Osłona przedniej kamery

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
Bury
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2022, 11:13
model samochodu: Sorento 2016

Osłona przedniej kamery

Post autor: Bury »

Cześć, jakiś kamień mi walnął w osłonę przedniej kamery i poszła w drobny mak (osłona, bo kamera działa ok tylko obraz z wiadomych przyczyn jest rozmyty).

OOOOczywiście w ASO nie wymieniają samych osłonek - tylko całe kamery - 2400 netto :o

Pytanie1: Czy ten plasticzek jest w ogóle wymienialny? Da się go wykręcić?
Pytanie2: Jeżeli tak, to czy istnieją jakieś zamienniki? Cokolwiek co pozwoliłoby mi to naprawić a nie wydawać 2400 netto? Albo czy ktoś ma może uszkodzoną sztuke z której mógłbym zrobić transplantację?
Załączniki
67498786203__016CCE20-756D-4E93-A366-D25BB65866A8(1).jpg
IMG_0513.jpg
Ostatnio zmieniony 23 maja 2022, 15:04 przez Bury, łącznie zmieniany 2 razy.
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Osłona przedniej kamery

Post autor: Lunar GT »

Taki pech, może naprawa z AC. Wszystko co nie oryginalne będzie rzeźbą lepiej czy gorzej wyglądającą, przychodzi mi do głowy wykorzystać jakieś szkiełko zasłaniające obiektyw aparatu w telefonach, bądź jakiś filtr do wideorejestratorów, no chyba że na alli coś się znajdzie. Te 4 wcięcia bo obwodzie sugerują możliwość odkręcenia, ale czy tylko szkiełka czy kamery to trzeba sprawdzić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”