Dodatki do Sorento IV

forum użytkowników modelu Sorento
benio
Posty: 48
Rejestracja: 08 kwie 2017, 21:25
model samochodu: SORENTO MQ4 MY2023
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: benio »

michal2409 pisze: 13 lis 2022, 09:24
benio pisze: 12 lis 2022, 23:51 Witam.

Jestem po od odbiorze i powiem ze progi P2F37AC000 są super. Jak dla mnie petarda. Zamówiłem też chlapacze i ładnie się to komponuje.

Pozdrawiam
wrzucisz zdecienz chlapaczami? ja zamówiłem progi bez chlapaczy i musze jechac niedlugo zamowic bo wyglada to jak kupa, zwlaszcza ze cale bloto sie zbiera z przodu na progu
Mam takie foto pod reką ale jak chcesz moge porobic lepsze.

Pozdrawiam.
Załączniki
20221031_183002.jpg
RIO 1.4 XL AEB+SMK PLATINIUM GRAPHITE
SORENTO MQ4 2.2 DIESEL AWD PL+SRF+ALU SNOW WHITE PEARL
Pawel_W
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2022, 15:27

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Pawel_W »

Czy ktoś z was znalazł może upgrade dla piano black (by wymienić na normalny plastik taki hmm "chropowaty"). A jeszcze czy widział ktoś może upgrade do tego piano black i (wg mnie najsłabszej części w aucie) przykrywki na airbag na kierownicy?
Lunar GT
Posty: 1114
Rejestracja: 23 kwie 2022, 12:38
model samochodu: Kia Sportage V GT 4WD HEV + wszystko (tylko dziury w dachu nie chciałem)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Lunar GT »

Pawel_W pisze: 24 lis 2022, 10:41 Czy ktoś z was znalazł może upgrade dla piano black (by wymienić na normalny plastik taki hmm "chropowaty"). A jeszcze czy widział ktoś może upgrade do tego piano black i (wg mnie najsłabszej części w aucie) przykrywki na airbag na kierownicy?
Chyba tylko na Ali coś znajdziesz
https://www.aliexpress.com/item/1005003 ... 4itemAdapt
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: PiterW »

O dwóch gadżetach mojego Sorento chciałbym opowiedzieć.

Pierwszy to dwustronna mata wspominana już wcześniej - sprawuje się bardzo dobrze, i da się ją złożyć tak aby fukcjonowała przy rozłożonych siedzeniach 3go rzędu + roletka:
20221027_155740.jpg

Drugim z gadżetów jest bezprzewodowy adapter do Android Auto - Motorola MA1. Wczoraj do mnie dotarł prosto z Ameryki i działa! I to działa rewelacyjnie - dokładnie tak samo jak telefon podłączony kabelkiem. Zarówno w trybie wyświetlania na 2/3 ekranu (z KIA-owym "widgetem" po prawej) jak i w trybie na pełnym ekranie (ustawienie projekcji w ustawieniach telefonu, soft samochodu od majowego to wspiera). Rozdzieczość jest dokłądnie taka sama jak przy połączeniu kablem.
Opóźnień nie ma żadnych, albo prawie żadnych, mapa, spotify działają płynnie. Działa dobrze przycisk na kierownicy do komend głosowych do asystenta Google, bez żadnych opóźnień - w czasie rzeczywistym. Pewnie duża zasługą jest, że jest to jedyny póki co adapter do Android Auto w którym producent opracowywał go współpracując z Googlem, co zapewniło pełną kompatybilność.

Samochód łączy się automatycznie z telefonem po włączeniu zapłonu, po około 30-40 sekundach zaczyna grać muzyka z AA.
Samochód jest połączony z telefonem normalnie przez BT, połączenia telefoniczne działąją normalnie, taka jak też przeglądanie książki telefonicznej czy wiadomości przez menu telefon samochodu.

Póki co jestem bardzo zadowolony, adapter jest mały, przychodzi z krótkim kabelkiem USB-A, dokładnie takim jak trzeba, idelanie daje się go przykleić w lewym dolnym rogu przestrzeni za klapką, nie przeszkadza ani trochę we wkładaniu telefonu do ładowarki bezprzewodowej (a samo ładowanie telefonu połączonego bezprzewodowo z AA przebiega poprawnie - mój Samsung S21FE odtwarzając muzykę powoli nabierał energii).
Niestety MA1 nie jest to tani gadget - kupiłem go z Amazona, koszt wyglądał następująco:
Item(s) Subtotal:USD 99.99
Shipping & Handling:USD 9.54
Total before tax:USD 109.53
Estimated tax to be collected:USD 25.19
Grand Total:USD 134.72
Payment Grand Total:PLN 643,93
Czekałem 2 tygodnie od momentu zamówienia do dostawy.
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
PiterW
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2018, 13:26
model samochodu: Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach (2022)
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: PiterW »

To jeszcze jeden gadżet pokażę, belki dachowe Thule Wingbar Edge oraz bagażnik dachowy Thule Motion XT XL (https://www.thule.com/pl-pl/cargo-carri ... l-_-629801) - dodatkowe 500 litrów przestrzeni bagażowej na dachu :)
Screenshot_20221209_101725.jpg
Screenshot_20221209_101716.jpg
Screenshot_20221209_101700.jpg
Screenshot_20221209_101615.jpg

Bagażnik jest wygodny w użytkownaniu, gdy się człowiek już wespnie żeby sięgnąć (a mam 190cm wzrostu) - dobrze stanąć na tylnym kole i wtedy bagaże wkładać. Fajnie że jest otwierany z obu stron, że jeden zamek przesuwa wszystkie trzy rygle po danej stronie.

Podoba mi się że jest w kolorze czarnym piano black, moim zdaniem pasuje idealnie do Sorento - zwłaszcza wersja XL 500 litrów. Przymierzałem też wersję mniejszą L 450 litrów, ale jakoś optycznie mniej mi pasowało :)
Screenshot_20221209_104433.jpg
Kia Sorento IV PHEV Prestige Line + dach, 2022
była: Kia Optima 2.0 DOHC + automat, L + NAV, snow white pearl, 2018
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: raku »

Jako, że mam już hak i platformę na rowery od Thule to się przymierzam do czegoś takiego....
THULE BACKSPACE XT
601103.jpg
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: raku »

PiterW pisze: 09 gru 2022, 10:07 Drugim z gadżetów jest bezprzewodowy adapter do Android Auto - Motorola MA1.
A jest do tego urządzenia dedykowana aplikacja na telefon, która pozwala zmieniać resolution/dpi i dzięki czemu można w Sorento uzyskać full screen dla Android Auto (tj. bez pionowej ramki i podziału na 2 kolumny, z paskiem nawigacyjnym na dole)?
Jeżeli tak to mamy fajną alternatywę dla ostatnio mało dostępnego AAWireless :/

Osobiście bardzo chwalę sobie nawigację google lub Yanosik na full screen :) (lub YouTube, UPC tv, Rakuten filmy, itp, itd, jak dzieci chcą coś obejrzeć).
ps. Dzięki SiR :)
inquis
Posty: 1223
Rejestracja: 05 paź 2021, 09:14
model samochodu: KIA SORENTO MY22 PHEV XL+PNS, SNOW PEARL WHITE

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: inquis »

Dostałem od sprzedawcy śruby antykradzieżowe. Używacie tego ustrojstwa?
raku
Posty: 230
Rejestracja: 16 lip 2021, 12:40
model samochodu: KIA Sorento HEV 2WD XL (2022)

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: raku »

Tak.
BrzydkiWacek
Posty: 223
Rejestracja: 29 paź 2021, 14:13
model samochodu: Kia Sorento HEV XL, PL AWD 2022

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: BrzydkiWacek »

inquis pisze: 09 gru 2022, 19:54 Dostałem od sprzedawcy śruby antykradzieżowe. Używacie tego ustrojstwa?
Jeśli warsztat wymienia Ci koła to możesz zostawić, jeśli sam sobie "grzebiesz" to ehem mam nadzieję, że ich jakość się poprawiła :)
Jakimś dziwnym trafem w Mondeo się zapiekały(wszystkie na czterech kołach i tylko one) i nawet warsztat miał problem aby toto odkręcić. W Megance - sam obrobiłem nasadkę i pojechałem do warsztatu aby to odkręcić i wypierdzielić w pizdu. W Mazdzie mojej Małżony są i po 3 sezonach dają radę ALE kupiłem sobie lepsze nasadki. W innych nie testowałem...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”