Żarówki H7 LED

forum użytkowników modelu Ceed
tomanek
Posty: 197
Rejestracja: 17 maja 2020, 12:36
model samochodu: Ceed SW 1.4 T-GDI

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: tomanek »

A może tak troche z innej strony. Mam wersje M ze zwyklymi żarówkami H7. Zakładać nic nie legalnego nie zamierzam, ale legalnie porawic widoczność zawsze można. Czy ktoś mógłby polecić jakieś mocniejsze żarówki które sie nie przepalą po miesiącu. Takie które oferuja najlepszy kompromis między trwałością a mocą świecenia.
Fabrycznie Kia chyba montuje żarówki typu konglife, o dluzszej trwałości ale świecące słabiej. Jak mam jeszcze oryginały.
Matiaz
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2022, 00:44
model samochodu: KIA CEED 3 1.4 T-GDI automat

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: Matiaz »

Tak wiemy to nie nowość i pół forum o tym wie. Tu liczy się wygląd, a nie ilość światła.
Porównując:
Osram LEDriving HL H7 Gen2 6000K strumień świetlny 1250lm
Osram NIGHT BREAKER LASER H7 - strumień świetlny 1500lm

Zatem z Leda jest mniej światła, natomiast barwa samego światła ma tu duże znaczenie.
Matiaz
Posty: 14
Rejestracja: 30 lis 2022, 00:44
model samochodu: KIA CEED 3 1.4 T-GDI automat

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: Matiaz »

tomanek pisze: 22 sty 2023, 12:38 A może tak troche z innej strony. Mam wersje M ze zwyklymi żarówkami H7. Zakładać nic nie legalnego nie zamierzam, ale legalnie porawic widoczność zawsze można. Czy ktoś mógłby polecić jakieś mocniejsze żarówki które sie nie przepalą po miesiącu. Takie które oferuja najlepszy kompromis między trwałością a mocą świecenia.
Fabrycznie Kia chyba montuje żarówki typu konglife, o dluzszej trwałości ale świecące słabiej. Jak mam jeszcze oryginały.
Osram H7 Ultra Life 12V 55W PX26d - mają strumień świetlny 1500lm taki sam jak te ultra super laser 2000% brakery po 100zł za komplet ;) a wytrzymują naprawdę długo.
Arris_182
Posty: 10
Rejestracja: 09 mar 2023, 15:06
model samochodu: KIA Ceed 2022

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: Arris_182 »

Posiadam KIA Ceed po liftingu w wersji M z 2022 roku. Nie chcę się rozwodzić nad legalnością montowania ledów, bo generalnie wiadomo że w Polsce przy aktualnym stanie prawnym jest to nielegalne. Dla mnie jednak priorytetem jest moje bezpieczeństwo i widoczność. Od dłuższego czasu poszukiwałem żarówki, która poprawi te 2 aspekty. Testowałem drogie halogeny Osram i Philips, szału nie było a do tego dość szybko się przepalały. Konstrukcja lampy uniemożliwia natomiast zamontowanie ledów z przewodem bez dodawania specjalnych adapterów, bo jak zapewne wiecie gniazdo jest zarazem uchwytem montażowym. Szukałem zatem ledowego odpowiednika 1:1 który będzie montowany jak standardowa żarówka halogenowa. Zakupiłem najpierw Osram LEDriving HL Easy H7/H18, ale niestety jest minimalnie za duża i nie da się jej zapiąć w lampie KIA. Zdecydowałem się więc na zakup LED HEADLIGHT H7 typ i7s CSP 7035 i tutaj dobra wiadomość, bo bez problemu można ją zamontować w lampie. Linia odcięcia jest idealna dzięki soczewce, widoczność o niebo lepsza oraz co ważne brak błędu canbus. Polecam wszystkim, którzy poszukują alternatywy dla halogenów.
jedivader
Posty: 14
Rejestracja: 30 sty 2022, 09:21
model samochodu: KIA Ceed SW 1.5 T-GDI MY2022

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: jedivader »

jakiś link do tych led-ów...
Arris_182
Posty: 10
Rejestracja: 09 mar 2023, 15:06
model samochodu: KIA Ceed 2022

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: Arris_182 »

Wklej pełną nazwę którą podałem w wyszukiwarce. Nie chcę tutaj robić nikomu reklamy, ale ja kupiłem na Allegro. Powinno wyskoczyć na samej górze.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: krgorny »

Ciekawa ta informacja o homologacji w tych Ledach o których piszesz. Pewnie nic to nie da w przypadku kontroli, ale jednak jest to jakieś rozwiązanie. Pewnie nie masz zdjęć przed i po?
Arris_182
Posty: 10
Rejestracja: 09 mar 2023, 15:06
model samochodu: KIA Ceed 2022

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: Arris_182 »

Nie robiłem niestety zdjęć. Ledy Osram które zwracałem, bo nie pasowały do lampy świeciły jeszcze lepiej. Szkoda że nie były to zamienniki 1:1 bo nie do każdego reflektora pasowały, a brakowało dosłownie 2mm żeby zapiąć je w lampie.
saron22
Posty: 619
Rejestracja: 04 paź 2022, 13:34
model samochodu: Proceed GT, Sportage V BL.

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: saron22 »

Arris_182 pisze: 09 mar 2023, 15:21 Posiadam KIA Ceed po liftingu w wersji M z 2022 roku. Nie chcę się rozwodzić nad legalnością montowania ledów, bo generalnie wiadomo że w Polsce przy aktualnym stanie prawnym jest to nielegalne. Dla mnie jednak priorytetem jest moje bezpieczeństwo i widoczność. Od dłuższego czasu poszukiwałem żarówki, która poprawi te 2 aspekty. Testowałem drogie halogeny Osram i Philips, szału nie było a do tego dość szybko się przepalały. Konstrukcja lampy uniemożliwia natomiast zamontowanie ledów z przewodem bez dodawania specjalnych adapterów, bo jak zapewne wiecie gniazdo jest zarazem uchwytem montażowym. Szukałem zatem ledowego odpowiednika 1:1 który będzie montowany jak standardowa żarówka halogenowa. Zakupiłem najpierw Osram LEDriving HL Easy H7/H18, ale niestety jest minimalnie za duża i nie da się jej zapiąć w lampie KIA. Zdecydowałem się więc na zakup LED HEADLIGHT H7 typ i7s CSP 7035 i tutaj dobra wiadomość, bo bez problemu można ją zamontować w lampie. Linia odcięcia jest idealna dzięki soczewce, widoczność o niebo lepsza oraz co ważne brak błędu canbus. Polecam wszystkim, którzy poszukują alternatywy dla halogenów.
Jak ci ciemno albo niedowidzisz to okulisty po okulary a jak nie przejdziesz badań to powinni ci zatrzymać prawo jazdy i przesiadka na komunikację publiczną albo na rower.
Te ledy są nielegalne ponieważ oślepiają jadących z przeciwka, ale ty masz to w dupie bo dla ciebie priorytetem jest TWOJE bezpieczeństwo i widoczność. A nadjeżdżający z przeciwka może się rozwalić na najbliższym drzewie. Brzydzę się takim egoizmem i takimi egoistami.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Żarówki H7 LED

Post autor: krgorny »

saron22 pisze: 10 mar 2023, 01:34
Arris_182 pisze: 09 mar 2023, 15:21 Posiadam KIA Ceed po liftingu w wersji M z 2022 roku. Nie chcę się rozwodzić nad legalnością montowania ledów, bo generalnie wiadomo że w Polsce przy aktualnym stanie prawnym jest to nielegalne. Dla mnie jednak priorytetem jest moje bezpieczeństwo i widoczność. Od dłuższego czasu poszukiwałem żarówki, która poprawi te 2 aspekty. Testowałem drogie halogeny Osram i Philips, szału nie było a do tego dość szybko się przepalały. Konstrukcja lampy uniemożliwia natomiast zamontowanie ledów z przewodem bez dodawania specjalnych adapterów, bo jak zapewne wiecie gniazdo jest zarazem uchwytem montażowym. Szukałem zatem ledowego odpowiednika 1:1 który będzie montowany jak standardowa żarówka halogenowa. Zakupiłem najpierw Osram LEDriving HL Easy H7/H18, ale niestety jest minimalnie za duża i nie da się jej zapiąć w lampie KIA. Zdecydowałem się więc na zakup LED HEADLIGHT H7 typ i7s CSP 7035 i tutaj dobra wiadomość, bo bez problemu można ją zamontować w lampie. Linia odcięcia jest idealna dzięki soczewce, widoczność o niebo lepsza oraz co ważne brak błędu canbus. Polecam wszystkim, którzy poszukują alternatywy dla halogenów.
Jak ci ciemno albo niedowidzisz to okulisty po okulary a jak nie przejdziesz badań to powinni ci zatrzymać prawo jazdy i przesiadka na komunikację publiczną albo na rower.
Te ledy są nielegalne ponieważ oślepiają jadących z przeciwka, ale ty masz to w dupie bo dla ciebie priorytetem jest TWOJE bezpieczeństwo i widoczność. A nadjeżdżający z przeciwka może się rozwalić na najbliższym drzewie. Brzydzę się takim egoizmem i takimi egoistami.
Śmieszne, a te wnioski wyciągnąłeś skąd? Miałeś jakąś grupę testową ludzi, którzy właśnie wkładali retrofity do swoich aut i okazało się, że są one źle wyregulowane i świecą za wysoko lub w ogóle dają nieodpowiednią wiązke światła? Wydaje mi się, że jeszcze w Polsce to bardzo marginalny przypadek. Ja Cie za to "zaskocze", dużo częściej mnie oślepiają ludzie w drogich samochodach z seryjnymi LEDami lub ksenonami. Halogeny zazwyczaj za to świecą tak słabo, że musiałyby być na prawdę rozregulowane tak żeby albo świecić mi na lusterka boczne, albo jadąc z naprzeciwka właśnie główna wiązka światła by musiała być centralnie na twarz. Ja osobiście nie jestem za tym, żeby robić sobie jakieś kobinacje na chińskich LEDach, które jeszcze mogą doprowadzić do przegrzania i zapalenia lub zwarcia instalacji elektrycznej, bo ci producenci mają gdzieś kontrole jakości i testowanie. Nie boje się jednak, że mnie ktoś oślepi z tej grupy ludzi, bo wydaje mi się, że jest to tak marginalny procent samochodów na drogach, że na nic on nie wpływa. Problem polega na tym, że na drogach są różne samochody i nawet te, które cenowo przekraczają parokrotnie nasze Kie zdarzają się oślepiać, więc nie wrzucałbym wszystkich do jednego wora. Niestety dla mnie to tylko pokazuje, że ten rynek jest nieuregulowany, niedopracowany i z grubsza panuje w nim wolna amerykanka, której nawet na przeglądach nie wyłapują.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”