Przednia kamera rozpoznawanie znaków

forum użytkowników modelu Kia XCeed
Pepa
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2021, 16:39

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Pepa »

@lukasmasdes A co z zagazowaniem silnika lub gmeraniem przy nim aby zwiększyć moc - to też kryminał? W tej dyskusji trochę się zapędziłeś ... powoływanie się na prawo, kk, kc + cebularze ( to ostatnie to chyba brak kultury?)... ten wątek stracił sens.
dragonn
Posty: 92
Rejestracja: 28 mar 2022, 09:22
model samochodu: XCeed PHEV

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: dragonn »

Ale co ma piernik do wiatraka?
Tak, software rządzi się innymi prawami niż hardware :roll: .
Jeśli kupisz Windows 11 Home i sam sobie go przerobisz jakimś crackami na Windows 11 Pro to niby jest legalne?
Nie, nie jest. Software nie jest twoją własnością, jest licencjonowane w przeciwieństwie do hardware.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Widerski »

Nie mam czasu na pisanie cały czas tego samego. Jeszcze raz każda usługa wykonywana w moim warsztacie jest zgodna z prawem i w pełni licencjonowana przez producenta, Zrozumcie że wszystko co wykonuje jest podyktowane warunkami Kia/hyundai.
@lukasmasdes ja się gwarancji uczepiłem? zarzucono mi to w temacie miedzy innymi ty pisałeś, więc ja tylko odparłem że nie macie racji i podałem podstawę prawną w odróżnieniu od innych bo tu każdy wszystko wie i ma. Wypowiadasz się w ten sposób że administracja forum musiała usuwać posty, Jeżeli kogoś to nie interesuje a wypowiedział się raz to na siłę nie pisze kilkanaście postów w obronie niczego. Dlaczego nie wypowiadasz się o prawie i licencjach w tematach typu:
viewtopic.php?t=8313
viewtopic.php?t=8284
wszystkie licencje mam zawarte w urządzeniu> nie wiesz o czym piszesz i to widać, piszesz że nic nie zrozumiałem, Zrozum na początku siebie a potem dopiero spróbuj osądzać czy inni zrozumieli.
@ Gisio proponuje się z moim stwierdzeniem zgodzić, dlatego że blokada jest na poziomie Kia motor Poland, zresztą sam napisałeś ''niektóre'' jest to czysta prywatna sprawa Aso i jest raczej wyjątkiem, a nie fundamentem tak jak Gds w warunkach Autoryzacji w Aso.
Nie będę już więcej pisał bo napisałem wystarczająco, ktoś zainteresowany to zapraszam do firmy pokaże konkretne dokumenty a nie wypociny z krainy wiecznych łowów bez pokrycia.
ps jak kupię win 10 home i zapłacę za update do pro to jest to legalne? Niestety ja tego za darmo nie robię, jak kogoś nie było stać dać przy zamawianiu ani nadal go nie stać to niech jeżdzi bez.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: lukasmasdes »

Pepa pisze: 23 cze 2022, 19:18 @lukasmasdes A co z zagazowaniem silnika lub gmeraniem przy nim aby zwiększyć moc - to też kryminał? W tej dyskusji trochę się zapędziłeś ... powoływanie się na prawo, kk, kc + cebularze ( to ostatnie to chyba brak kultury?)... ten wątek stracił sens.
Nie pisz już lepiej nic więcej w tym temacie, to nie będziesz się przynajmniej więcej kompromitował. Cebularz to stan umysłu osoby nieprzystosowanej do dzisiejszych realiów, nie szanującej własności intelektualnej innych. Do nikogo personalnie się nie odnosiłem, ale żeby to wiedzieć trzeba umieć czytać ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: gisio »

Widerski pisze: 24 cze 2022, 17:23 @ Gisio proponuje się z moim stwierdzeniem zgodzić, dlatego że blokada jest na poziomie Kia motor Poland, zresztą sam napisałeś ''niektóre'' jest to czysta prywatna sprawa Aso i jest raczej wyjątkiem, a nie fundamentem tak jak Gds w warunkach Autoryzacji w Aso.
Teraz zupełnie mijasz się z prawdą ponieważ to Kia Polska zaproponowała swoim ASO zakup urządzeń obsługujących auta z USA. Ponieważ nie jest to urządzenie i wiążące się z tym koszty aktualizacji wymagane standardami wyposażenia Kia na zakup zdecydowały się tylko nieliczne ASO.

Wiedz, że posiadanie jakiegokolwiek urządzenia diagnostycznego wraz z wszelakimi licencjami nie zwalnia Cię z obowiązku posługiwania się nim w celach do tego przeznaczonych (nie będę ich wymieniał bo powinieneś znać je dokładnie) niemniej wykorzystywanie go do zmiany parametrów konfiguracji aut do nich bez wątpienia nie należy. Nóż kuchenny też ma swoje przeznaczenie a mimo to w nieodpowiedzialnych rękach bywa przedmiotem zbrodni.
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Widerski »

Konkrety ile aso. Co to znaczy zaproponowała? Napisałem prywatna sprawa serwisu. Autoryzacja czego wymaga? jakiego sprzętu? Nie czytasz że na wszystko posiadam licencje i prawo , z czym masz problem, udowodnij mi że źle czy nie adekwatnie konfiguruje sterownik w samochodzie koncernu Kia, za pomocą wyznaczonego przez koncern, sprzętu jak i oprogramowania do wykorzystywania wszystkich powtarzam wszystkich rzeczy udostępnionych przez Kia w danym modelu/roczniku, jakiś monopol się szykuje?
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: lukasmasdes »

Widerski pisze: 24 cze 2022, 17:23 Nie mam czasu na pisanie cały czas tego samego. Jeszcze raz każda usługa wykonywana w moim warsztacie jest zgodna z prawem i w pełni licencjonowana przez producenta, Zrozumcie że wszystko co wykonuje jest podyktowane warunkami Kia/hyundai.
@lukasmasdes ja się gwarancji uczepiłem? zarzucono mi to w temacie miedzy innymi ty pisałeś, więc ja tylko odparłem że nie macie racji i podałem podstawę prawną w odróżnieniu od innych bo tu każdy wszystko wie i ma. Wypowiadasz się w ten sposób że administracja forum musiała usuwać posty, Jeżeli kogoś to nie interesuje a wypowiedział się raz to na siłę nie pisze kilkanaście postów w obronie niczego. Dlaczego nie wypowiadasz się o prawie i licencjach w tematach typu:
viewtopic.php?t=8313
viewtopic.php?t=8284
wszystkie licencje mam zawarte w urządzeniu> nie wiesz o czym piszesz i to widać, piszesz że nic nie zrozumiałem, Zrozum na początku siebie a potem dopiero spróbuj osądzać czy inni zrozumieli.
@ Gisio proponuje się z moim stwierdzeniem zgodzić, dlatego że blokada jest na poziomie Kia motor Poland, zresztą sam napisałeś ''niektóre'' jest to czysta prywatna sprawa Aso i jest raczej wyjątkiem, a nie fundamentem tak jak Gds w warunkach Autoryzacji w Aso.
Nie będę już więcej pisał bo napisałem wystarczająco, ktoś zainteresowany to zapraszam do firmy pokaże konkretne dokumenty a nie wypociny z krainy wiecznych łowów bez pokrycia.
ps jak kupię win 10 home i zapłacę za update do pro to jest to legalne? Niestety ja tego za darmo nie robię, jak kogoś nie było stać dać przy zamawianiu ani nadal go nie stać to niech jeżdzi bez.
Jeśli administracja usuwa twoje posty to powinieneś się nad tym zastanowił, dlaczego tak się dzieje. Myślę, że powinieneś przestać już udawać, że znasz się na prawie autorskim, skoro twierdzisz, że masz licencje na dokonywanie zmian w oprogramowaniu auta, bo to wynika z licencji oprogramowania twojego urządzenia diagnostycznego. To pokazuje, że się na tym w ogóle nie znasz. Takie uprawnienie mogłoby wynikać jedynie z umowy zawartej pomiędzy tobą a KMP. Masz takie umocowanie? Nie sadzą, skoro nawet serwisy autoryzowane tego nie mają. Pisząc swoje „mądrości” ośmieszasz się, a z tą podstawą prawną to się całkowicie kompromitujesz, szczególnie, że udajesz tu jakiegoś fachowca. Oczywiście zabawne jest też to, że prowadzisz jakiś tam warsztat, a wypowiadasz się w kwestiach bardzo skomplikowanych zagadnień prawnych, o których nie masz nawet mglistego pojęcia, nie rozumiesz w ogóle tego co się do ciebie pisze i się jeszcze wymądrzasz. Skoro jesteś mechanikiem to zajmij się naprawianiem, a nie wdawaniem się w dyskusje na tematy o których nic nie wiesz.
Widerski
Posty: 223
Rejestracja: 07 lip 2021, 07:52

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Widerski »

Administracja usuwa twoje posty nie moje. Różnimy się tym że prowadzę firmę kilkanaście lat i to weryfikuje jakość warsztatu a ty piszesz posty i trzeba je kasować nie wstyd ci?. Pisałem że mam licencję i nie łamie prawa. To moje ostatnie zdanie i pisanie z tobą.
Awatar użytkownika
gisio
Posty: 526
Rejestracja: 21 wrz 2018, 18:01
model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: gisio »

Widerski pisze: 24 cze 2022, 19:37 Konkrety ile aso. Co to znaczy zaproponowała? Napisałem prywatna sprawa serwisu. Autoryzacja czego wymaga? jakiego sprzętu? Nie czytasz że na wszystko posiadam licencje i prawo , z czym masz problem, udowodnij mi że źle czy nie adekwatnie konfiguruje sterownik w samochodzie koncernu Kia, za pomocą wyznaczonego przez koncern, sprzętu jak i oprogramowania do wykorzystywania wszystkich powtarzam wszystkich rzeczy udostępnionych przez Kia w danym modelu/roczniku, jakiś monopol się szykuje?
Ile ASO, w jaki sposób zaproponowała, czego wymaga autoryzacja to sprawa raczej Kia Polska i nie mnie to komentować. Osobiście wiem o 4 ASO Kia, które posiadają sprzęt diagnostyczny do obsługi aut z USA.

To, że posiadasz jakąś licencję nie zwalnia Cię z odpowiedzialności za korzystanie z niej w ramach zasad określonych przez licencjodawcę. Poniżej przykład jednego z wielu zapisów do umowy licencyjnej:

Kia shall in no event be liable for any incorrect or improper use or handling by the user of (i) the Kia Global Service Way and/or (ii) the information and/or software offered therein. For the avoidance of doubt and without limiting the generality of the foregoing, Kia shall in no event be liable for any use or handling by the user of the software offered in the Kia Global Service Way that is incompatible with the vehicle’s configuration.

All information and software provided under the license agreement (excluding any third party content and licenses that are provided by a third party, if applicable) is the property of Kia and is protected by copy right, trademark and other Intellectual Property rights.


Tak czy siak życie przyniesie kto ma rację …
Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM
Aviator
Posty: 148
Rejestracja: 20 mar 2022, 20:45

Re: Przednia kamera rozpoznawanie znaków

Post autor: Aviator »

Wasze gadki są już nudne. Gorzej jak na targu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”