Aktualizacja NAVI XCEED

forum użytkowników modelu Kia XCeed
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: amilmar »

To ja może się wypowiem choć kompletnie się na tym nie znam i prawdopodobnie straszne głupoty gadam, ale…

W kia xceed jak wszedł na rynek na początku w 2019 roku to miał zupełnie inny soft niż to co mamy obecnie.
Czytałem ze nie było w nim w ogóle połączenia z internetem i trzeba było sobie hotspot z telefonu robić by działała tam pogoda albo wbudowane mapy mogły pokazywać info o ruchu drogowym. Jego oprawa graficzna wyglada bardzo podobnie do tego co widać na twoim zdjęciu, choć chyba kolory jakieś inne były.
Czytałem tez ze kia nie wypuszczała publicznie zupełnie żadnych aktualizacji do tych systemów i jeśli coś było to robiło to ASO.
Jednocześnie kia zapowiadała ze w kolejnym roku będzie już łączność z uvo ale nie będzie możliwości zrobić upgrade dla aut z 2019.

Potem w kolejnym roczniku 2020 wszedł kolejny soft, z oprawa graficzna już praktycznie taka jak jest w obecnych modelach. Te radia miały już wbudowana kartę sim i działało uvo. Aktualizacje robiło ASO.

Potem kia zapowiedziala kia Connect i tylko te nowsze systemy z obsługa kia Connect doczekały się tych publicznie dostępnych aktualizacji.

Jeszcze raz podkreślę - możliwe ze gadam jak potłuczony z czapy bo dosłownie zero researchu w to włożyłem, ale naoglądałem i naczytałem sie recenzji i jako informatyk takie wtrącenia od recenzentów po prostu przykuwają moja uwagę i zapadają mi w pamięć. Rozważałem zakup używanego xceed i wiedziałem żeby szukać co najmniej MY22 chcąc mieć kia Connect i OTA.

Do rzeczy - czy nie jest tak, patrząc na twoje zdjęcia twojego systemu, ze masz w prawdzie 10 cali ekran ale z tego pierwszego rocznika 2019 gdzie kia nie publikowała aktualizacji?
A i to ze auto jest z 2019 a wersja ma w nazwie „2020”, czy tam „20”, nic nie znaczy bo wersja jest oznaczana po MY (model year) a MY przeskakuje jakoś w połowie roku. Ja mam auto wyprodukowane i kupione w 2021 ale jest MY22

Taka myśl tylko, trop podrzucam.
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: shider »

amilmar pisze: 25 lut 2023, 22:39 Do rzeczy - czy nie jest tak, patrząc na twoje zdjęcia twojego systemu, ze masz w prawdzie 10 cali ekran ale z tego pierwszego rocznika 2019 gdzie kia nie publikowała aktualizacji?
Do wszystkich świeżych wersji systemu z navi Kia udostepnia aktualizacje przez update.kia.com . Skąd to wiem? Bo w 2021 instalowałem sobie już samodzielnie oficjalnym narzędziem oprogramowanie w Ceed MY2017 ;) Nie na tu znaczenia czy jest karta sim czy nie.
krgorny
Posty: 154
Rejestracja: 24 sie 2021, 19:34
model samochodu: Kia Ceed

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: krgorny »

Horpen pisze: 25 lut 2023, 20:00 Sam robiłem
Tak musi być wzmacniacz i wiązka - nie jest to plug and play
Znam te tabele - nic tam nie ma na temat tej wersji jaką mam - w googlach również pomocy nie ma, nie widzi tego nr. W najgorszym przypadku będą miał tą wersję co mam. Chyba do KIA Polska w końcu napiszę.
WhatsApp Image 2023-02-25 at 20.06.34.jpeg
Ja Ci jeszcze proponuję napisać na wspacie ze strony: https://update.kia.com/EU/PL/csCenter

Niestety ludzie tam trochę mijają się w zeznaniach między sobą, bo ja pisałem odnośnie swojego radia 8" i dwa razy pisząc uzyskiwałem dwie inne odpowiedzi, ale może Tobie pomogą. Największą ich zaletą jest to, że są "dostępni" i od od razu masz odpowiedź. Myśle, że ludzie z Kia Polska przekierują Cię od razu do ASO.
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Asti »

A w moim aucie niestety do tej pory przycisk do aktualizacji nawigacji nie podświetla się...więc nie reaguje, nawet pp włożeniu pendriva;-(
Czy ktoś może miał podobną sytuację?
amilmar
Posty: 81
Rejestracja: 12 gru 2022, 10:01
model samochodu: Kia Xceed 1.6 T-GDI 7DCT Prestige Line MY22

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: amilmar »

Coś źle robisz bo wystarczy włożyć pendrive z wgranym softem. Samo się zgłasza i proponuje update. Albo pendrive masz nie teges, albo do nie tego portu albo oprogramowanie źle wgrywasz. Obczaj stronę kia update dokładnie. https://update.kia.com/EU/PL/navigationUpdate
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Asti »

Port właściwy. Plik pobrany za strony i nic, następnie plik z linku , który przesłał mi pracownik kia, pendrive nowy w tym celu Zakupiony. I nadal nic. W serwisie jak byłam na przeglądzie niestety nie było osoby, która mogłaby mi zaktualizować...
Czy na pena zgrywamy cały plik czy hak ktoś pisał wcześniej- jego zawartość?
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: shider »

Na pendrive nie kopiujesz pliku pobranego z linku. Aby przygotować pendrive musisz dysponować komputerem z Windowsem lub MacOS, szybkim łączem internetowym i ok 50 GB wolnego miejsca na dysku. Na tym komputerze instalujesz oprogramowanie ze strony https://update.kia.com/EU/PL/navigationUpdate . Po uruchomieniu wybierasz lub wyszukujesz swoją wersję samochodu (najlepiej po aktualnie posiadanej wersji oprogramowania) i narzędzie przygotowuje Ci pendrive. Tu jest pięknie pokazane co robić tym narzędziem https://update.kia.com/EU/PL/updateGuide/03
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Asti »

Bardzo dziękuję za pomoc spróbuję raz jeszcze. Wcześniej był problem z pendrive, jak się okazało bo miał ochronę przed zapisem Nawet format nie chciał się zrobić. Ale udało się wczoraj odblokować. Do tej pory miałam przerzucone te pliki z dysku twardego, które się pobrały ze wskazanej strony ale przerzucałam sama na pena. I z nich właśnie nie było odczytu przez auto.
Żeby program sam automatycznie przekopiował muszę zapewne raz jeszcze pobrać na twardy, a to trwa 2h🤦‍♀️ no nic, będę walczyć..
Załączniki
20230310_183228.jpg
Asti
Posty: 37
Rejestracja: 05 maja 2022, 21:35
model samochodu: Xceed

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: Asti »

Proszę jeszcze o info, kogoś kto ma xceed które pliki powinny znaleźć się na pendrive? Te jak na foto powyżej czy tylko ten który dodam tu?
Załączniki
Screenshot_20230311_112459_Gallery.jpg
Awatar użytkownika
shider
Posty: 524
Rejestracja: 24 lis 2021, 07:55
model samochodu: CEED GT-Line MY22 1.5 T-GDI 7DCT AEB

Re: Aktualizacja NAVI XCEED

Post autor: shider »

Oto cała procedura aktualizacji z użyciem oprogramowania Navigation Updater

Program pobieramy ze strony https://update.kia.com/EU/PL/navigationUpdate i instalujemy.
Nie trzeba nic samemu kopiować - program przygotowuje wszystko za nas.

W moim przypadku procedura jest dla CEED MY22, ale dla Xceed jest taka sama - jedynie wersja oprogramowania będzie inna.

0) Potrzebujemy komputera z Windowsem lub MacOS z wolnym miejscu na dysku (ok 50 GB) oraz pendrive 64GB lub wiekszy.
1) Sprawdzamy jaką wersję oprogramowania posiadamy w samochodzie.
0_.jpg

2) Upewniamy się, że mamy odpowiednią ilość miejsca na dysku i podłączamy pendrive
3) Uruchamiany pobrany wcześniej Navigation updater i wpisujemy tam pierwszą część (bez daty) wersji oprogramowania. Jeśli to Xceed po lifcie to wybieramy wersję z CUV na końcu.
1_.png
1_.png (53.41 KiB) Przejrzano 1546 razy

4) Wybieramy uważnie pendrive i potwierdzamy formatowanie.
2_.png
2_.png (71.36 KiB) Przejrzano 1546 razy
3_.png
3_.png (43.55 KiB) Przejrzano 1546 razy
4_.png
4_.png (19.07 KiB) Przejrzano 1546 razy

5) Czekamy na pobranie i automatyczne skopiowanie danych na pendrive. Nie musimy nic kopiować samodzielnie.
5_.png
5_.png (49.01 KiB) Przejrzano 1546 razy

6) Po zakończeniu możemy zdecydować czy po prostu zamykamy aplikację czy kasujemy również dane tymczasowe.
7) Pendrive powinien wyglądać tak:
8.png
8.png (31.74 KiB) Przejrzano 1546 razy

8) Idziemy do auta, podłączamy pendrive, odczekujemy kilka/kilkadziesiąt sekund (zależy od pendrive) i postępujemy według wskazówek. W nowszych autach aktualizacji można dokonać na wyłączonym silniku. Aplikacja Kia Connect powiadomi nas o zakończeniu lub niepowodzeniu aktualizacji.

Ważne! Pendrive wyciagamy dopiero po uruchomueniu silnika gdy pojawi sie komunikat o tym, że nowa wersja została zainstalowana. Gdy zrobimy to za szybko możemy skończyć z komunikatem o błędzie aktualizacji po każdym odpaleniu auta.

Prościej opisać nie umiem ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia XCeed”