Kia Sportage V - hak holowniczy

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
MARCO46
Posty: 284
Rejestracja: 17 cze 2022, 16:15
model samochodu: KIA SPORTAGE V, L, MHEV, 150 KM, 2023, Blue Flame

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: MARCO46 »

Brzydal pisze: 24 cze 2022, 12:17 Dzięki wszystkim za odpowiedź.

MARCO46 ten hak Verticalny za 2210 to jest jakiś taki chowany pod zderzakiem ?
Jak tak to czy wiesz jaki to dokładnie model haka?
na foto jest chowany
nr R2285ADE00 - oryginalny kia

w przypadku firmy BTP kula jest odpinana automatycznie (przepisuję jak mam na kartce) wtedy koszt 2210,31

mogę przesłać Ci na foto tego co dostałem z serwisu - jak chcesz wyślij eskę na nr 605224040
mpaszka
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2022, 08:35
model samochodu: Sportage V

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: mpaszka »

W Łodzi montaż haka automatyczny na kluczyk R2281ADE00 wraz z wiązką 3900zł
Henryk 54
Posty: 101
Rejestracja: 27 cze 2022, 10:08
model samochodu: Sportage 2022 HEV BL 180+HEV

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: Henryk 54 »

Dziwna cena za automat.Oficjalna cena kia 2000 euro a podróbka w necie 5500 bez montowania.
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: Brzydal »

Henryk 54 pisze: 19 lip 2022, 12:08 Dziwna cena za automat.Oficjalna cena kia 2000 euro a podróbka w necie 5500 bez montowania.
Ale to chyba masz na myśli hak który w katalogu jest opisany jako "Wysuwany hak holowniczy" (R2285ADE00) a nie tak jak napisał mpaszka "Hak holowniczy odczepiany automatycznie" (R2281ADE00)
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: nagdob »

wlodio5 pisze: 16 cze 2022, 06:16 Za dwa tygodnie odbieram swojego Sportka. Zamówiłem montaż haka. Taki najlepszy z wypinanych który nie wymaga podcinania zderzaka. Koszt 3000 brutto.
Ten koszt to z montażem? Wypina się do dołu, czy do tyłu?
Możesz wrzucić fotki z tyłu auta?
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: nagdob »

Już zamontowany. Wertykalny, czyli wypinany do dołu, gniazdo chowane do góry. Jest extra.
Załączniki
Hak - widok z tyłu po zdemontowaniu
Hak - widok z tyłu po zdemontowaniu
Hak - widok od spodu po zdemontowaniu
Hak - widok od spodu po zdemontowaniu
Hak - miejsce w bagażniku
Hak - miejsce w bagażniku
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: Brzydal »

Uprzedziłeś mnie :) Też miałem wrzucić fotki. Hak miałem montowany we wtorek. Bardzo ładnie zrobione. Nie było potrzeby podcinania zderzaka.
Chyba ten sam model mamy zamontowany.
To oczko służy do zaczepiania linki-zrywki od hamulca przyczepy.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: nagdob »

Brzydal pisze: 18 sie 2022, 09:30 Uprzedziłeś mnie :) Też miałem wrzucić fotki. Hak miałem montowany we wtorek. Bardzo ładnie zrobione. Nie było potrzeby podcinania zderzaka.
Chyba ten sam model mamy zamontowany.
To oczko służy do zaczepiania linki-zrywki od hamulca przyczepy.
Zderzak, a właściwie nakładka zderzaka od wewnątrz ma takie wypustki co kilka cm. One maja długość na oko 4 cm. Jedna z tych wypustek jest na środku i musiała być po prostu obcięta (zrównany brzeg plastiku), ale w miejscu, gdzie jest część haka do której wsuwa się hak od spodu. Dlatego w ogóle tego nie widać. Co do oczka, to nie można by tej linki zaczepiać o hak? Wkładając ją po prostu na niego?
Apropos uzupełnij profil, bo ma się wrażenie, że jeszcze czekasz na auto. ;)
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
Brzydal
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2022, 10:06
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor USG (Yuka Steel Gray), AE+, HAR, LTH

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: Brzydal »

Profil uzupełniony ;)
Nie wnikałem już dokładnie jak to zrobili ale wygląda to estetycznie.
Co do linki to jak by była zaczepiana o hak to nie zabezpieczy Cię to przez przypadkiem kiedy np. hak by wypadł z zaczepu. Wtedy linka przyczepiona do haka nie zerwała by się a tym samym nie zadziałałby hamulec w przyczepie.

Wiesz może jakie jest dopuszczalne obciążenie tego haka? bo na haku nie jest nic wybite, w broszurce którą dostałem z hakiem też nie ma info.
nagdob
Posty: 1119
Rejestracja: 21 mar 2020, 13:55
model samochodu: Sportage V, 1.6 T-GDI 230 KM 6AT AWD HEV, wersja BL, kolor H8G (Dark Penta Metal), AE+, HAR, LTH, PNS, HAK wertykalny, produkcja lipiec 2022

Re: Kia Sportage V - hak holowniczy

Post autor: nagdob »

Brzydal pisze: 18 sie 2022, 14:42 ....
Wiesz może jakie jest dopuszczalne obciążenie tego haka? bo na haku nie jest nic wybite, w broszurce którą dostałem z hakiem też nie ma info.
Nie wiem. Zapomniałem nawet wziąć instrukcję do haka (o ile była?), bo widziałem w pudełku, że coś tam było, instrukcja montażu chyba. Sam hak wytrzyma dużo, ale samochód ma na pewno jakieś ograniczenie.
Edit:
Z instrukcji wynika, że maksymalny statyczny nacisk na hak to 100 kg. Jest to na stronie 459 (instrukcja w pliku pdf) lub w książce str. 6_____233
Drugie auto: KIA NIRO HEV 2020, full opcja, brązowa skóra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”