Przednia kamera rozpoznawanie znaków

forum użytkowników modelu Kia XCeed
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: lukasmasdes »

Widzę, że nie rozumiesz o czym piszesz. W ogóle nie masz o tym pojęcia. Poczytaj sobie o licencjach i ich zakresie oraz konsekwencjach ich naruszenia. Polecam też poczytać instrukcje do auta z informacjami prawnymi. Może wtedy coś zrozumiesz i przestaniesz ludzi w błąd na tym forum wprowadzać. Zadam pytanie tak żebyś zrozumiał, jak kupisz sobie komputer, nie w leasingu (choć to nie ma żadnego znaczenia), razem z oprogramowaniem, to możesz je sobie wykorzystywać w dowolny sposób z naruszeniem licencji, w tym ingerować w jego kod, funkcjonalność, itp.?
Pepa
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2021, 16:39

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Pepa »

lukasmasdes pisze: 17 cze 2022, 11:22 Widzę, że nie rozumiesz o czym piszesz. W ogóle nie masz o tym pojęcia. Poczytaj sobie o licencjach i ich zakresie oraz konsekwencjach ich naruszenia. Polecam też poczytać instrukcje do auta z informacjami prawnymi. Może wtedy coś zrozumiesz i przestaniesz ludzi w błąd na tym forum wprowadzać. Zadam pytanie tak żebyś zrozumiał, jak kupisz sobie komputer, nie w leasingu (choć to nie ma żadnego znaczenia), razem z oprogramowaniem, to możesz je sobie wykorzystywać w dowolny sposób z naruszeniem licencji, w tym ingerować w jego kod, funkcjonalność, itp.?
Trochę nie rozumiem twojego mędrkowania. Konkrety, co tracę ingerując w soft? Zamkną mnie? Stracę gwarancje na silnik i performacje lakieru? A może mówisz o tym wyświetlaczu i sofcie który jest na poziomie tego co było w smartfonach 10 lat temu? Jeszcze raz, co się może stać w sytuacji jak pojadę na przegląd lub silnik ulegnie awarii?
lonewind
Posty: 61
Rejestracja: 15 lis 2021, 23:41

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: lonewind »

Serio próbujesz nam wmówić, że Kia pozwala Ci włączać ludziom różne opcje, za które normalnie liczy sobie +4000/6000/8000 PLN w pakietach ? Brzmi full legit... 8-)

Jak to jest takie w pełni legalne to podrzuć linka do swojej stronki/wizytówki/ogloszenia. Bo na razie większość Twoich postów to tajemnicze "kontakt na PW" :lol:
Deepsea
Posty: 189
Rejestracja: 07 sty 2022, 00:07

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Deepsea »

Mnie to ciekawi jak wygląda sprawa w razie wu, gdy ktoś wykryje ingerencję w systemy bezpieczeństwa, bo takowym jest kamera.
Pepa
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2021, 16:39

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Pepa »

Deepsea pisze: 17 cze 2022, 14:57 Mnie to ciekawi jak wygląda sprawa w razie wu, gdy ktoś wykryje ingerencję w systemy bezpieczeństwa, bo takowym jest kamera.
Dokładnie. Konkrety.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Blues Brothers »

Kia Poland - koniec gwarancji , mam to na piśmie.
Jednak po gwarancji wiem gdzie szukać 😁
Na marginesie Kia Poland twierdzi że nie udostępnia oprogramowania do Xceeda
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: lukasmasdes »

Gwarancja to najmniejszy problem w przypadku naruszenia praw pokrewnych lub warunków licencji. Ale zapomniałem gdzie mieszkam, tutaj jeśli nie wykonasz czegoś materialnego to w mniemaniu cebulaczków nie należy się żadne wynagrodzenie. Odpowiem tobie tak: chcesz mieć tę funkcję to za nią zapłać w postaci zakupu odpowiedniej wersji wyposażenia
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Tojaartek »

Jesli twoje auto posiada JBL to odblokowanie rozpoznawania znaków jest legalne wg kia. Masz wystarczający wysoki poziom wyposażenia. Jesli nie, tracisz gwarancje na cały system info-rozrywki. Wiem bo przerobiłem dogłębnie ten temat.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: gisio »

Tojaartek pisze: 19 cze 2022, 13:07 Jesli twoje auto posiada JBL to odblokowanie rozpoznawania znaków jest legalne wg kia.
Zacytuj konkretne źródło w/w informacji pochodzące bezpośrednio od Kia.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Tojaartek
Posty: 124
Rejestracja: 02 lip 2020, 21:29
model samochodu: Ceed lll sw 1,4T 7dct + full
Lokalizacja: Wawa

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Tojaartek »

Nie jesteście pierwsi którzy próbują rozkminić temat. W części ceed jest więcej info. Moje wiedza pochodzi od kolegi z aso kia. Dlatego wiem jak KMP reaguje na takie zmiany. Tez byłem zdziwiony jak usłyszałem o JBL. Ale mi to wytłumaczono. Poziom wyposażenia odgrywa tu ważna role. Jesli kupiłeś bieda wersje to samodzielne odblokowanie różnych exstrasow jest przez kia karane. W tym przypadku dopłacenie za JBL jest ta granicą. Masz JBL nabyłeś prawa do rozpoznawania znaków. Oczywiscie dotyczy to aut z pl. W ogóle to jest trochę dziwne. Ja mam max wyposażenie a znaków nie miałem. Teoretycznie w każdym z rodziny ceed posiadającym kamerę można ta funkcje uruchomić. Ale nie posiadając JBL robisz to już na nielegalu. Kiedyś aso uruchamiało te funkcje na prośbę użytkownika i nie robiło problemów. Ale to się zmieniło po interwencji KMP.I przypominam ze w xceed moze być trochę inaczej. Podrzucam wam tylko trop. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”