Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
prawie_wlasicielka
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2022, 12:52

Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: prawie_wlasicielka »

Cześć. Jestem nowa na forum, właśnie się dowiedziałam, że dealer Kia anuluje nasze zamówienie na Kia Ceed Combi w automacie z powodu braku części do automatycznych skrzyń. W zamian oferuje nam tę samą konfiguracje w manualu po obecnej (!) cenie z katalogu. Czy macie też taką sytuacje? Co zrobić? Nie chcę płacić 10 koła więcej tylko za to że oni nie dotrzymują warunków umowy... :(
Hookie
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2022, 10:43
model samochodu: Alfa Romeo Giulia Veloce

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: Hookie »

Zabierać zaliczkę i uciekać gdzie indziej, targować się z dealerem o rabat albo przystać na jego ofertę. ;)
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: Pazdzioch »

Ja bym tak jak wspomniał poprzednik , potargować sie. Jeżeli nie ulegnie , chyba forda bym oblukal kombi
Semtex
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwie 2022, 21:29
model samochodu: CEED GT MY22
Lokalizacja: Poznań

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: Semtex »

Nie ma żadnych Fordów. Tam to już jest w ogóle kaplica.
Zamówiłem w grudniu Focusa ST-LINE. Do dzisiaj nie ma nawet numeru VIN.
Odpuśćcie sobie totalnie tę markę. Focus na pewno będzie dobrym wyborem, ale tego samochodu po prostu prawie nie produkują. Przynajmniej do Polski to nie trafia.
Pazdzioch
Posty: 334
Rejestracja: 17 lip 2019, 20:54
model samochodu: Kia ceed kombi 1,6 benzyna 2012/13

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: Pazdzioch »

No to kij wie co sprawdzać , inne marki jakoś nie przemawiają za mną . Kia pierwsza ford w razie W inne raczej nie przemawiają
RobekK4
Posty: 43
Rejestracja: 18 kwie 2022, 12:01
model samochodu: KIA Proceed GT

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: RobekK4 »

Witam Wszystkich,
Od kilku dni krąży informacja o zniszczeniu (być może tylko częściowym) jakiejś ukraińskiej fabryki automatycznych skrzyń biegów, stąd anulowanie zamówień na pojazdy z taką właśnie przekładnią.
dario37
Posty: 335
Rejestracja: 10 mar 2022, 22:12
model samochodu: Kia Sportage mHEV 180 KM BL FWD,7 DCT,EXG,AEB.AE +
Lokalizacja: Ohlau

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: dario37 »

RobekK4 pisze: 20 maja 2022, 19:31 Witam Wszystkich,
Od kilku dni krąży informacja o zniszczeniu (być może tylko częściowym) jakiejś ukraińskiej fabryki automatycznych skrzyń biegów, stąd anulowanie zamówień na pojazdy z taką właśnie przekładnią.
W życiu bym nie pomyslał,że skrzynie DCT produkowane są w Ukrainie.....Raczej w CHRL lub Korei.... :?
SebaRJ
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2022, 00:01
model samochodu: ProCeed GT

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: SebaRJ »

W Ukrainie nie produkują żadnych skrzyń dla KIA.
Też mi anulowali zamówienia z listopada 2021 na Proceed'a. Dealer w piśmie twierdzi ze producent nie będzie już produkować tego modelu z tym silnikiem. Zamierzam iść z dealerem i Kia do sądu. W listopadzie zamówilem ProCeeda GT 1.6 T-GDI 204 KM 7DCT opcja full bez panoramy za 139600 PLN . Dzisiaj twierdzą że nie będą go już produkować. W Niemczech w dalszym ciągu mozna go jednak zamawiać i po ok 4 mc odebrać ale już za 38900 EUR = ok 170000 PLN przy dzisiejszym kursie. Zmowa dealerów i importera ktorzy uznali że trzeba więcej zarobić. Anulują zamówienia bez kosztów po swojej stronie. Za parę chwil jak pozbędą się wszystkich klientów którzy zamówili po starych cennikach, oferta na Ceed'y GT z 1.6 T-GDI 204 KM i wszystkie inne modele z 7DCT znów się pojawi w ofercie. Oczywiście już za inne pieniądze. Zwykłe zlodziejstwo i cwaniactwo. UOKIK znowu będzie miał co robić.
scania1980
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2022, 15:28
model samochodu: EV6 GT-line
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: scania1980 »

Potwierdzam i zgadzam się z Przedmówcą. Moje zamówienie ze stycznia 2022 na Proceed GT full bez panoramy też anulowano. Pytałem w salonie w Hamburgu i nawet dostałem na email ofertę na dokładnie takie auto. Różni się tym, że ma grzaną tylną kanapę, ale brak grzania przedniej szyby. Cena 37800 euro (u nas miałem 137500 zł). Czas oczekiwania max 8 miesięcy (realnie 5), dodatkowa informacja, że samochody z DCT są u nich na bieżąco zamawiane i na bieżąco zjeżdżają, praktycznie brak opóźnień. No i zdziwienie sprzedawcy gdy zapytałem o fabrykę na Ukrainie ..... nic nigdy nie słyszał o żadnej fabryce, czy nawet dostawcy dla KIA z tego kraju.
Poza różnicą w cenie, nawet gdyby ktoś zdecydował się za zamówienie tam auta to jest jeszcze jeden problem...pierwsza rejestracja tego samochodu musi być w Niemczech.

Reasumując - cała ta sprawa z anulowaniem zamówień to wielka mistyfikacja i oszustwo. Nie mówiąc już o poszanowaniu klienta. Na pewno tak tej sprawy nie zostawię. Nie wycofuję nawet kaucji zapłaconej przy zamówieniu żeby nie było że sam zrezygnowałem. (porada prawnika).
dawidl
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2022, 11:27
model samochodu: Anulowany Proceed GT :)

Re: Odstąpienie od umowy kupna samochodu przez dealera

Post autor: dawidl »

Już pisałem w innym temacie. U mnie to samo. Anulowanie zamówienia na Proceed GT w full opcji. Nie chcę sprawy tak zostawić, bo sposób rozwiązania sprawy to jawna kpina i naplucie w twarz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”