Problem z układem MHEV - uszkadzanie wału korbowego

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
monoCeed
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2022, 13:08
model samochodu: Ceed 3 1.6 CRDi MHEV

Re: Problem z układem MHEV - uszkadzanie wału korbowego

Post autor: monoCeed »

cezary pisze: 17 cze 2022, 14:28 Witam użytkowników KIA Sportage i innych modeli. Postanowiłem zarejestrować się na forum ,aby podzielić się opinią o Kia Sportage IV 1.6 CRDI 136 KM i ostrzec o potencjalnej awarii osprzętu silnika 1.6 CRDI. Jestem zdegustowany bublem , który kupiłem. Samochód mając przejechane od października 2021r 8500 km uległ nagle awarii w dniu 5 czerwca 2022r, przy czym nie zapaliła się jakakolwiek kontrolka na komputerze. Usterka zdiagnozowana przez dealera Kia w Koninie to awaria napinacza osprzętu silnika / a może jeszcze coś o czym mnie dokładnie nie poinformowano/. Auto pojechało do dealera na lawecie, termin wykonania naprawy nieustalony, wstępnie mówili ,że część ma być do września 2022r. Kupując nowe auto byłem przekonany ,że przynajmniej na 2 lata będzie spokój z usterkami i naprawami. Jest to ostatni rok produkcji modelu IV i nie wiem jak to możliwe ,że montowana jest w tym modelu tak wadliwa część. Mam podejrzenie ,że to tzw.''chińczyk''. Czyżby KIA nic nie wie o usterkach tej części, a być może o innych które pojawią się w trakcie dalszego użytkowania. Mam obawy ,iż zamontowana nowa część okaże się tak samo wadliwa. Wyjazd poza granice Polski to chyba zbyt duże ryzyko tym samochodem.
Zaznaczam również ,że nie posiadam nadal auta zastępczego z uwagi na naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne modeli Kia i nie wiem kiedy je otrzymam.
Ogólnie rzecz biorąc zawiodłem się na tej marce i jest to ostatni samochód , który kupiłem. Przeciwieństwem jest Honda Civic, którą mam ponad 10 lat i nigdy nic w silniku i osprzęcie się nie zepsuło.
Pozdrawiam wszystkich!
Cezary
@cezary jestem w tej samej sytuacji. Nie mam auta zastępczego, Kia rozkłada ręce, nikt nie potrafi sensownie odpowiedzieć na pytania Może powinna zainteresować się tym tematem jakaś instytucja?
edek997
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2019, 16:02
model samochodu: KIA, niestety

Re: Problem z układem MHEV - uszkadzanie wału korbowego

Post autor: edek997 »

W maju miałem swoje auto we wrocławskim serwisie i doradca klienta mówił, że mają kilka egzemplarzy z 1.6 crdi mhev z tą samą usterką. Podobno wada konstrukcyjna, kia tradycyjnie nic nie robi w tej sprawie...
Pio Maz
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2022, 08:19
model samochodu: Kia Sportage 1,6 MHEV

Re: Problem z układem MHEV - uszkadzanie wału korbowego

Post autor: Pio Maz »

Mam ten sam problem uszkodzony napinacz paska ,auto 6 tys. przebiegu ,jeszcze nie wiadomo co dalej w silniku . Ponoć jest akcja serwisowa ,ale ja nie dostalem żadnego powiadomienia. Czas naprawy nie określony. Brak auta zastępczego.Kia assistance ma to gdzieś. Co robić?
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Problem z układem MHEV - uszkadzanie wału korbowego

Post autor: Marcin_1976 »

Możesz wynająć auto zastępcze, wykazać, że było niezbędne i dochodzić zwrotów kosztów u dealera a w ostateczności przed Sądem.
RalfKrutech
Posty: 1
Rejestracja: 20 wrz 2022, 14:57
model samochodu: KIA Sportage 1.6 CRDI MHEV 7DCT AWD

Re: Problem z układem MHEV - uszkadzanie wału korbowego

Post autor: RalfKrutech »

Mam ten sam problem. Żadnej kontrolki awarii nie było a przy hamowaniu silnikiem zgrzyty spod maski. Od połowy lipca w serwisie i czekają na części!
przemek1234
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2022, 20:42
model samochodu: Sportage IV crdi mhev

Re: Problem z układem MHEV - uszkadzanie wału korbowego

Post autor: przemek1234 »

Mamy ten sam problem auto już 5 miesięcy w naprawie (dobrze ze mamy zastępczy wóz).

Czy może słyszał ktoś cos o jakimś pozwie zbiorowym.
Bo to są jakiej jaja.
Auto użytkowane 3 miesiące (5000km) i stoi w warsztacie od momentu awarii.

Co z gwarancja czas leci. Jak wytłumaczyć potem potencjalnemu kupcowi co się działo.
A może przypadki oddania samochodu????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”