Dodatki do Sorento IV

forum użytkowników modelu Sorento
HoGo
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2022, 21:35
model samochodu: Ford Kuga

Dodatki do Sorento IV

Post autor: HoGo »

Hej,

Jakie dodatki do Sorento IV dobieraliście przy zakupie. Z czego jesteście zadowoleni a z czego nie?

Ja planuję dobrać:
  • Hak holowniczy demontowany
  • Folie ochronne zagłębień przy klamkach
  • Folia ochronna zderzaka tylnego Jeśli nie widać po zamknięciu klapy, to czarna (bo wygląda na mocniejszą)
  • Nakładka ochronna progu bagażnika (takie srebrne, bo mam dużego psa)
  • Dodatkowe oświetlenie LED bagażnika
  • Oświetlenie podłoża montowana w przednich drzwiach
  • Chlapacze przednie i tylne
  • Mata bagażnika dwustronna
  • Fartuch ochronny zdeżaka (znowy, bo pies)
  • Wideorejestrator
  • Ekrany w zagłówkach (nie wiem czy to w ogóle możliwe)
  • Otwieranie bagażnika nogą (na testach ten zbliżeniowy system zupełnie mi się nie podobał, a widziałem że są takie "dokupowalne" - próbował ktoś?)
  • Domykanie szyb z pilota (wyczytałem że nie ma i również widziałem że sa takie do dokupienia - próbował ktoś)
pozdrawiam
HoGo
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Morfeo »

Ja brałem hak demontowany, folie pod klamki, nie mam żadnej folii na progu bagażnika i w sumie nie wiem czy będę zakładał coś, oświetlenie bagażnika mi wystarcza, ekrany w zagłówkach to raczej z 10 lat temu - teraz porządne uchwyty i tablety. Co do otwierania nogą to raczej wątpię abyś dołożył, chyba że jakiś customowy wynalazek ale jak wtedy z gwarancją? A domykanie szyb z kluczyka działa (MY22). Ja mam jeszcze dongla do carplay bezprzewodowego.
adasko
Posty: 77
Rejestracja: 15 lis 2021, 00:36
model samochodu: Sorento

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: adasko »

Napewno domykanie działa ? We wrześniu pytałem na serwisie to MY21 trzeba było dokupować moduł
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Morfeo »

U mnie działa. Zamykam kluczykiem i drugi raz wciskam i trzymam zamykanie auta, okna się zamykają. Nie wiem jak szyber, jutro mogę sprawdzić.
radzique
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 12:06
model samochodu: Sorento HEV AWD XL, Prestige Line + Panorama, MY22

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: radzique »

U mnie z tego co pamiętam z kluczyka działają szyby ale nie dach.
kamilpdk
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2022, 15:31

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: kamilpdk »

to co w sorento taka bieda że nie można otworzyć szyb z kluczyka ? nawet nie sprawdzałem tego . w audi a6c6 jest a tu 16 lat pozniej w kia by nie zalozyli
HoGo
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2022, 21:35
model samochodu: Ford Kuga

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: HoGo »

Morfeo pisze: 08 maja 2022, 23:44 ...ekrany w zagłówkach to raczej z 10 lat temu - teraz porządne uchwyty i tablety....
No ja mam poważne obawy co się stanie z takim tabletem i uchwytem w razie wypadku. Nie znalazłem jeszcze uchwytu na tyle solidnego, żebym był w stanie mu zaufać.
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Manieczek »

Morfeo pisze: 08 maja 2022, 23:44 Ja brałem hak demontowany, folie pod klamki, nie mam żadnej folii na progu bagażnika i w sumie nie wiem czy będę zakładał coś, oświetlenie bagażnika mi wystarcza, ekrany w zagłówkach to raczej z 10 lat temu - teraz porządne uchwyty i tablety. Co do otwierania nogą to raczej wątpię abyś dołożył, chyba że jakiś customowy wynalazek ale jak wtedy z gwarancją? A domykanie szyb z kluczyka działa (MY22). Ja mam jeszcze dongla do carplay bezprzewodowego.
Może kolega da znać jaki konkretnie ten dongle i czy zdaje egzamin?
Funkcjonalność jest taka sama jak z kabla, dobrze to rozumiem?
Morfeo
Posty: 95
Rejestracja: 13 lip 2021, 10:55
model samochodu: KIA SORENTO IV MY22

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Morfeo »

Funkcjonalność jak po kablu. Ja kupowałem jakoś 2 lata temu jeszcze do SMAX`a. kupowałem tutaj - https://cplay2air.com/ . Widzę również że jest tego trochę na ali tylko kupując musisz kupić takiego do auta z fabrycznym carplay. Te najtańsze wyglądają podobnie np. https://pl.aliexpress.com/item/1005003069874673.html ale one są do radia na androidzie i nie będą działać w KIA. Ja teraz zamówiłem wersję wyższą do siebie więc swojego dongla będę za jakiś miesiąc sprzedawał.
Manieczek
Posty: 16
Rejestracja: 01 kwie 2022, 22:47
model samochodu: Kia sorento PHEV

Re: Dodatki do Sorento IV

Post autor: Manieczek »

Zamówiłem z allegro CARLINKIT 4, ale jakoś nie współpracuje z KIA. Ale być może coś zrobię. Czy zamówiłeś CARLINKIT 4 ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sorento”