Stonic 2 generacji- jakiego byście chcieli?

forum użytkowników Kia Stonic
StonicScross
Posty: 709
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:55
model samochodu: Stonic 1.0 120

Stonic 2 generacji- jakiego byście chcieli?

Post autor: StonicScross »

Tak sobie myślę jaki Stonic by był fajny. Bo chyba tak w 2023-24 cos wprowadza.
Obecny to wg mnie "trojaczek" w gronie z Tcrossem i Arona.
Ma to swoje plusy ale wolałbym teraz coś bardziej przebojowego.
Cos a la Opel Mokka czy Pug 2008.
Biorąc pod uwagę realia, Kia nie wymyśli raczej czegoś zupełnie z innej planety, ale może upodobni do czegos co jest.
Tak sobie pomyślałem- mnie by pasila jakby mniejsza Xceed.
Xceed ma 4,40 długości i 1,50 wysokości.
Ja tu widzę inne rozwiązanie dla Stonica 2 - 4,20/1,55 i wygląd podobny do Xceeda. Tez by mogło być ciekawie.
Tak jak kiedyś bywały prototypy Corsy w stylu mniejszej Astry czy Punto w stylu mniejszego Bravo i wychodzilo fajnie.
Polo jako mniejszy golf tez zawsze prezentował się dobrze.
Silnik - a gdyby qrde cos podobnego jak w Suzuki, tj. 1,4 129 mhev, 4 cylindry...
Kolory - tez wykorzystać to co jest, np. Blue Flame, ten taki ciemnożółty z Xceeda, może coś nowszego niz Infra Red czy Signal Red.
Jakiś turkus fajny.
johny
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2022, 19:24

Re: Stonic 2 generacji- jakiego byście chcieli?

Post autor: johny »

O gustach się nie dyskutuje.
Kia Stonic :
- sprawdzona od wielu lat tradycyjna konstrukcja ogolna auta na bazie Rio,
- jeden z bardzo nielicznych i wymierających modeli tradycyjnego 4 garowego silnika wolnossącego1,2 > tez sprawdzonego (na pewno zaraz odezwą się głosy że slaby silnik ale olej te opinie),
- długowieczna konstrukcja wzgledem powyższychbpkt,
- tanie części i duży wybór,
- modna sylwetka miejskiego SUVa,
- lekkie auto,
- mało pali,
- dla gazowników (ja nie libie) ale też podejdzie,
- wycena/utrata wartosci dobry poziom (niestracisz jako niska liga),
- napakowane elektronikom za mniejsze pieniadze niz konkurencja,
- od lipca wchodzą nowe przepisy dod. wyposażenia typu sledzenie auta/kierowcy 'limiter predkosci" czy cos takiego = argument dla sprzedawców aby znów dzwignac ceny,
- z kazdym rokiem bedzie gorzej kupic takie lekkie, modne z tradycyjną konstrukcja auto bo beda w UE cisnac na elektryki, eco i inne badziewia, i beda drozec,
- itd.
Teraz oddaje głos oczywiscie prześmiewcom i krytykantom lub innym meeytorycznie wypowiadającym się ;-)
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Stonic 2 generacji- jakiego byście chcieli?

Post autor: Kwant »

Temat jest jałowy i infantylny ale skoro już tak koniecznie chcesz wiedzieć to Stonic byłby fajny jak by miał motor 4 cylindry ze 150 a najlepiej z 200KM, wykończenie z nie z tak tandetnych plastików w środku jak obecnie, trochę większy bagażnik, bardziej komfortowe zawieszenie, kokpit a la VW Polo VI generacji najchętniej z ładnie wkomponowanym wyświetlaczem full HD radia z odblokowaną możliwością oglądania YT, napęd 4x4 jak w Audi, ze stylizacją trochę zaczerpniętą z samochodów rajdowych, symetryczne światła wsteczne w lampach tylnych full led, tylna kamera z lepszym obrazem w nocy przy wstecznym, przednie lampy matrycowe oczywiście, blachy z nierdzewki jak w DeLorean'ie DMC-12, w środku alcantara i wyłączone Start Stop i Asystent pasa.... a i Audio mogło być lepsze ... no to chyba tyle... a i kolorów mogło by być więcej szczególnie podobają mi się grafitowe lub jakieś takie tytanowe... Ciekawe czy w Kia wezmą to pod uwagę? ... byłbym zapomniał o wyciszeniu wnętrza no i przełożenie 6 tki mogło by wyglądać tak żeby przy 150-160 było dopiero te 3000 obrotów
gik
Posty: 114
Rejestracja: 02 mar 2020, 13:04
model samochodu: Stonic 1.0 120 km

Re: Stonic 2 generacji- jakiego byście chcieli?

Post autor: gik »

Ja bym chciał, aby zapalały się światła mijania w trybie automat, jak zaczyna padać deszcz, bo to wstyd, że w deszczu tylko kia i dacie jadą na dziennych.
Do tego wystarczy krótka linijka kodu w oprogramowaniu, ale nawet to kia ma w zadzie, a Wy byście cuda chcieli 🤣
Kwant
Posty: 40
Rejestracja: 06 gru 2020, 14:25
model samochodu: Stonic 1.0 T-GDI 100KM L+BL
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Stonic 2 generacji- jakiego byście chcieli?

Post autor: Kwant »

Mi się ostatnio włączyły same w silnym deszczu ale pewnie przez to że zrobiła się w dzień szarówa w tej ulewie. Ale fakt ze mogli by to ogarnąć i wziąć info z wycieraczek do automatu świateł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”