WADY / USTERKI Sportage V MY2022

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: marsen »

Martwią mnie te ostatnie Wasze posty po odebraniu auta :cry: Jest ich już kilka ale w temacie nie ma info której generacji dotyczą.

Może warto pisać o tym pod wspólnym tematem i w pierwszej linii pisać czego dotyczy problem?

W razie czego zakładam taki wątek. I oby jak najmniej tych złych wiadomości było... Ja będę mógł weryfikować Wasze spostrzeżenia już za jakiś tydzień 🙉😬
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: MARCO46 »

ja napisałem kilka wiadomości jakoś się nikt nie odniósł (:

auto kupiłem na początku maja; umowa z końca kwietnia
rocznik 22, wersja M + smart + obkleiłem sobie szyby i wygląda lepiej :)
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: LooKatME »

Pacjent: Sportage 2022, HEV, GT line. Produkcja 03/2022

Wady/usterki:
1. Spasowanie drzwi
2. Wady materiałowe plastików siedzeń przednich (plamy)
3. Porysowana tapicerka tylnych drzwi na krawędziach
4. Skazy na listwach ozdobnych (piano i srebrne) wewnątrz.
5. Rozciągająca się listwa zewn. drzwi pasażera piano(gt line). Gdy stoi na słońcu potrafi wyjechać poza krawędź drzwi nawet o 3 mm - tak, że piano drzwi tylnych ocierało o przednie przy otwieraniu.
6. Wskaźnik paliwa pokazujący czasami 3/4 po zatankowaniu do pełna.
7. Rozłączanie sim auta (usługi Kia Connect) z siecią komórkowa. W celu przywrócenia połączenia wymagany reset radia.
8. Auta na jazdach próbnych oraz moje zaraz po odbiorze wydawało się na początku lepiej wyciszone. Mam nadzieje że po zmianie opon będzie w nim nieco ciszej.

Poniższe punkty to nie wada produkcyjna tylko umysłowa inżynierów KIA:

9. Brak mi pamięci położenia lusterek. Niestety dawanie opcji pamięci położenia fotela kierowcy bez pamięci lusterek to bezużyteczna funkcja.
10. Ładowarce indukcyjnej brak wentylatora. Ładując tam telefon można go ugotować.
11. Brak bezprzewodowego AA i CarPlay
12. Nie mogę się kompletnie dogadać z autem przy użyciu poleceń głosowych.

To tyle na ten moment jeśli chodzi o żale.
Auto prowadzi się dobrze, przy ekonomicznej jeździe odwdzięcza się niskim spalaniem, w trybie sport potrafi zaskoczyć niejednego cfaniaka w jego BMW w kołpaku.
W doposażonym egzemplarzu można się cieszyć komfortem jazdy, może nie takim jak w dwa razy droższej marce premium, ale jest ok.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2022, 23:33 przez LooKatME, łącznie zmieniany 1 raz.
dario37
Posty: 338
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: dario37 »

Ładowarka nie jest chłodzona<
marsen
Posty: 243
Rejestracja: 18 lut 2022, 22:32
model samochodu: Sportage V HEV 1.6 T-GDI, 230KM, FWD, 6AT, Business Line + PNS + AE+, Lunar Silver

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: marsen »

MARCO46 pisze: 18 cze 2022, 09:23 ja napisałem kilka wiadomości jakoś się nikt nie odniósł (:

auto kupiłem na początku maja; umowa z końca kwietnia
rocznik 22, wersja M + smart + obkleiłem sobie szyby i wygląda lepiej :)
Może trzeba uzna , że nikt podobnie nie miał. Bo wiesz, ciężko by każdy pisał, że u niego coś nie wystąpiło. Ja jeszcze nie mam auta 🤷🏻‍♂️
A co z tą szybą było??
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Kontur »

LooKatME pisze: 18 cze 2022, 14:39 Pacjent: Sportage 2022, HEV, GT line. Produkcja 03/2022

Wady/usterki:
1. Spasowanie drzwi - mam to samo, cos poprawili w serwisie ale i tak nie jest idealnie...dodatkowo drzwi tylne prawe gorzej sie zamykaja....dzieciaki czesto nie moga ich zamknac....zglosilem ale powiedzieli ze podcisnienie wiec uchylilem szyby i to samo....powiedzieli wtedy ze musza sie wyrobic:) i ze moga rygiel poluzowac ale wtedy moga szumiec:)....odpuscilem ale spasowanie tragedia nawet 4mm roznicy na drzwiach....ale maske ktora byle zle spasowana poprawili.
2. Wady materiałowe plastików siedzeń przednich (plamy)b - nie zauwazylem
3. Porysowana tapicerka tylnych drzwi na krawędziach - nie zauwazylem
4. Skazy na listwach ozdobnych (piano i srebrne) wewnątrz. - nie zauwazylem
5. Rozciągająca się listwa zewn. drzwi pasażera piano(gt line). Gdy stoi na słońcu potrafi wyjechać poza krawędź drzwi nawet o 3 mm - tak, że piano drzwi tylnych ocierało o przednie przy otwieraniu. - nie zauwazylem - muszę sprawdzić - mowisz o piano na słupkach srodkowych?
6. Wskaźnik paliwa pokazujący czasami 3/4 po zatankowaniu do pełna. - cos jest z tym wskaznikiem ale pod koniec baku juz dobrze pokazuje;)
7. Rozłączanie sim auta (usługi Kia Connect) z siecią komórkowa. W celu przywrócenia połączenia wymagany reset radia. - musze sprawdzic bo nie czesto korzystam z tego
8. Auta na jazdach próbnych oraz moje zaraz po odbiorze wydawało się na początku lepiej wyciszone. Mam nadzieje że po zmianie opon będzie w nim nieco ciszej. - nie zauwazylem

Poniższe punkty to nie wada produkcyjna tylko umysłowa inżynierów KIA:

9. Brak mi pamięci położenia lusterek. Niestety dawanie opcji pamięci położenia fotela kierowcy bez pamięci lusterek to bezużyteczna funkcja.
10. Ładowarce indukcyjnej brak wentylatora. Ładując tam telefon można go ugotować.
11. Brak bezprzewodowego AA i CarPlay
12. Nie mogę się kompletnie dogadać z autem przy użyciu poleceń głosowych. - tez nie dziala, ale nawet nie wiem jak tych polecen uzywac....przez google w telefonie lepiej dziala

To tyle na ten moment jeśli chodzi o żale.
Auto prowadzi się dobrze, przy ekonomicznej jeździe odwdzięcza się niskim spalaniem - u mnie 6.9 trasa/miasto pol na pol.

Moj juz 3 razy byl serwisie......najwazniejsze dla mnie bylo sciaganie w prawo, drgania i wyzabkowane opony przednie.....dlatego na forum wyslalem zdjecia opon..i jak mozecie wyslijcie tez....bo widac roznice miedzy oponami. Jesli mi problem opon i drgan wroci to oddaje auto i prawnik.
LooKatME
Posty: 96
Rejestracja: 01 kwie 2022, 17:46
model samochodu: Sportage NQ5 HEV

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: LooKatME »

Kontur pisze: 19 cze 2022, 10:58
LooKatME pisze: 18 cze 2022, 14:39
5. Rozciągająca się listwa zewn. drzwi pasażera piano(gt line). Gdy stoi na słońcu potrafi wyjechać poza krawędź drzwi nawet o 3 mm - tak, że piano drzwi tylnych ocierało o przednie przy otwieraniu. - nie zauwazylem - muszę sprawdzić - mowisz o piano na słupkach srodkowych?
Chodzi o listwy piano drzwiowe/poziome na dole. Wykonanie piano ma chyba tylko gt line
MARCO46
Posty: 288
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: MARCO46 »

marsen pisze: 18 cze 2022, 22:44
MARCO46 pisze: 18 cze 2022, 09:23 ja napisałem kilka wiadomości jakoś się nikt nie odniósł (:

auto kupiłem na początku maja; umowa z końca kwietnia
rocznik 22, wersja M + smart + obkleiłem sobie szyby i wygląda lepiej :)
Może trzeba uzna , że nikt podobnie nie miał. Bo wiesz, ciężko by każdy pisał, że u niego coś nie wystąpiło. Ja jeszcze nie mam auta 🤷🏻‍♂️
A co z tą szybą było??
może masz rację.....czyli mam wyjątkowy egzemplarz :)
z szybą nic nie było - tylko stwierdzam , że po obklejeniu (średnio im to wyszło) wygląda atrakcyjniej
Kontur
Posty: 98
Rejestracja: 12 kwie 2022, 10:51
model samochodu: Sportage V

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: Kontur »

LooKatME pisze: 19 cze 2022, 14:51
Kontur pisze: 19 cze 2022, 10:58
LooKatME pisze: 18 cze 2022, 14:39
5. Rozciągająca się listwa zewn. drzwi pasażera piano(gt line). Gdy stoi na słońcu potrafi wyjechać poza krawędź drzwi nawet o 3 mm - tak, że piano drzwi tylnych ocierało o przednie przy otwieraniu. - nie zauwazylem - muszę sprawdzić - mowisz o piano na słupkach srodkowych?
Chodzi o listwy piano drzwiowe/poziome na dole. Wykonanie piano ma chyba tylko gt line
Wystawie na slonce i sprawdze jutro:)
nagdob
Posty: 1120
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: WADY / USTERKI Sportage V MY2022

Post autor: nagdob »

LooKatME pisze: 18 cze 2022, 14:39 Pacjent: Sportage 2022, HEV, GT line. Produkcja 03/2022

Wady/usterki:
1. Spasowanie drzwi
2. Wady materiałowe plastików siedzeń przednich (plamy)
3. Porysowana tapicerka tylnych drzwi na krawędziach
4. Skazy na listwach ozdobnych (piano i srebrne) wewnątrz.
5. Rozciągająca się listwa zewn. drzwi pasażera piano(gt line). Gdy stoi na słońcu potrafi wyjechać poza krawędź drzwi nawet o 3 mm - tak, że piano drzwi tylnych ocierało o przednie przy otwieraniu.
6. Wskaźnik paliwa pokazujący czasami 3/4 po zatankowaniu do pełna.
7. Rozłączanie sim auta (usługi Kia Connect) z siecią komórkowa. W celu przywrócenia połączenia wymagany reset radia.
8. Auta na jazdach próbnych oraz moje zaraz po odbiorze wydawało się na początku lepiej wyciszone. Mam nadzieje że po zmianie opon będzie w nim nieco ciszej.

Poniższe punkty to nie wada produkcyjna tylko umysłowa inżynierów KIA:

9. Brak mi pamięci położenia lusterek. Niestety dawanie opcji pamięci położenia fotela kierowcy bez pamięci lusterek to bezużyteczna funkcja.
10. Ładowarce indukcyjnej brak wentylatora. Ładując tam telefon można go ugotować.
11. Brak bezprzewodowego AA i CarPlay
12. Nie mogę się kompletnie dogadać z autem przy użyciu poleceń głosowych.

To tyle na ten moment jeśli chodzi o żale.
Auto prowadzi się dobrze, przy ekonomicznej jeździe odwdzięcza się niskim spalaniem, w trybie sport potrafi zaskoczyć niejednego cfaniaka w jego BMW w kołpaku.
W doposażonym egzemplarzu można się cieszyć komfortem jazdy, może nie takim jak w dwa razy droższej marce premium, ale jest ok.
Mam wrażenie, że kupiłeś wyświechtany przez oglądających ludzi w salonie egzemplarz. Bo dziwnym są np. plamy na siedzeniach, czy porysowane wnętrze. Na pewno takiego auta bym nie odebrał, no chyba, że za stosownie niższą cenę. I nie sądzę, że np. plamy czy rysy pojawiły się znikąd. Po prostu już tam były jak kupiłeś. Czyli albo oglądający, albo coś nie tak przy montażu, ale to się widzi przed zakupem, a nie narzeka po.
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”