Wymiana oleju w silniku

forum użytkowników Kia Stonic
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Wymiana oleju w silniku

Post autor: tomekjulia »

KIA preferuje wymianę oleju w nowym samochodzie po przejechaniu 1500 kilometrów. Z tego co ja się dowiedziałem mechanicy zalecają wymianę oleju po przejechaniu 1000 kilometrów i następną po 5000. Jest to związane z docieraniem silnika i opiłkami metalu . Zwiększa to żywotność silnika. Wspomniany mechanik mówi także o tej samej wymianie w automatycznej skrzyni biegów salon jednak tą wymianę neguje. Ktoś ma wiedzę w tym temacie ???? 8-)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: Blues Brothers »

Na początek ile nowych aut serwisował twój mechanik?
Po drugie , zawsze wymieniałem olej w nowym aucie po kilku (2-3 tys,) choć raczej dla spokojnego sumienia ;)
Po trzecie nawet rozciąłem filtr, aby to sumienie uspokoić :lol: tam faktycznie nie było opiłków. ;)
Na automacie się nie znam, ale człowieka który od dawna się nimi porusza powiedział, że zmienia olej 2x częściej niż nakazuje producent i bezawaryjnie robi po 300tys. Później sprzedaje z czystym sumieniem
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: adamo64 »

Wiadomo że mechanik chce zarobić i dać Ci do zrozumienia że dba o Twoje auto ale tak naprawdę to wymiana oleju w nowoczesnych silnikach po 1500km nie ma sensu ,no chyba że ktoś nie dociera auta i go żyłuje zaraz po odbiorze z salonu, oraz robi rocznie bardzo duże przebiegi (auta służbowe), ale jak znam szefów flot nikt nie zdecyduje się na taką wymianę przed I przeglądem...
tomekjulia
Posty: 260
Rejestracja: 15 sty 2022, 17:45
model samochodu: kia stonic

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: tomekjulia »

Około 258 000 wyników (0,43 s)

Wymiana oleju w nowym aucie - YouTube › watch

1:24
Nowoczesne silniki są bardzo dobrze spasowane lecz olej należy wymienić po 1500km jeśli chcemy długo cieszyć się bezawaryjną eksploatacją.
YouTube · Adam Kunc - motokuncik · 28 cze 2019
Mechanik jest z rodziny a filmy video kiedy wymienić olej w nowym samochodzie i jak często to zrobić nie dają raczej pola manewru 8-)
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: adamo64 »

Tomek -to twoje pieniądze ,ja też nad tym się zastanawiałem i po wielu telefonach do ASO KIA i rozmowach z mechanikami dałem sobie spokój ze względu na nieduży przebieg po roku
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: adamo64 »

Każdy z nas ma swoje zdanie i to są jego koszty, ja uważam że po 3000 km nic się nie stanie jak wymienię go na rocznym przeglądzie, co innego gdybym miał przejechać 30tys,km...
Druga sprawa autem nie przekraczałem 2000obr/min i to dla nowego silnika jest najważniejsze ,jeśli zaś chodzi o tego gostka filmu który naprawia BMW to on dla mnie nie jest żadnym autorytetem po programach w których występował w TVN Turbo...
Jeszcze raz powtarzam każdy chce zarobić.Po pierwszym przeglądzie w ASO rozetnę stary filtr oleju i go Ci zaprezentuje
jotes1911
Posty: 207
Rejestracja: 02 lut 2020, 11:48

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: jotes1911 »

adamo64 pisze: 06 lip 2022, 23:20 Tomek -to twoje pieniądze ,ja też nad tym się zastanawiałem i po wielu telefonach do ASO KIA i rozmowach z mechanikami dałem sobie spokój ze względu na nieduży przebieg po roku
Uściślij proszę, bo chyba niezbyt precyzyjnie się wyraziłeś. Z powodu małego przebiegu po roku, nie miałeś wymienianego oleju w czasie przeglądu?
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: Kwant »

Gość przy docieraniu silnika nie przekraczał 2000 obr/min... ja pier..... jeszcze 3000 bym zrozumiał ale 2000? I jeszcze trzymanie auta z przebiegiem 3000 km do wymiany oleju na 1 przegląd :lol:
adamo64
Posty: 159
Rejestracja: 13 cze 2021, 08:29
model samochodu: Kia Stonic 1.2 84KM

Re: Wymiana oleju w silniku

Post autor: adamo64 »

oczywiście się pomyliłe ,chodziło mi o 3000 obr/min co przekłada się na 120km/h a po drugie to JESZCZE NIE zmieniałem oleju gdy będę to robił auto nie przekroczy 3000km
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”