Nagrzewanie sie tunelu srodkowego

forum użytkowników Kia Stinger
Hubix
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2022, 02:38
model samochodu: Kia stinger 2.0 2018 gt line

Nagrzewanie sie tunelu srodkowego

Post autor: Hubix »

Witam, posiadam stingera 2.0 z 2018 roku w wersji gt-line. Chcial bym poruszyc temat bicia ciepla z srodkowego tunelu( wydaje mi sie ze to skrzynia emituje cieplo)
Jestem uzytkownikem od dwoch lat i nie jestem zwolennikiem klimatyzacji co w okresie letnim az bije goraco ze srodka samochodu. Dodam jeszcze ze moj stingerek jest caly wyciszony przez profesionalna firme. Smialo moge polecic taki zabieg gdyz jest to super sprawa. Auto jest bardzo cichutke w srodku i przy predkosciach powyzej 140km jest tak przyjnie i cichutko jak by sie jechalo co najlniej jak mercedes klasy S, co chodzi o halas. Natomiast wydaje mi sie ze cale cieplo idzie od skrzyni. Koledzy pisali o grzaniu sie ladowarki indukcyjnej ale to nie to. Normalnie czuc cieplo na wykladzinie tunelu z obu stron, dodam ze nie pomaga zadne ustawienia nawiemu na tyl czu zimno, poprostu od skrzyni jest goraco w aucie. Czy zauwazyl ktos podobny problem? Moze ktos obklejal tunel od spodu jakas folia odbijajaca cieplo??? Tak to auto super.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Nagrzewanie sie tunelu srodkowego

Post autor: lukasmasdes »

Nie zauważyłem, aby tunel środkowy nagrzewał się samoczynnie. U mnie ta przypadłość występuje tylko w przypadku skierowania ciepłego powietrza na tył. Nie dotyczy to jednak całego tunelu, a jedynie dna schowka pod podłokietnikiem oraz dna uchwytu na kubki.
gab305
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2021, 09:54
model samochodu: Stinger 2.0

Re: Nagrzewanie sie tunelu srodkowego

Post autor: gab305 »

U mnie grzeje się tylko podczas ładowania indukcyjnego, wystarczy puścić klimatyzacje na tył i wtedy temperatura jest Ok
windhunter
Posty: 8
Rejestracja: 04 lut 2019, 20:40
model samochodu: Stinger GTline

Re: Nagrzewanie sie tunelu srodkowego

Post autor: windhunter »

Miałem identyczną sytuację - tunel gorący jak piekło! Grzał się raz mocniej, raz trochę słabiej. Zgłosiłem problem do serwisu - dwie godziny i oddali auto twierdząc, że nic takiego nie występuje i wszystko jest ok. Nie wiem co zrobili, ale faktycznie problem zniknął. :) I jest spokój już ponad dwa lata.
drkalbar
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:48
model samochodu: Kia Stinger 2.0 T-GDI GT Line MY2019

Re: Nagrzewanie sie tunelu srodkowego

Post autor: drkalbar »

Mam podobne obserwację, ale żebym dobrze zrozumiał - chodzi o bok tunelu przy skrzyni od strony kierowcy ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”