WADY / USTERKI Sportage V MY2022

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
kamszym
Posty: 12
Rejestracja: 07 mar 2022, 09:59

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: kamszym »

Mam to samo! Przy najbliższej okazji będę zgłaszał w aso.
mayoness83 pisze: 05 gru 2022, 07:08 Czy miał ktoś problem z "cieknącym" spryskiwaczem tylnej szyby ? Jak uruchamiam spryskiwacze przedniej szyby, płyn leci też z tylnego.
mayoness83
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2022, 07:05
model samochodu: Kia Sportage V L

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: mayoness83 »

kamszym pisze: 05 gru 2022, 21:00 Mam to samo! Przy najbliższej okazji będę zgłaszał w aso.
mayoness83 pisze: 05 gru 2022, 07:08 Czy miał ktoś problem z "cieknącym" spryskiwaczem tylnej szyby ? Jak uruchamiam spryskiwacze przedniej szyby, płyn leci też z tylnego.
Dzięki @kamszym za odpowiedź. Dobrze wiedzieć, że to nie odosobniony przypadek :) Jak to mówił pewien polski stanuper, dobrze działające spryskiwacze to ważna część auta...
and531
Posty: 27
Rejestracja: 28 sty 2022, 11:38
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 180 KM, 7DCT, AWD, MHEV, BusinessLine, kolor Sparkling Silver (KCS), Pakiet Drive Wise (AEB) i Drive Wise Plus (AE+).
Lokalizacja: Kraków

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: and531 »

U mnie przestała świecić dioda od biegu wstecznego przy pokrętle zmiany biegów (Shift by Wire). Przebieg 6 tys. km. Na razie nie mam czasu jechać do serwisu.
thomekk
Posty: 19
Rejestracja: 09 gru 2022, 09:14
model samochodu: KIA SPORTAGE V 1.6 T-GDI 150KM M+SMART

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: thomekk »

mayoness83 pisze: 05 gru 2022, 07:08 Czy miał ktoś problem z "cieknącym" spryskiwaczem tylnej szyby ? Jak uruchamiam spryskiwacze przedniej szyby, płyn leci też z tylnego.
Witam

Mam tak samo. Dzięki twojemu postowi to zauważyłem, bo od paru dni zastanawiałem się skąd plama mokra na brudnej szybie.
mayoness83
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2022, 07:05
model samochodu: Kia Sportage V L

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: mayoness83 »

thomekk pisze: 09 gru 2022, 09:15
mayoness83 pisze: 05 gru 2022, 07:08 Czy miał ktoś problem z "cieknącym" spryskiwaczem tylnej szyby ? Jak uruchamiam spryskiwacze przedniej szyby, płyn leci też z tylnego.
Witam

Mam tak samo. Dzięki twojemu postowi to zauważyłem, bo od paru dni zastanawiałem się skąd plama mokra na brudnej szybie.
We wtorek będę w ASO. Dam znać co zdiagnozują. A czy bieg wsteczny u Ciebie wchodzi gładko ? czy raz na jakiś czas jest efekt, że nie wchodzi do końca ?
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: jarmk »

mayoness83 pisze: 10 gru 2022, 18:56 A czy bieg wsteczny u Ciebie wchodzi gładko ? czy raz na jakiś czas jest efekt, że nie wchodzi do końca ?
Z biegiem wstecznym mam to samo..
mayoness83
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2022, 07:05
model samochodu: Kia Sportage V L

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: mayoness83 »

jarmk pisze: 10 gru 2022, 19:07
mayoness83 pisze: 10 gru 2022, 18:56 A czy bieg wsteczny u Ciebie wchodzi gładko ? czy raz na jakiś czas jest efekt, że nie wchodzi do końca ?
Z biegiem wstecznym mam to samo..
Czyli "TTM" ten typ tak ma ? czy zgłaszać to w ASO ?
jarmk
Posty: 312
Rejestracja: 09 wrz 2022, 19:26
model samochodu: Już nie KIA z wadliwym GPF-em..

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: jarmk »

Ja będę umawiał się na wymianę oleju, to to zgłoszę..
Auto mam 2 miesiące i problem ze wstecznym praktycznie od początku.
mayoness83
Posty: 31
Rejestracja: 05 gru 2022, 07:05
model samochodu: Kia Sportage V L

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: mayoness83 »

Z tego co się dowiedziałem z Internetu
automaciek pisze:Bieg wsteczny nie jest synchronizowany, więc tzw. "międzysprzęgło" jest normalną czynnością. Nie uczyli na kursie prawa jazdy? A w instrukcji obsługi nie wspomnieli? Czy nie czytali?
Dziękuję za informacje i wyjaśnienie. Niestety miałem dawno egzamin na prawo jazdy i muszę się w tej materii doszkolić. Podczas przekazania auta, nic nie mówili, a i w instrukcji nic nie znalazłem, więc zapytałem tutaj. W KS4 nie miałem takiej sytuacji ze wstecznym dlatego przy KS5 mnie to "zaniepokoiło". Rozumiem że sytuacja ze wstecznym jest normalna i jak nie wejdzie za pierwszym razem to podnoszę nogę - wciskam sprzęgło - i wrzucam wsteczny jeszcze raz.....

A tutaj opis z forum auta legendy mam na myśli Alfy
Większość samochodów nie ma zsynchronizowanych wstecznych.
Wciśnij sprzęgło, poczekaj z 3 sekundy z wciśniętym sprzęgłem i dopiero wrzuć wsteczny i napisz czy dalej Ci będzie zgrzytać.
Mi też czasem jak się zapomnę i chce wrzucić wsteczny tak jak każdy inny bieg to albo wejdzie do połowy albo zazgrzyta ale to jakby moja wina...
*

*źródło: https://www.forum.alfaholicy.org/147/79 ... eczny.html
eathan
Posty: 7
Rejestracja: 17 lis 2022, 12:31
model samochodu: Sportage V 2022 (L, 1.6 T-GDI, 7DCT, MHEV)

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: eathan »

Taka drobna upierdliwość dotycząca Sportka V.

1) wycieraczki przednie chowają się pod maską, nie da się ich ponieść. Przy odśnieżaniu wygrzebanie śniegu z tej "kieszonki", która powstaję między wycieraczką i maską proste nie jest.

2) Usuwanie lodu ze świateł (tych w kształcie >) też proste nie jest ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”