KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Awatar użytkownika
shider
Posty: 523
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: shider »

MARCO46 pisze: 24 cze 2022, 20:19
nie masz nic do napisania w temacie wątku nie pisz wcale

nudzi Ci się popisz sms do żony jeżeli takową posiadasz
Ponownie zachęcam do przestrzegania regulaminu i zasad obowiązujących w internecie.

Jeśli nie umiesz kulturalnie i z zachowaniem ustalonych zasad pisać postów, to najlepiej tego nie rób wcale. Zarówno ja jak i kolega @Blues Brothers jedynie grzecznie zwróciliśmy Ci uwagę na to czego nie powinieneś robić.

Z żoną z kolei lepiej rozmawiać na żywo a nie przez sms - polecam.
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: MARCO46 »

Cześć,

Auto odebrane z serwisu nie tak dawno.
Wymienili ponoć jakiś czujnik i obserwuję.
To na razie tyle.
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: MARCO46 »

....no to po naprawie jest gorzej niż było.
Teraz potrafi skasować się sam 3x na 30km.
Żeby było ciekawiej kasuje się i pokazuje, że ubyło jednak ileś paliwa. Za moment już pokazuje pełen bak by za jakiś czas znowu ubytek.
Czasem skasuje też przebieg danego odcinka. A czasem tylko licznik od zatankowania.

Jakiekolwiek ustalenie czegokolwiek związanego ze spalaniem tego auta jest nierealne od samego początku - bo od nowości zgłaszałem ten problem. Auto ma ukrytą wadę fabryczną.

Co gorsza ubywa płyn chłodzący. Nie ma śladu wycieku, układ niby szczelny wg. aso......po czym dodają , że może odparowuje małą nieszczelnością.
Producent nie określa ile powinno się go uzupełniać - to wygodne. Dolewaj na gwarancji - a jak minie to przyjedziesz na szlif silnika bo przecież sam go nie zrobisz albo nie oddasz do p.Kazia.

Mam już dość tego auta. Tyle pieniędzy za coś co od nowości ma wady ukryte i jakoś nikt nie specjalnie wie co z tym dalej zrobić.
kynios1
Posty: 17
Rejestracja: 20 sie 2022, 19:31
model samochodu: KIA SPORTAGE 1,6 T-GDI 230KM 6 AT , AWD , GT LINE + AE+ + HAR + LTH + PNS + SUS + 2TR + SPLASH LEMON HBA
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: kynios1 »

Całe ASO , potrafią gorzej spie....lić niż naprawić , masakra jakaś , nie ma fachowców kto jest dobry to swój biznes otwiera a nie zapierdziela w ASO za szklankę chleba , mam podobne doświadczenia z ASO VW ,jedną rzecz naprawili a trzy spieprzyli ,samochód nawet spoko ale serwisy do kitu . Pozdrawiam i nie załamuj się .
KIA SPORTAGE 1,6 T-GDI 230KM 6 AT , AWD , GT LINE + AE+ + HAR + LTH + PNS + SUS + 2TR + SPLASH LEMON HBA
zbigniew312
Posty: 88
Rejestracja: 06 lut 2022, 17:38
model samochodu: Sportage _150 KM MHEW_7 DCT

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: zbigniew312 »

...no to po naprawie jest gorzej niż było.
Teraz potrafi skasować się sam 3x na 30km. " u mnie (przejachane 6500km) skasował się raz 'od tankowania do tankowania,Zawsze tankuje do pełna i do drugiego odbicia pistoletu.Nigdy nie kasowały sie te dane ,aż tu jakieś 3-4 tankowania temu gdy zalałem do pełna , ale nie do drugiego odbicia pistoletu, nastąpiło skasowanie danych po przejechaniu około 8 km i wyłaczeniu msilnika.Od tego czasu znowu tankuję do drugiego odbicia pistoletui nic się nie dzieje.Czy to ma jakiś wpływ ? nie wiem
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: Lunar GT »

W opcjach jest możliwość ustawienia autokasowania licznika lub nie po tankowaniu, jeżeli auto uzna że nie zatankowano to nie skasuje licznika i na odwrót. Trzeba by poeksperymentować kiedy samochód uznaje tankowanie czy po określonej ilości zatankowanego paliwa czy po określonym poziomie.
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: MARCO46 »

Lunar GT pisze: 31 paź 2022, 12:38 W opcjach jest możliwość ustawienia autokasowania licznika lub nie po tankowaniu, jeżeli auto uzna że nie zatankowano to nie skasuje licznika i na odwrót. Trzeba by poeksperymentować kiedy samochód uznaje tankowanie czy po określonej ilości zatankowanego paliwa czy po określonym poziomie.
Tylko u mnie kasuje się po tankowaniu wzorcowo.
Problem jest potem.
Przejechałeś np. 45 km od zatankowania ruszasz spod świateł i licznik się kasuje.

Albo jak przejechałeś 120 km od tankowania i gwałtownie hamowałeś licznik się kasuje.

Albo tak jak miałem ostatnio jeden wyjazd i 3 skasowania !!! na odcinku 30km.

Żeby było śmieszniej jak kasuje licznik po zatankowaniu to nie zawsze wyzeruje się licznik ostatniego przebytego odcinka.
Poziom paliwa czasem zostanie tak jak był czyli z widocznym ubytkiem no bo już ileś km przejechane albo czasem podnosi się do maxa.....po czym za np. 10km spadnie to tego co było.

Ja nie mam pomysłu co to może być - ta wada fabryczna występuje od samego początku.

Dobrego dnia.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: Lunar GT »

MARCO46 pisze: 02 lis 2022, 13:06 Przejechałeś np. 45 km od zatankowania ruszasz spod świateł i licznik się kasuje.
Albo jak przejechałeś 120 km od tankowania i gwałtownie hamowałeś licznik się kasuje.
Ten opis wskazuje że na skutek gwałtownego wzruszenia paliwa w baku pływak/czujnik odczytuje to jako zatankowanie, wyłącz autokasowanie licznika w menu i obserwuj czy dalej będzie się kasowało. Może w ASO należy wymienić ten pływak/czujnik bo jeżeli to jego już wymienili może być uszkodzony ten nowy (albo robi się zwarcie na przewodach do niego), no chyba że wymienili coś innego.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: nagdob »

Lunar GT pisze: 02 lis 2022, 13:48
MARCO46 pisze: 02 lis 2022, 13:06 Przejechałeś np. 45 km od zatankowania ruszasz spod świateł i licznik się kasuje.
Albo jak przejechałeś 120 km od tankowania i gwałtownie hamowałeś licznik się kasuje.
Ten opis wskazuje że na skutek gwałtownego wzruszenia paliwa w baku pływak/czujnik odczytuje to jako zatankowanie, wyłącz autokasowanie licznika w menu i obserwuj czy dalej będzie się kasowało. Może w ASO należy wymienić ten pływak/czujnik bo jeżeli to jego już wymienili może być uszkodzony ten nowy (albo robi się zwarcie na przewodach do niego), no chyba że wymienili coś innego.
Lunar GT ma rację. Wcześniej tak nie pisałeś, że jakieś gwałtowne ruchy są wykonywane i wtedy licznik się kasuje. Wygląda na czujnik w baku. A gdzie można wyłączyć opcję autokasowania licznika?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: KASUJĄCY SIĘ LICZNIK "OD TANKOWANIA DO TANKOWANIA"

Post autor: Lunar GT »

Ustawienia, Samochód, ZESTAW WSKAŹNIKÓW, jakoś tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”