Wymiana oleju w silniku

forum użytkowników Kia Stonic
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: tomekjulia »

Oj oj chyba wpisują . Jeśli to oni zrobią w razie czego nie będą zwalać na mój olej . Liczyłem i prawie wychodzi to samo bo mam 10% zniżki na serwis
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: jotes1911 »

tomekjulia pisze: 20 lut 2023, 16:00 Wymiana oleju oraz filtru w moim ASO to koszt 552 pln . Leją olej OW20 Total quartz . Pytanie czy ten olej i cena są jest ok ???
To jest koszt przeglądu okresowego, a nie tylko wymiany oleju. W czasie przeglądu wykonywane są również inne czynności obsługowe wynikające z harmonogramu przeglądów. Wiele osób o tym nie wie i nazywa te przeglądy przeglądami olejowymi. Idąc tym tropem rozumowania, można by ograniczyć się do wymiany oleju u p. Rysia na kanale.
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: tomekjulia »

Wymieniam po przejechaniu 1500-2000 km . Jest to na moje życzenie i ma być wpisane do książki serwisowej . Pan Rysiu nie ma chyba mocy prawnej do wpisów ;)
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: jotes1911 »

tomekjulia pisze: 20 lut 2023, 19:24 Wymieniam po przejechaniu 1500-2000 km . Jest to na moje życzenie i ma być wpisane do książki serwisowej . Pan Rysiu nie ma chyba mocy prawnej do wpisów ;)
Ja odniosłem się do czegoś innego. Do tego, że wiele osób utożsamia przegląd okresowy z wymianą oleju oraz koszt przeglądu z kosztem wymiany oleju (w konkretnym przypadku 552 zł). Osoba fikcyjnego p. Rysia była tu tylko mniej istotnym dodatkiem.
Jagoda
Posty: 52
Rejestracja: 18 cze 2022, 13:29
model samochodu: Stonic

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: Jagoda »

adamo64 pisze: 20 lut 2023, 17:45 Jak kupisz sam olej i filtr to zrobisz taniej sam... I tak tego serwisu olejowego po dotarciu nie wpisują w książkę i nie ma takich zaleceń....
Nie do końca Masz rację. Ja robiłam wymianę oleju pod koniec grudnia 2022, po przejechaniu 2000km i mam wpisane w książkę serwisową na str.39 gdzie jest rejestr dodatkowych wymian oleju silnikowego.
Nie zabiegałam specjalnie o ten wpis, pracownik obsługi klienta sam poprosił o książkę gwarancyjną i w/w czynność udokumentował.
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: Marcin_1976 »

Ja w swoim Proceed zrobiłem za połowę ceny ASO u swojego mechanika. Filtr oryginał i olej taki jak Kia. Zrobiłem przy 2 tys i 7 tys. Wpisu nie mam. Mam faktury dla dokumentacji a pierwszy przegląd zrobiony w ASO przy 15 tys. Olej zgodnie z gwarancją a resztę filtrów u swojego mechanika, przy 15 tys, bo ich intrwały to niech sobie wsadzą w .... :D
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: tomekjulia »

Taki będzie chyba dobry ??? ;) Olej syntetyczny Millers Oils EE Performance 5 l OW-20
Fully synthetic, do silników benzynowych oraz hybrydowych.

Zastosowanie:

Olej silnikowy klasy performance, wykorzystujący technologię NANODRIVE (Low Friction Technology) oraz estry syntetyczne, do silników wymagających oleju o lepkości 0w20, w tym wielu silników europejskich i azjatyckich.

Przeznaczenie:

API SP, SP RC, SN PLUS RC, SN PLUS, SN RC, SN, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C962-A1, Ford WSS-M2C947-B1, Ford WSS-M2C947-A, GM dexos 1 Gen 2, GM dexos 1 Gen 1, GM 6094M, GM 4718M, ILSAC GF-6A, ILSAC GF-5, ILSAC GF-4, marki azjatyckie.

Cechy i korzyści:

wyższa moc i moment obrotowy dzięki wielokrotnie nagradzanej technologii niskiego tarcia NANODRIVE oraz estrów syntetycznych, wykorzystywanych do tej pory w profesjonalnych olejach do Motorsportu
wydłużona żywotność części oraz niższa temperatura pracy dzięki natychmiastowemu smarowaniu – technologia NANODRIVE
olej idealny na eventy typu „track day”: zapewnia maksymalną ochronę i osiągi, a jednocześnie spełnia normy OEM, także pod kątem długości interwałów wymiany przy użytkowaniu w normalnych warunkach
maksymalna wydajność i zminimalizowane zużycie paliwa osiągnięte dzięki niskiej lepkości oraz technologii niskiego tarcia NANODRIVE
przeznaczony do wielu azjatyckich / japońskich silników najnowszej generacji: benzynowych i hybrydowych
Parametry:

Ciężar właściwy przy 15 C, g/ml:…0,845

Lepkość kinematyczna przy 100 C:…8,2 cSt

Lepkość kinematyczna przy 40 C:…44 cSt

Indeks lepkości:…163

Temperatura krzepnięcia:… -45 C

Temperatura zapłonu:…215 C

TBN:…8 mg KOH / g

HTHS:…2,6 mPa s

Opinie o produkcie
Rewelacyjny
5,00/5
40 ocen i 7 recenzji
5 40
4 0
shermanking
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2021, 19:17
model samochodu: Kia Stonic

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: shermanking »

Witam,

Mam pytanie związane z wymianą oleju. Czy mógłby ktoś napisać o wymianie oleju z filtrami w ASO w przypadku dostarczenia swojego oleju i filtrów. Jeżeli ktoś tak zrobił to czy mógłby wskazać co konkretnie kupił, i czy konsultował to z ASO. Pytam, bo nie mam doświadczenia, czy rzeczywiście koszt przeglądu jest wtedy mniejszy jeśli nie muszę kupować potrzebnych rzeczy w ASO.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

Posiadam Stonica 1.0 T-GDI 100 KM DCT produkcja 2022.
Kia Stonic, 1.0 T-GDI, 100 KM, 7 DCT, L+BL, Most Yellow, produkcja 2022
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: tomekjulia »

Dzwoń do swojego ASO (serwis ASO) . Z nimi musisz wszystko ustalić
shermanking
Posty: 26
Rejestracja: 03 gru 2021, 19:17
model samochodu: Kia Stonic

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: shermanking »

tomekjulia pisze: 22 lut 2023, 08:08 Dzwoń do swojego ASO (serwis ASO) . Z nimi musisz wszystko ustalić
Oczywiście będę rozmawiał ze swoim serwisem, ale zanim to zrobię to chciałbym wiedzieć, jakie są doświadczenia innych użytkowników. Najbardziej interesuje mnie temat filtrów, bo trochę ich jest na rynku i można się trochę zakręcić, które będą odpowiednie 😀
Kia Stonic, 1.0 T-GDI, 100 KM, 7 DCT, L+BL, Most Yellow, produkcja 2022
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”