Kia Ceed 1.6 CRDi - klekotanie przy przyspieszaniu

forum użytkowników modelu Ceed
Macieq90
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2022, 22:22
model samochodu: Kia Pro cee'd 1.6 CRDi 2014

Kia Ceed 1.6 CRDi - klekotanie przy przyspieszaniu

Post autor: Macieq90 »

Witam serdecznie,

co prawda temat klekotania/stukania już się przewijał na różnych forach, ale nie znalazłem żadnego nagrania z problemem, stąd zrobiłem nagranie jak problem wygląda u mnie - być może ktoś rozpozna co to może być za problem, lub sam miał coś podobnego?

Trochę faktów - mój pojazd to Kia (pro) Ceed 1.6 CRDi z 2014 roku, wersja 110 KM, obecny przebieg to 105.000 km, olej wymieniany na Shell Helix Ultra 5000 km temu, ostatnimi czasy tankowane paliwo to Verva Diesel (zalałem Vervę, bo niewiele cenowo różniła się od standardowego diesla).

Samochód po przejechaniu 2-3 kilometrów zaczyna równomiernie klekotać podczas przyspieszania w przedziale 1600-2000 obrotów i tylko na niższych biegach - 2,3. Na wyższych biegach czy przy 2100, 2200 itd. obrotów klekotania nie ma. Dźwięk występuje wyłącznie podczas przyspieszania. Nigdy wcześniej nie miałem kompletnie żadnych problemów z autem. Sprzęgło wymieniłem na nowe marki Sachs 20.000 km temu.
Innych objawów poza tym klekotaniem nie ma.

Prosiłbym o odtworzenie filmiku i odsłuchanie tego stukania - zalecam zwiększyć głośność, gdyż nie jest to jakiś mega donośny dźwięk. Dodam, że wcześniej takiego stukania nie było. Diesel oczywiście ma taki swój charakterystyczny dźwięk, ale to jest zupełnie coś innego.

Nagranie: https://youtu.be/P6JBIU7wRtY

Dzięki z góry za porady i pozdrawiam
splasz@poczta.fm
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2022, 14:57
model samochodu: SPORTAGE

Re: Kia Ceed 1.6 CRDi - klekotanie przy przyspieszaniu

Post autor: splasz@poczta.fm »

Witam , Problem rozwiązany? Mam podobną przypadłość w 1,6 crdi
Ja obstawiam wtrysk, w przyszłym tygodniu wizyta u doktora mam nadzieje że ogarnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”