Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

forum użytkowników Kia Stinger
Adam_marki
Posty: 40
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:07
model samochodu: Stinger 2022 3.3 GT
Sorento 2018 2.0 L-line

Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: Adam_marki »

Hej, przede mną dotarcie hamulców- dostałem jakiś świstek papieru od dealera I generalnie w pompie- "zrob to sam a jak Ci się nie uda - trudno, masz pecha ale nie przychodz z reklamacja bo to Ty dałeś ciala"
No i teraz tak- 100 km juz pyklo szybciutko a ja się nawet za to nie zabralaem
Czy ktoś koleżanek i kolegów mógłby podpowiedzieć jak się za to zabrać, na co zwrócić uwagę itd?
Biorąc pod uwaga wysyp nowych stingerow problem nie się tylko mnie.
Serdeczne dzięki
Niko123
Posty: 498
Rejestracja: 07 sty 2021, 21:27

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: Niko123 »

Ja nie robiłem tej procedury, piersze km tylko delikatne hamowanie i wszystko super z hamulcami bez tej procedury.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: Blues Brothers »

Jeżeli jest wstępne, to po nim powinno być zasadnicze, a na koniec ostateczne ;)
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: lukasmasdes »

Żeby prawidłowo wykonać tę procedurę, to trzeba by jechać na jakiś tor. Nie wyobrażam sobie wykonania tego na drogach publicznych.
Ziółas
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2021, 14:13
model samochodu: Zaraz Stinger MY 2022

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: Ziółas »

Udało mi się przez to przejść dwa dni temu... W sumie nic strasznego, zajmuje tak na spokojnie nie całą godzinkę, ale robiliśmy wszystko koło północy (wtedy nie ma w mojej okolicy prawie ruchu drogowego...). Dobrze jest mieć kogoś obok, nawet po to, żeby liczył te kolejne hamowania. Nie trzeba do tych zaleconych prędkości jakoś gwałtownie przyspieszać, ważniejsze jest, żeby akurat nikt za tobą nie jechał w momencie hamowania (zwłaszcza te ostatnie 10 razy). Ostatnie hamowania prawie na maksa - u mnie pod koniec hamowania włączały się światła awaryjne.
Tak czy inaczej uważam, że cały ten pomysł jest jakby trochę z dupy. Kia (skoro niemal nakazuje przeprowadzenie takiego docierania) powinna udostępniać jakiś tor, albo lotnisko, żeby robić to bezpiecznie, bez narażenia siebie i innych na przykre konsekwencje (mandat, wjechanie w bagażnik, itp.).
Ja co prawda procedurę przeprowadziłem, ale zastanawiam się teraz, jak oni są w stanie sprawdzić czy faktycznie się odbyła, albo jak ja mam udowodnić, że ją wykonałem (nie nagrywałem żadnego filmiku).
codeer
Posty: 30
Rejestracja: 12 mar 2022, 14:23

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: codeer »

A poza docieraniem hamulców, przy odbieraniu auta mówili coś o ogólnym docieraniu auta/silnika przez ileś kilometrow?
Genocider
Posty: 117
Rejestracja: 15 cze 2021, 12:20
model samochodu: Stinger MY22

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: Genocider »

Chyba najlepiej przez 1000 km nie przekraczać 3 tys obrotów


Co do procedury - to ja zamierzam zrobić to ok 2-3 w nocy na trasie szybkiego ruchu ;/
XaAaR
Posty: 27
Rejestracja: 08 lut 2019, 18:12
model samochodu: Kia Stinger GT MY2019

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: XaAaR »

Tak jak koledzy wczesniej - wyjechalem na fragment obwodnicy Krakowa ok 2 w nocy i przez 40 min jezdzilem między 2 wezlami wykonujac hamowania. Jedyny sposob na to, zeby było bezpiecznie i właśnie uniknąć jakiegokolwiek ruchu podczas hamowań.
Stinger GT 3.3 V6 2019
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: lukasmasdes »

Sprzedawca powiedział, że nie są w stanie sprawdzić, czy ktoś przeprowadził tę procedurę. Zalecał spokojnie jeździć przez 1000 km, a po tym wymienić olej. Zresztą dostałem od nich kupon na ta pierwszą wymianę po 1000 km za darmo. Ja jakoś specjalnie nie mam zamiaru napinać się z tym docieraniem hamulców, szczególnie, że nie da się tego zrobić bezpiecznie i zgodnie z prawem na drogach publicznych, a nie uśmiecha mi się dostać kilka tysięcy kary za taka jazdę
Adam_marki
Posty: 40
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:07
model samochodu: Stinger 2022 3.3 GT
Sorento 2018 2.0 L-line

Re: Procedura wstępnego docierania hamulcow brembo

Post autor: Adam_marki »

codeer pisze: 12 maja 2022, 08:49 A poza docieraniem hamulców, przy odbieraniu auta mówili coś o ogólnym docieraniu auta/silnika przez ileś kilometrow?
Tak - tylko tyle żeby nie jeździć przez pierwsze 200 km jednostajnym tempem 130-140 tylko poddać go delikatnym zmianom prędkości.
Nie tłumaczył czemu - na mój rozum to właśnie powinno byc odwrotnie żeby ten start był stabilny no ale.

Co do hamulców to też właściwie zapomniał p tym, już jak wyjeżdżałem z salonu to wcisnął mi kartkę z procedura
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”