Rozrusznik odmówił posłuszeństwa

forum użytkowników modelu Ceed
aso1900
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2022, 13:01
model samochodu: KIA Ceed 2007 Benzyna

Rozrusznik odmówił posłuszeństwa

Post autor: aso1900 »

Dzień dobry,
na wstępie napiszę, że sam wiele tematów ogarniam, jeśli chodzi o mechanikę samochodową- tych podstawowych oczywiście. Uczyłem się na F125 p :)
jednak problemu, który pojawił się w mojej Kia Ceed 2007 nie do końca jestem w stanie zdiagnozować. Chciałbym udać się z usterką do serwisu lecz nie mogę uruchomić samochodu. Akumulator jest sprawny a po przekręceniu zapłonu słychać pusty dźwięk. Nie ma typowego "szarpnięcia" rozrusznika. Załączam linka do krótkiego filmu z prośbą o pomoc w diagnozie- czy w dobrą stronę idę, że to padł rozrusznik? Młotek i stukanie na pomaga .

https://megawrzuta.pl/download/23e4f12b ... 17d4c.html


Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Rozrusznik odmówił posłuszeństwa

Post autor: Blues Brothers »

Ale "na pych" dasz radę odpalić.
aso1900
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2022, 13:01
model samochodu: KIA Ceed 2007 Benzyna

Re: Rozrusznik odmówił posłuszeństwa

Post autor: aso1900 »

Nie próbowałem, chociaż też o tym myślałem. Jednak obawiam się, że jak to inna usterka i nie ruszy, to zostanie mi tylko laweta do serwisu. Chyb nic innego mi nie zostanie.
aso1900
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2022, 13:01
model samochodu: KIA Ceed 2007 Benzyna

Re: Rozrusznik odmówił posłuszeństwa

Post autor: aso1900 »

aso1900 pisze: 10 maja 2022, 13:53 Nie próbowałem, chociaż też o tym myślałem. Jednak obawiam się, że jak to inna usterka i nie ruszy, to zostanie mi tylko laweta do serwisu. Chyb nic innego mi nie zostanie.
Spróbowałem.......i wyszło, że usterka jest też na literę "R" ale nie rozrusznik lecz rozrząd.
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: Rozrusznik odmówił posłuszeństwa

Post autor: Blues Brothers »

Rozrząd padł na postoju :shock: zresztą w takim razie rozrusznik powinien kręcić :roll:
aso1900
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2022, 13:01
model samochodu: KIA Ceed 2007 Benzyna

Re: Rozrusznik odmówił posłuszeństwa

Post autor: aso1900 »

Blues Brothers pisze: 12 maja 2022, 14:05 Rozrząd padł na postoju :shock: zresztą w takim razie rozrusznik powinien kręcić :roll:


Chyba nie doprecyzowałem, a nie wiem czy udało Ci się odsłuchać dźwięki, jakie pojawiają się przy rozruchu (załączony film).
Samochodem normalnie wjechałem do garażu. Na drugi dzień próbowałem go uruchomić i pojawił się problem. Zanim wziąłem go na "pych" podrzuciłem mechanika, który po odsłuchaniu i "luknięciu" przez odkręcony korek wlewu oleju zasugerował awarię rozrządu.
Awatar użytkownika
Sajmonista
Posty: 149
Rejestracja: 17 wrz 2021, 10:27
model samochodu: Kia Ceed II 1.6 GDI 2014 - petrol

Re: Rozrusznik odmówił posłuszeństwa

Post autor: Sajmonista »

troche to brzmi jakby rozrusznik krecil, ale bendix nie zazebia dlatego nie mozna uruchomic auta.
aso1900
Posty: 6
Rejestracja: 10 maja 2022, 13:01
model samochodu: KIA Ceed 2007 Benzyna

Re: Rozrusznik odmówił posłuszeństwa

Post autor: aso1900 »

Sajmonista pisze: 21 maja 2022, 15:49 troche to brzmi jakby rozrusznik krecil, ale bendix nie zazebia dlatego nie mozna uruchomic auta.
Witam,
też mi się tak wydawało. Diagnoza mechanika była chyba jednak trafna- rozrząd do wymiany oraz 8 zaworów :( przy okazji planowanie głowicy, wymiana uszczelki u uszczelki pokrywy. Kia odpala i śmiga.
Dzięki za odpowiedzi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”