1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

forum użytkowników modelu Ceed
PawelP
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2021, 18:46

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: PawelP »

PawelP pisze: 08 maja 2022, 20:11 Cześć,

samochód: Ceed III SW 1.5 T-gdi manual, rocznik 2021, przebieg 15,5kkm.

Dzis po dłuższej jeździe (200 km autostradą) zaobserowalem zjawisko szarpania podczas przyspieszania. Najpierw myślałem, że to jednorazowy wybryk, niestety pojawił się na stałe (podczas kolejnych 200 km efekt się powtarzał). Co się dzieje - podczas przyspieszania na biegach raczej 3-6, z obrotow ok. 2-2,5k/min., przy wciśnięciu gazu do dechy lub do pierwszego oporu pojawia się szarpanie, jakby chwilowe przerwywanie przyspieszenia, trwa to ułamki sekundy. Czasem jest to jednorazowe, a czasem jest to seria szarpnięć. Lekkie odpuszczenie gazu rozwiązuje sprawę. Szarpanie pojawia się jednak przy niemal każdej (2 na 3) próbie dynamicznego przyspieszenia.

Co to może być? Soft? Coś z turbo? Wtryski? Przepustnica?

Na serwis będę się umawiał na koniec tygodnia, oczywiście dam znać co zdiagnozowano.

Pozdr.,
Paweł
Cześć,

wczoraj odstawiłem samochód do serwisu, dziś rano odebrałem. Przyczyną opisanych objawów była awaria cewek na 1 i 3 cylindrze (cewka nr 3 była "mocno zepsuta", a nr 1 wykazywała pierwsze symptomy awarii). Naprawa została wykonana w ramach gwarancji. Co ważne - gwarancja na cewki ograniczona jest do 30kkm (do pierwszego przeglądu mechanicznego), a bieg okresu gwarancji dla nowych cewek nie jest "resetowany" - tzn. wciąż obowiązuje 30kkm przebiegu samochodu. Cena cewki w serwisie to ok. 470 pln brutto, nie znam kosztu wymiany. Wymiana na tańsze cewki poza serwisem jest możliwa, ale ewentualne szkody wynikające z ich awarii wyłączają gwarancję elementów silnika przez tę awarię uszkodzonych.

Serwis zna problem cewek - została opracowana procedura diagnostyczna, nie ma jednak akcji przywoławczej, ani też zapobiegawczej wymiany cewek przy najbliższej wizycie w serwisie. Czyli - jak się komuś posypią przed 30kkm, to ma wymianę w ramach gwarancji, a jak później - to płaci.

Na dzisiejsze popołudnie zaplanowałem usunięcie z klapy bagażnika naklejki "7 lat gwarancji".

Pozdr.,
Paweł
Slawekwach
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2022, 19:25
model samochodu: Kia ceed sw my19

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Slawekwach »

Musisz zmusić serwis żeby zdiagnozowali cewki u mnie było to samo tez mnie zbywali a po czasie padły cewki konieczna była wymiana oczywiście gwarancja tego nie obejmowała , po kolejnych 5000 okazało się ze nowa świeca była wadliwa i uciekało przez nią ciśnienie z cylindra.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: bielaPL »

PawelP pisze: 24 maja 2022, 11:48 Na dzisiejsze popołudnie zaplanowałem usunięcie z klapy bagażnika naklejki "7 lat gwarancji".
zrobiłem to zaraz po zakupie :D
wercc
Posty: 44
Rejestracja: 19 kwie 2022, 14:07
model samochodu: Ceed SW

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: wercc »

bielaPL pisze: 26 maja 2022, 13:40
PawelP pisze: 24 maja 2022, 11:48 Na dzisiejsze popołudnie zaplanowałem usunięcie z klapy bagażnika naklejki "7 lat gwarancji".
zrobiłem to zaraz po zakupie :D

Wiem, że zły wątek, ale chciałbym też pozbyć się tej naklejki. Jest to bezpieczne? Schodzi bez problemu, nie uszkodzimy niczego? :D
Brego
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2022, 16:10

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Brego »

wercc pisze: 26 maja 2022, 15:37
bielaPL pisze: 26 maja 2022, 13:40
PawelP pisze: 24 maja 2022, 11:48 Na dzisiejsze popołudnie zaplanowałem usunięcie z klapy bagażnika naklejki "7 lat gwarancji".
zrobiłem to zaraz po zakupie :D

Wiem, że zły wątek, ale chciałbym też pozbyć się tej naklejki. Jest to bezpieczne? Schodzi bez problemu, nie uszkodzimy niczego? :D
Bezpieczne, podgrzać i odkleić.
Awatar użytkownika
bielaPL
Posty: 331
Rejestracja: 06 maja 2021, 14:20
model samochodu: Kia Ceed 3 SW 1.0 T-GDi (M) 120KM

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: bielaPL »

wercc pisze: 26 maja 2022, 15:37
bielaPL pisze: 26 maja 2022, 13:40
PawelP pisze: 24 maja 2022, 11:48 Na dzisiejsze popołudnie zaplanowałem usunięcie z klapy bagażnika naklejki "7 lat gwarancji".
zrobiłem to zaraz po zakupie :D

Wiem, że zły wątek, ale chciałbym też pozbyć się tej naklejki. Jest to bezpieczne? Schodzi bez problemu, nie uszkodzimy niczego? :D
Zeszła bez problemu bez podgrzania, jak klej zostanie to szmatą go zbierzesz pocierając trochę (tarcie == podgrzanie)
Blues Brothers
Posty: 480
Rejestracja: 22 lis 2021, 22:20

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Blues Brothers »

Samodzielne szybkie niszczenie lakieru. Bravo
Domin_Kielce
Posty: 21
Rejestracja: 20 cze 2021, 20:03
model samochodu: KIA CEED 2021

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: Domin_Kielce »

U mnie jest to samo podczas przyspieszania szarpie.
dam9an
Posty: 362
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: dam9an »

Domin_Kielce pisze: 29 cze 2022, 16:50 U mnie jest to samo podczas przyspieszania szarpie.
jeżeli okaże się, że cewki to może jest jakaś wada fabryczna skoro problem wystepuje u wiekszej ilosci uzytkoiwników. Generalnie cewki nie lubią wysokiej temperatury, a ta osłona plastikowa z góry silnika jest cała w piance czy podobnym tworzywie, co może powodować grzanie się cewek.
W kilkunastoletnim aucie które posiadam też zdarzały się problemy z cewkami z powodu przegrzania... Tam uzytkownicy sami poprawiali fabrykę demontujac metalową blaszkę osłonę lub ją nacinając
dam9an
Posty: 362
Rejestracja: 08 mar 2022, 19:07

Re: 1.5 T-gdi Szarpanie podczas przyspieszania

Post autor: dam9an »

PawelP pisze: 24 maja 2022, 11:48
PawelP pisze: 08 maja 2022, 20:11 Cześć,

samochód: Ceed III SW 1.5 T-gdi manual, rocznik 2021, przebieg 15,5kkm.

Dzis po dłuższej jeździe (200 km autostradą) zaobserowalem zjawisko szarpania podczas przyspieszania. Najpierw myślałem, że to jednorazowy wybryk, niestety pojawił się na stałe (podczas kolejnych 200 km efekt się powtarzał). Co się dzieje - podczas przyspieszania na biegach raczej 3-6, z obrotow ok. 2-2,5k/min., przy wciśnięciu gazu do dechy lub do pierwszego oporu pojawia się szarpanie, jakby chwilowe przerwywanie przyspieszenia, trwa to ułamki sekundy. Czasem jest to jednorazowe, a czasem jest to seria szarpnięć. Lekkie odpuszczenie gazu rozwiązuje sprawę. Szarpanie pojawia się jednak przy niemal każdej (2 na 3) próbie dynamicznego przyspieszenia.

Co to może być? Soft? Coś z turbo? Wtryski? Przepustnica?

Na serwis będę się umawiał na koniec tygodnia, oczywiście dam znać co zdiagnozowano.

Pozdr.,
Paweł
Cześć,

wczoraj odstawiłem samochód do serwisu, dziś rano odebrałem. Przyczyną opisanych objawów była awaria cewek na 1 i 3 cylindrze (cewka nr 3 była "mocno zepsuta", a nr 1 wykazywała pierwsze symptomy awarii). Naprawa została wykonana w ramach gwarancji. Co ważne - gwarancja na cewki ograniczona jest do 30kkm (do pierwszego przeglądu mechanicznego), a bieg okresu gwarancji dla nowych cewek nie jest "resetowany" - tzn. wciąż obowiązuje 30kkm przebiegu samochodu. Cena cewki w serwisie to ok. 470 pln brutto, nie znam kosztu wymiany. Wymiana na tańsze cewki poza serwisem jest możliwa, ale ewentualne szkody wynikające z ich awarii wyłączają gwarancję elementów silnika przez tę awarię uszkodzonych.

Serwis zna problem cewek - została opracowana procedura diagnostyczna, nie ma jednak akcji przywoławczej, ani też zapobiegawczej wymiany cewek przy najbliższej wizycie w serwisie. Czyli - jak się komuś posypią przed 30kkm, to ma wymianę w ramach gwarancji, a jak później - to płaci.

Na dzisiejsze popołudnie zaplanowałem usunięcie z klapy bagażnika naklejki "7 lat gwarancji".

Pozdr.,
Paweł
Oczyeiscie moze byc ciezko kopac sie z koniem niemniej jednak po wymianie okreslonych cewek gwarancja powinna przebiegac od nowa https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re ... gwarancja/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”