorami, środkowymi tłumikami i końcowymi z bypasem.
3'' z x-pipe'em.
Na zamkniętych klapach jest cicho, puszki końcowe są duże, w środku sporo mięsa.
Bypas z klapami jest puszczony obok, po otwarciu jest piekło ;) 5.4l z kompresorem śrubowym wymiata :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ACextreme
Posty: 308
Rejestracja: 13 lis 2018, 20:38
model samochodu: Stinger

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: ACextreme »

Tu już na grubo poleciałeś :D

A teraz sobie tak myślę - jest dla nas rozwiązanie! Sound Booster! 😃
Ta puszka mocowana obok wydechu pod autem generująca dźwięk 😎
Można wyłączyć całkiem, można zrobić V8, brak problemów z gwarancją czy homologacją - idealne! 😂
greggoor
Posty: 51
Rejestracja: 19 sie 2019, 20:49
model samochodu: Stinger

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: greggoor »

MG Motorsport jest całkiem spoko nawet trochę za ciche na zamkniętych klapach, może przy okazji cos nagram i wrzucę.

A ten tlumik kolegi wyzej z bypassem to musi dobrze mruczec ;)
koblant
Posty: 111
Rejestracja: 25 lis 2021, 20:44
model samochodu: Stinger 2.0 245KM
Lokalizacja: Kamień Pomorski

Re: Tłumiki / Wydech ULTER-SPORT

Post autor: koblant »

ACextreme pisze: 01 kwie 2023, 07:55 Tu już na grubo poleciałeś :D

A teraz sobie tak myślę - jest dla nas rozwiązanie! Sound Booster! 😃
Ta puszka mocowana obok wydechu pod autem generująca dźwięk 😎
Można wyłączyć całkiem, można zrobić V8, brak problemów z gwarancją czy homologacją - idealne! 😂
Sound Booster! to tak jak Milka ale kupione w zamienniku z Tesco... Albo wydech albo wcale ... Na olx są dostępne wydechy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”