Dodatki do Sorento IV

forum użytkowników modelu Sorento
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Soplus »

marian pisze: 21 gru 2022, 08:48 Ja wrzucałem swego czasu zdjęcia głośników podczas wymiany na coś poważnego wraz z wytłumieniem drzwi i tapicerki. Zamieściłem też swoje spostrzeżenia po wymianie.
Dzięki marian .

viewtopic.php?p=45251#p45251 to dla zainteresowanych, post 165.

Ile zapłaciłeś za mody?
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: marian »

Z tego, co pamiętam, to jakoś 4500zł, ale to było z czasow sprzed eksplozji inflacji.
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: inquis »

marian pisze: 21 gru 2022, 11:09 Z tego, co pamiętam, to jakoś 4500zł, ale to było z czasow sprzed eksplozji inflacji.
I pozbyłeś się tak fajnie dopasionego auta??? Szok:)
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: marian »

inquis pisze: 21 gru 2022, 11:25
marian pisze: 21 gru 2022, 11:09 Z tego, co pamiętam, to jakoś 4500zł, ale to było z czasow sprzed eksplozji inflacji.
I pozbyłeś się tak fajnie dopasionego auta??? Szok:)
No cóż, życie jest przewrotne. Dostałem służbowe 5008 i utrzymywanie Sorento nie miało większego sensu. Teraz bym się go nie pozbywał, ale kto to wiedział wtedy...
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Soplus »

marian pisze: 21 gru 2022, 11:09 Z tego, co pamiętam, to jakoś 4500zł, ale to było z czasow sprzed eksplozji inflacji.
I tyle w temacie "premium" Bose. Powinieneś dorzucić 5 klocków żeby to wreszcie zaczęło jako tako grać. Ja niestety przy służbówce nie będę grzebał, choć mnie kusi...
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: inquis »

Soplus pisze: 21 gru 2022, 12:01
marian pisze: 21 gru 2022, 11:09 Z tego, co pamiętam, to jakoś 4500zł, ale to było z czasow sprzed eksplozji inflacji.
I tyle w temacie "premium" Bose. Powinieneś dorzucić 5 klocków żeby to wreszcie zaczęło jako tako grać. Ja niestety przy służbówce nie będę grzebał, choć mnie kusi...
Z tego, co zrozumiałem, Marian modyfikował XL-a...
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: marian »

inquis pisze: 21 gru 2022, 12:19
Soplus pisze: 21 gru 2022, 12:01
marian pisze: 21 gru 2022, 11:09 Z tego, co pamiętam, to jakoś 4500zł, ale to było z czasow sprzed eksplozji inflacji.
I tyle w temacie "premium" Bose. Powinieneś dorzucić 5 klocków żeby to wreszcie zaczęło jako tako grać. Ja niestety przy służbówce nie będę grzebał, choć mnie kusi...
Z tego, co zrozumiałem, Marian modyfikował XL-a...
Tak, ja wychodziłem z XLa, ale porównywałem do Bose w Renault Koleos. Nie wiem jak gra Bose w Sorento, ale wiem natomiast, że nie ma najmniejszego wygłuszenia i wytłumienia drzwi. Wiem, bo osobiście sprawdzałem podczas jakiejś rutynowej wizyty w salonie (akurat stał PR z Bose). Oznacza to tyle, że niezależnie od jakości głośników i tak to Bose nie będzie grało dobrze, skoro całe drzwi robią za puszkę rezonansową. Ponadto w Sorento przy Bose chyba nie ma subwoofera? Jeśli tak, to będzie ono grało jeszcze gorzej niż w Koleosie, bo tam Suba miałem i to dość dobrze grającego akurat. Czyli Bose w Sorento będzie grało nieznacznie lepiej niż zwykłe audio w XL.
Dodatkowo ciekawy jest wątek tego okrojenia pasma na tylne drzwi - ciekawe, czy przy nagłośnieniu Bose jest tak samo?
Soplus
Posty: 328
Rejestracja: 06 sie 2021, 13:45

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Soplus »

Na forum są też opinie, że podstawowa wersja gra lepiej niż to pseudo premium. Jak gadałem z dealerem to sam się dziwił, że do "flagowca" kia nie dała meridiana jak w ev6.
marian
Posty: 173
Rejestracja: 06 paź 2018, 15:32
model samochodu: Kia Sorento IV HEV XL + CP1 + MET + SRF + HAK
Kia Picanto III 1.2 AT X-Line + AEB + NAV + SMK + MET,
Toyota Corolla TS XII 1.2 Turbo Comfort + Tech + MET

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: marian »

Ja cały czas zwracam uwagę na to, że głośniki to jedno, ale zapewnienie im optymalnych warunków pracy (porządne usztywnienie i wygłuszenie drzwi i tapicerki), to drugie. Jedno bez drugiego nie da efektu, tylko podniesie cenę.
Bose, Meridian, Focal, G&O będą grać tak samo słabo w metalowej puszce.
inquis
Posty: 1258
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: inquis »

marian pisze: 22 gru 2022, 10:10 Ja cały czas zwracam uwagę na to, że głośniki to jedno, ale zapewnienie im optymalnych warunków pracy (porządne usztywnienie i wygłuszenie drzwi i tapicerki), to drugie. Jedno bez drugiego nie da efektu, tylko podniesie cenę.
Bose, Meridian, Focal, G&O będą grać tak samo słabo w metalowej puszce.
Pełna zgoda. Jest jednak możliwe, że MY 22 ma lepsze wygłuszenie. Kiedy przymierzałem się do Sorki zaraz jak się pojawiła, odnosiłem wrażenie, że drzwi to jakaś puszka - lekkie i brzydko brzmiące. Obecnie nie mam takich odczuć - nie jest to może masa drzwi Superba, ale jest OK. Stąd może wynikać ta różnica w percepcji dźwięku, choć nie tłumaczy dlaczego Kia Sound z XLa brzmi moim zdaniem lepiej niż pożal się Bose z PLa, a jeździłem nim prawie miesiąc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”